Mana Shield(deviere de la standard)

  • 9 Răspunsuri
  • 3348 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline llsoccerll

  • **
  • 81
  • Nici prea mult, nici prea putin...
    • Vezi Profilul
Mana Shield(deviere de la standard)
« : Mai 14, 2017, 05:11:55 p.m. »
Buna ziua si Hristos a inviat!
Nustiu cum de nu au atras pina acum atentia SM-ii de pe server ca sunt schimbari in MS. E scazut % si nu inteleg a fost efectuata special aceasta schimbare, sau sa intimplat ceva in urma lagurilor.
Ca sa inteleaga toti careea le este interesant, in loc de 60.42% ms(adica mai corect 45% maximal) eu am aproximativ 29%.

P.S. Formula pentru cei care no stiu: 15+(agi/50)+(ene/70). Calculati si testati.
P.S.S. Va rog sa luati masuri si cit mai repede.)

Re: Mana Shield(deviere de la standard)
« Răspuns #1 : Mai 14, 2017, 06:29:58 p.m. »
ea uitativa la ms o atras atentia))) ka e slab :D da la hades items nu o atras atentia tot le convine ) 800 hp si ms 60 % ))) e normal  atunci poate ingerene tp sa vil skoata ca nici no sa va folositi de el ))) nu vorbiti prostii ))) si asha o saturat invalid tp atak .......shi nu vrea sa rezolve problema  .......bred kaneshna polnii vb aiurea ...md is slab

*

Offline llsoccerll

  • **
  • 81
  • Nici prea mult, nici prea putin...
    • Vezi Profilul
Re: Mana Shield(deviere de la standard)
« Răspuns #2 : Mai 14, 2017, 07:55:32 p.m. »
Narkolea, eu din prima zi cind am imbracat Hades am scis in skype lui Wega ca setu e cu probleme. MS nu 60%, 45% e maximal, atit tre sa am, nu 29 :)
Vorbesc aiurea :) Cred ca in cazul dat, tu vorbesti aiurea)

Re: Mana Shield(deviere de la standard)
« Răspuns #3 : Mai 15, 2017, 04:53:41 p.m. »
ok   nu 60 da 45 ))) nu e prea mult ) e deajuns si 29 )) :good:

*

Offline llsoccerll

  • **
  • 81
  • Nici prea mult, nici prea putin...
    • Vezi Profilul
Re: Mana Shield(deviere de la standard)
« Răspuns #4 : Mai 15, 2017, 06:31:34 p.m. »
Eu as intoarce la loc cum a fost la inceput, 60% :) Nu stiu de ce a hotarit administratia sa micsoreze % ))
Chiar as vrea sa scrie aici in top parerea sa vreun GM care are full ene, cite hituri poate rezista de la o AE buna, sau un BK)

*

Offline llsoccerll

  • **
  • 81
  • Nici prea mult, nici prea putin...
    • Vezi Profilul
Re: Mana Shield(deviere de la standard)
« Răspuns #5 : Mai 19, 2017, 08:56:49 p.m. »
Astept raspuns de la administratie, imi trece tot cheful de joc...

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: Mana Shield(deviere de la standard)
« Răspuns #6 : Mai 21, 2017, 10:22:22 a.m. »
Eu as intoarce la loc cum a fost la inceput, 60% :) Nu stiu de ce a hotarit administratia sa micsoreze % ))
Chiar as vrea sa scrie aici in top parerea sa vreun GM care are full ene, cite hituri poate rezista de la o AE buna, sau un BK)


poate partial ai dreptate insa ridicare ms-ului ar face clasa prea nemuritoare. Pentru mine (dw cu mult ene) ar fi un ajutor si ceva normal ridicarea % de MS, insa pentru dw care au si asa un pumn de agility ar fi ceva imba. Dau exemplu: este The Foot in set Hades care poate sta fata in fata cu BK si sa bata cu blastul in ei.

Eu as-i pune in discutie set-ul hades. Dar probabil nu ae rost

*

Offline aLto

  • *
  • 47
    • Vezi Profilul
Re: Mana Shield(deviere de la standard)
« Răspuns #7 : Mai 21, 2017, 01:50:47 p.m. »
Eu as intoarce la loc cum a fost la inceput, 60% :) Nu stiu de ce a hotarit administratia sa micsoreze % ))
Chiar as vrea sa scrie aici in top parerea sa vreun GM care are full ene, cite hituri poate rezista de la o AE buna, sau un BK)


poate partial ai dreptate insa ridicare ms-ului ar face clasa prea nemuritoare. Pentru mine (dw cu mult ene) ar fi un ajutor si ceva normal ridicarea % de MS, insa pentru dw care au si asa un pumn de agility ar fi ceva imba. Dau exemplu: este The Foot in set Hades care poate sta fata in fata cu BK si sa bata cu blastul in ei.

Eu as-i pune in discutie set-ul hades. Dar probabil nu ae rost
Так он такой же как и Фут только на рес меньше  :sarcastic:

*

Offline llsoccerll

  • **
  • 81
  • Nici prea mult, nici prea putin...
    • Vezi Profilul
Re: Mana Shield(deviere de la standard)
« Răspuns #8 : Mai 21, 2017, 03:20:07 p.m. »
Начнем по порядку.
   
  .1 (Уники) Большинство визардов на данном сервере предпочитают "уник сеты". Уники в основном заточены на +11...редко +13, такие визарды не добирают как бонус брони так и бонус уворота, они проигрывают в выживаемости, уже на данном этапе проигрывают перед сэтами 380 так как не могут раскрыть свой потенциал за счёт брони, жертвуют аптаймом в файтах ради высоких цифр с комбо (крит/дабл/едр).

  .2  (Лайтинг против Кометфол/Бласт) Лайтинг на данном сервере апнут, но за счёт кнокбэка/отталкивание и анимации он всё равно не может удержать высокий аптайм по цели, влияет пинг сервера и ваш микро контроль мышкой, тот же кометфол стабильно сбивает здоровье за счет двойного урона и отвечает адекватно скоростью атаки. Анимация кометфола короткая, но минус в радиусе действий.

   .3 (Агилити/Ловкость) Большинство визардов пренебрегают этим статом, жертвуют осознано, ради огромного урона (One Shot, Two Shot - через лайтинг (пункт .2)  Из-за недостатка агилити визарды имеют недостаточно брони и не в состояния оказывать сопротивление BladeKnight'ам в силу того что им не хватит выживаемости, нет скорости атаки, брони, уворота и не могут использовать короткую анимацию бласта, дабы наносить хороший DPS/урон в секунду.

Нерабочий мана шилд убивает такой класс как агилити интеллект визард (1:1). Такой визард жертвует уроном, но добирает такой урон за счёт долго времени пребывания в файте за счёт выживаемости. Он не в состояние ваншотить цель, но в состояние попортить врагам кровь. Визарды которые жертвуют уроном(енерджи) должны иметь пропорциональный аналог как абсорб%(аги). Должен быть баланс между, визардом с большим уроном но слабой защитой и визардом со среднем уроном и средней защитой. А мы имеем реальность : что мана шилд в pve ( против урона мобов абсорбирует 45 %) а в pvp ( против игроков мана шилд абсорбирует 29% независимо от агилити) поэтому прошу администрацию проявить внимания к данной проблеме и доработать скалирование мана шилда.
« Ultima Modificare: Mai 21, 2017, 03:22:53 p.m. de llsoccerll »

*

FreeWinner

Re: Mana Shield(deviere de la standard)
« Răspuns #9 : Mai 22, 2017, 12:20:24 p.m. »
Eu as intoarce la loc cum a fost la inceput, 60% :) Nu stiu de ce a hotarit administratia sa micsoreze % ))
Chiar as vrea sa scrie aici in top parerea sa vreun GM care are full ene, cite hituri poate rezista de la o AE buna, sau un BK)
Ma aranjeaza, mai mult zic...lash taia mai mult.Sunt 1-2 Sm care nu ai cum sai ucizi cu o gramada de agg shi hp.