Real Zato4ka?)

  • 8 Răspunsuri
  • 2823 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Real Zato4ka?)
« : Iunie 08, 2016, 09:44:41 p.m. »
Macar odata pe servere acestea o sa scrie in Chaos Machine care e zato4ka reala la +12,+13??!!Asta prosta ii bred am tacit 6 iteme Adamantine Luck din care 3 gz la 12 si 3 gz la 13,psk am jucat cu dw pina la 250 in pad 11 am strins pietre,acum cu dl pina la 160 in leather si tot drumul am strins pietre,aveam 4 nubi bucsiti cu pietre  am pierdut 160/160+vo 40 de souluri am vindut la zen,life,creation in total peste 360 de pietre si am ramas fara nici un item si cu 3 pietre in inventar,astai bred de proportii ........... :scaut:

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Real Zato4ka?)
« Răspuns #1 : Iunie 09, 2016, 12:55:41 a.m. »
Ce este un random defapt?

După definiție este un dispozitiv de calcul sau fizic conceput pentru a genera o secvență de numere sau simboluri care nu pot fi prezise în mod rezonabil mai bine decît printr-o întîmplare.

Ca să fie mai simplu de înțeles chiar și la 99,9% poți avea la toate insucces și asta va fi perfect legal conform definiției.

În cazul tău concret, ai avut insucces la +13, dar n-ai observat că pînă la +12/+13 ai avut succes de 2-3 ori (la +10, +11, +12) :)

O explicație matematică
« Ultima Modificare: Iunie 09, 2016, 12:57:52 a.m. de Rayness »

*

Offline ABECEDAR

  • ****
  • 307
  • ABECEDAR,NewEmpire,PATRICK
    • Vezi Profilul
Re: Real Zato4ka?)
« Răspuns #2 : Iunie 09, 2016, 12:49:01 p.m. »
Ce este un random defapt?

După definiție este un dispozitiv de calcul sau fizic conceput pentru a genera o secvență de numere sau simboluri care nu pot fi prezise în mod rezonabil mai bine decît printr-o întîmplare.

Ca să fie mai simplu de înțeles chiar și la 99,9% poți avea la toate insucces și asta va fi perfect legal conform definiției.

În cazul tău concret, ai avut insucces la +13, dar n-ai observat că pînă la +12/+13 ai avut succes de 2-3 ori (la +10, +11, +12) :)

O explicație matematică




Hai lasati va rog filozofiile... Ati incercat sa ridicati itemuri +13 ? da ne bagati bredu ista cu randon eu stiu cum se ridica itemu cand e % ca in chaos mashina acuma 100 % e mai mic!!! + din 5 6 item daca se duce 1  +13 astai foarte bine...
Mai bine decat sa ne bagati filozofiile voastre cu matematica si fizica mai bine ati intra si ati incerca sa ridicati 2 seturi +13 si sa vedem cat de usor se ridica si pe urma no sa mai scriti filozfiile voastre pe forum cu matematica si fizica!!!

*

Offline Ideal

  • ***
  • 196
  • Smile
    • Vezi Profilul
Re: Real Zato4ka?)
« Răspuns #3 : Iunie 09, 2016, 03:42:02 p.m. »
toti niorlaie....ca e mic % e  mic % ....tot ii bine!

*

Offline Diadora

  • **
  • 82
  • [GUZGANOS] pvpjk
    • Vezi Profilul
Re: Real Zato4ka?)
« Răspuns #4 : Iunie 09, 2016, 04:49:11 p.m. »
Am set la 13, da o ars cateva ori, si? Stringeti mai incercati.

*

Razor

Re: Real Zato4ka?)
« Răspuns #5 : Iunie 10, 2016, 11:26:41 a.m. »
Ce este un random defapt?

După definiție este un dispozitiv de calcul sau fizic conceput pentru a genera o secvență de numere sau simboluri care nu pot fi prezise în mod rezonabil mai bine decît printr-o întîmplare.

Ca să fie mai simplu de înțeles chiar și la 99,9% poți avea la toate insucces și asta va fi perfect legal conform definiției.

În cazul tău concret, ai avut insucces la +13, dar n-ai observat că pînă la +12/+13 ai avut succes de 2-3 ori (la +10, +11, +12) :)

O explicație matematică




Hai lasati va rog filozofiile... Ati incercat sa ridicati itemuri +13 ? da ne bagati bredu ista cu randon eu stiu cum se ridica itemu cand e % ca in chaos mashina acuma 100 % e mai mic!!! + din 5 6 item daca se duce 1  +13 astai foarte bine...
Mai bine decat sa ne bagati filozofiile voastre cu matematica si fizica mai bine ati intra si ati incerca sa ridicati 2 seturi +13 si sa vedem cat de usor se ridica si pe urma no sa mai scriti filozfiile voastre pe forum cu matematica si fizica!!!


Da sa incerc sa-ti lamuresc fara "filozofiie si fizica", ca sa ridici un item de la +9 la +13 treb sal bagi de 4 ori in chaos machine. Sansele cu luck is 75%, 70%, 70%, 70% (daca nu gresesc, orcum nu conteaza mult). Acum sansa de a ridica un item de la 9 la 13 e 0.75*0.75*.0.7*0.7 = 0.27 asta e 27% !!!!!! sansa de a ridic cu succes un item de la 9 la 13. Acum sa-ti lamuresc asa ca chear si tu ai sa intelegi (sper). Wei Vasili caroce sa din 10 shmotshi +9 care tu ai sa le ridishi la 13 la tine 3 si vor prini si restu in gz, de obishei asha va fi, si nu ti uita tu ca acolo la +13 scrie 70% sau cit acolo tu iti inshershi norocu de 4 ori nu odata, te vrubesti ?

*

ALCAPONE

Re: Real Zato4ka?)
« Răspuns #6 : Iunie 14, 2016, 07:34:03 a.m. »
da mai degradeaza lumea doamne fereste, ei nici idei nu au ce inseamna "GZ" :D Doamne apara si pazeste de asa oamanasi cu "kiparik si barsetka" ori vorbesti rusa ori romana dnzeu mati

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: Real Zato4ka?)
« Răspuns #7 : Iunie 14, 2016, 09:40:06 a.m. »
Ce este un random defapt?

După definiție este un dispozitiv de calcul sau fizic conceput pentru a genera o secvență de numere sau simboluri care nu pot fi prezise în mod rezonabil mai bine decît printr-o întîmplare.

Ca să fie mai simplu de înțeles chiar și la 99,9% poți avea la toate insucces și asta va fi perfect legal conform definiției.

În cazul tău concret, ai avut insucces la +13, dar n-ai observat că pînă la +12/+13 ai avut succes de 2-3 ori (la +10, +11, +12) :)

O explicație matematică




Hai lasati va rog filozofiile... Ati incercat sa ridicati itemuri +13 ? da ne bagati bredu ista cu randon eu stiu cum se ridica itemu cand e % ca in chaos mashina acuma 100 % e mai mic!!! + din 5 6 item daca se duce 1  +13 astai foarte bine...
Mai bine decat sa ne bagati filozofiile voastre cu matematica si fizica mai bine ati intra si ati incerca sa ridicati 2 seturi +13 si sa vedem cat de usor se ridica si pe urma no sa mai scriti filozfiile voastre pe forum cu matematica si fizica!!!


Da sa incerc sa-ti lamuresc fara "filozofiie si fizica", ca sa ridici un item de la +9 la +13 treb sal bagi de 4 ori in chaos machine. Sansele cu luck is 75%, 70%, 70%, 70% (daca nu gresesc, orcum nu conteaza mult). Acum sansa de a ridica un item de la 9 la 13 e 0.75*0.75*.0.7*0.7 = 0.27 asta e 27% !!!!!! sansa de a ridic cu succes un item de la 9 la 13. Acum sa-ti lamuresc asa ca chear si tu ai sa intelegi (sper). Wei Vasili caroce sa din 10 shmotshi +9 care tu ai sa le ridishi la 13 la tine 3 si vor prini si restu in gz, de obishei asha va fi, si nu ti uita tu ca acolo la +13 scrie 70% sau cit acolo tu iti inshershi norocu de 4 ori nu odata, te vrubesti ?


Jos palaria domnule,chiar daca dupa descrierea data o sa daie cu capul bara, aici deam caz iesit din comun,si respectiv nu ai ce-i face =))

Re: Real Zato4ka?)
« Răspuns #8 : Iulie 13, 2016, 11:17:57 p.m. »
da...e random, da cind ai 90%, oare de cite ori wings trebuie sa se primeasca din 10 incercari? 9 nu? dc ele ard cu mult mai des decat 10%...? nui chiar random asa cum spuneti voi))