HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA

  • 44 Răspunsuri
  • 10021 Vizualizări

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #30 : Iunie 22, 2017, 09:10:23 a.m. »
Si totusi daca a fost blocat ceva timp in urma caracterul ... cum ramine cu remunerarea timpului epuizat? daca nu a fost depistata nici o incalcare?
p.s. intrebarea asta trebuia sa ti-o dau de la inceput ... cind incercam sa razbat la tine :)

nu crezi ca e cam absurd sa scrii vre-un comentariu in postarea data odata ce ti-a fost blocat caracterul?  :biggrin: (deductii in baza mesajului dat)

Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #31 : Iunie 22, 2017, 08:37:01 p.m. »
Asta e conversatia dintre guildul Knights 1000%!
Dintre care Octavian dupa cum tsin minte juca sau joaca dupa KillAll, dar Gabi  asta e Botticelli!
si nu vreau sa supar pe nime , dar presupun ca merge vorba despre BK Yars!
GL HF

EdWyn inainte de a invinui pe cineva anume sau un guild intreg ar fi super daca te-ai informa mai bine!
 :hi: :hi:

Octavian e GANSTER da KillALL e cu totul alt om :)

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #32 : Iunie 23, 2017, 12:00:50 p.m. »
AngryJoe si IceWind sunteti foarte naivi daca credeti ca va dau insemnatate)))

Odata ce scrii un mesaj (murdar) in adresa tuturor celor care au suspiciuni in existenta oricarui hack/cheat, eu imi rezerv dreptul de a va raspunde si a va aduce aminte cine sunteti. In comparatie cu altii, eu pot sa imi exprim gandul si sa ofer o critica constructiva. Dar voi ce faceti? doar incercait sa ponegriti oamenii care folosesc forumul cu adevarata lui insemnatate. Daca aveti argumente ce tine de acest subiect sau or si care alt subiect creat pe forum, scrieti-va opinia, oferiti probe si cautativa de treaba.

La fel a fost si cand am scris despre sistemul de quest-uri))) a-ti incercat sa transofmrati initiativa mea in ceva care nu capata sens. Rezultatul? Edwyn 1- Ratatii 0

AngryJoe diferenta intre mine si tine consta in experienta de a juca mu : )) Nu uita te rog cate hohote ai starnit tu cu aberatiile scrise in cele 200 mesaje ale tale pe forum ;) you are a JOKE man  :slow:

Un ultim punct de reper: Atrage-ti atentia ca din guildul padonki, care reprezinta jumate din serverul dat (ca va palce asta sau nu), suntem prezenti pe forum doar eu cu FreeWinner. Dar voi sunteit 100 de guri rautacioase care scriti doar pleava ))) 


*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #33 : Iunie 24, 2017, 02:30:56 a.m. »
Rugăm să mențineți subiectul în ordine pînă la finisarea investigației.

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #34 : Iunie 24, 2017, 11:32:47 a.m. »
AngryJoe si IceWind sunteti foarte naivi daca credeti ca va dau insemnatate)))

Odata ce scrii un mesaj (murdar) in adresa tuturor celor care au suspiciuni in existenta oricarui hack/cheat, eu imi rezerv dreptul de a va raspunde si a va aduce aminte cine sunteti. In comparatie cu altii, eu pot sa imi exprim gandul si sa ofer o critica constructiva. Dar voi ce faceti? doar incercait sa ponegriti oamenii care folosesc forumul cu adevarata lui insemnatate. Daca aveti argumente ce tine de acest subiect sau or si care alt subiect creat pe forum, scrieti-va opinia, oferiti probe si cautativa de treaba.

La fel a fost si cand am scris despre sistemul de quest-uri))) a-ti incercat sa transofmrati initiativa mea in ceva care nu capata sens. Rezultatul? Edwyn 1- Ratatii 0

AngryJoe diferenta intre mine si tine consta in experienta de a juca mu : )) Nu uita te rog cate hohote ai starnit tu cu aberatiile scrise in cele 200 mesaje ale tale pe forum ;) you are a JOKE man  :slow:

Un ultim punct de reper: Atrage-ti atentia ca din guildul padonki, care reprezinta jumate din serverul dat (ca va palce asta sau nu), suntem prezenti pe forum doar eu cu FreeWinner. Dar voi sunteit 100 de guri rautacioase care scriti doar pleava )))
Din cate eu am observat, knights - aliantsa voastra si au hacku, si freewiner membru padonki , da gurile rele o aratat cu degetu la kill4fun...
Si nu vii rusine sa veniti cu hack sa luati CS si la urma sa va plingeti pe noi ca nu va reuseste nimic si ca noi avem hack???? :wizard: :gamer1: :mail1: :gamer3: :suicide2:

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #35 : Iunie 24, 2017, 10:19:44 p.m. »
Deocamdată au fost blocate conturile următoarelor caractere. De menționat că nu toate au participat în fraudă. Mai multe din conturi au fost blocate din cauză că accesul a fost efectuat de pe IP-urile suspecte. Investigația continuă.

Spoiler: BLOCKED (hover to show)
« Ultima Modificare: Iunie 27, 2017, 11:53:52 p.m. de Rayness »

*

Offline llsoccerll

  • **
  • 81
  • Nici prea mult, nici prea putin...
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #36 : Iunie 25, 2017, 12:52:20 a.m. »
Seară bună! Imi pare rău că atunci cînd am avut o sumedenii de întrebări de rezolvat cu voi, nu ați participat. Acum însă mi-ați blocat contul fără motiv.
Nici nu prea joc ultimele săptămâni, dar oricum, nu mii plăcut să-mi văd nickname-ul în lista asta. E un pas negândit din partea voastră, mă faceți să roșesc în fața oamenilor.
Bravo.  :good:

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #37 : Iunie 25, 2017, 01:25:56 a.m. »
Mai multe conturi au fost blocate din cauză că accesul către ele a fost efectuat de pe IP-urile suspecte. Ai dat cuiva datele contului?

Dacă crezi că nu trebuie să te regăsești în această listă contactează-ne.
« Ultima Modificare: Iunie 25, 2017, 01:33:18 a.m. de Rayness »

*

Offline llsoccerll

  • **
  • 81
  • Nici prea mult, nici prea putin...
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #38 : Iunie 25, 2017, 01:47:16 a.m. »
Păi e internet cafe. De pe acest IP a intrat o gramadă de lume, care mai des, care o dată in săptămână. Și da, am dat datele contului de vrio lună în urma poate. Dacă are asta ceva legătură cu ban-ul, aș vrea să știu care e.

*

Offline YARS

  • *
  • 12
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #39 : Iunie 25, 2017, 04:17:21 p.m. »
Deocamdată au fost blocate conturile următoarelor caractere. De menționat că nu toate au participat în fraudă. Mai multe din conturi au fost blocate din cauză că accesul a fost efectuat de pe IP-urile suspecte. Investigația continuă.

Spoiler: BLOCKED (hover to show)

по твоему тут одни идиоты играют? В этом списке даже близко нет основных читеров.

Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #40 : Iunie 25, 2017, 05:59:02 p.m. »
Păi e internet cafe. De pe acest IP a intrat o gramadă de lume, care mai des, care o dată in săptămână. Și da, am dat datele contului de vrio lună în urma poate. Dacă are asta ceva legătură cu ban-ul, aș vrea să știu care e.
Care internet cafe!!! In ce secol traiesti? Pe caind si in grajduri este internet. Vîrăți capu în năsîp ca Struțu...
Alt motiv de "oprovdanie" nu ai inventat.

La nicovala!

*

Offline MOON

  • *
  • 18
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #41 : Iunie 25, 2017, 06:40:01 p.m. »
Păi e internet cafe. De pe acest IP a intrat o gramadă de lume, care mai des, care o dată in săptămână. Și da, am dat datele contului de vrio lună în urma poate. Dacă are asta ceva legătură cu ban-ul, aș vrea să știu care e.
Care internet cafe!!! In ce secol traiesti? Pe caind si in grajduri este internet. Vîrăți capu în năsîp ca Struțu...
Alt motiv de "oprovdanie" nu ai inventat.

La nicovala!
тебе адресс дать или как?)

*

Offline llsoccerll

  • **
  • 81
  • Nici prea mult, nici prea putin...
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #42 : Iunie 25, 2017, 06:57:58 p.m. »
David, urcă în transport şi vino. Gh.Asachi 54(internet cafe Nexus), la moment sunt chiat aici. Cred că jumate din server au fost aici şi ştiu că nu mint.
Dacă tu stai numai în casă, e dreptul tău, însă nu judeca după tine.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #43 : Iunie 27, 2017, 02:21:02 p.m. »
Se pare că vulnerabilitatea a fost introdusă de un modul adăugat serverului în luna mai. Astfel, în urma investigației s-a constatat că unele personaje puteau obține anumite privelegii prin exploatarea acestei vulnerabilități. Dorim să menționăm că vulnerabilitatea nu a introdus în joc iteme. Totodată, în afară de RunAway, nici un alt personaj din guild-urile de pe server nu a fost detectat în această fraudă. Alte conturi care au exploatat vulnerabilitatea sunt conturi cu nivele mici care nu fac parte din guild-uri.

Din verificările noastre constatăm că vulnerabilitatea a fost utilizată și de cîteva ori în Chaos Castle (raportat aici).

Conturile participante în fraudă au fost blocate. Cunoaștem că cei ce au exploatat această vulnerabilitate au utilizat și accesul public (din internet cafe). După ce am primit confirmare, unul din IP-urile participante a fost deblocat. Mai multe caractere urmează să fie verificate în parte.

În urma investigației, modulul vulnerabil a fost eliminat (restart-ul de ieri), au fost adăugate măsuri adiționale de protecție (filtre) pentru a combate astfel de vulnerabilități pe viitor. Totodată concluzionăm că jocul, echilibrul și economia nu au fost perturbate.
« Ultima Modificare: Iunie 27, 2017, 02:25:24 p.m. de Rayness »

*

Offline llsoccerll

  • **
  • 81
  • Nici prea mult, nici prea putin...
    • Vezi Profilul
Re: HACK: Un capitol surprizantor dar nou in istoria lui WEGA
« Răspuns #44 : Iunie 28, 2017, 12:14:47 a.m. »
Ms pentru unban!  :thank_you2: