prea BUGUIT SERVERUL!

  • 5 Răspunsuri
  • 2264 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

prea BUGUIT SERVERUL!
« : Iulie 09, 2016, 01:07:41 p.m. »
1. faceam chaos arma la 100%, prima data cand o ars am fost fost uimit, acuma nu demult dupa update iara la 100% o ars...
2. cu DW cand fac TP, cel mai bun bug mai ales la golds,  se opreste parca se aseaza pe gard ca in davias.
3. am facut mai mult de 15 aripi in care sau primit doar 4 bucati restul arde 78-90%. faceam inspecial mai putin de 90%, sa vad daca shanseele se vor schimba.
4. se intimpla cind fac bilete la BC! % e inalt, ard cate 3-5 bielete la rind!!!
5. pe toate serverele normale in bc pot intra 15 oameni, aici 10...
serveru este supraincarcat, inca 20-30 online si e full, oare nu e timpul de deschis al doilea server cu golduri bc si ds??
6. pentru sustinerea la aceste 2 servere este necesar de deschide donat.
7. drop exe : din 30 de haine cat mi-au cazut din mobi, nici una nu era cu luck ne mai graind de opt normale din ele.
8. nu stiu unde a crescut dropul la pene, dar la pasari din tarkan2 cum a fost asa si o ramas, penel in pret asa si  sunt 10/10, drop greu de ele, shansele la 90% la 2 wings reale sunt 15-25%.
9. bud cu wizard orcs, uneori apare 1-2-3 random, uneori apare fara wizard.
10. sistemul de golduri e slab pt acest online, ar fi bine de instalat ca la off. 3+1 in fiecare oras fiecare bc(fiecare ora),+2 fiecare 2 ore la bc, +3 fiecare 3 ore la bc,+4 fiecare 4 ore la bc, si sa apara fiecare 5 ore cate 3+5, ca din motivul ca +1 apare tot asa de greu ca si+5 pretul la haine din +1+2+3+4 nu se difera tare.

P.S. mai sunt o grada de buguri care sunt necesare de corectat, altfel serveru va da faliment, multi jucatori TOP isi vind jucatorii.

*

Offline MTZ82

  • *
  • 23
    • Vezi Profilul
Re: prea BUGUIT SERVERUL!
« Răspuns #1 : Iulie 09, 2016, 02:07:01 p.m. »
1. faceam chaos arma la 100%, prima data cand o ars am fost fost uimit, acuma nu demult dupa update iara la 100% o ars...
2. cu DW cand fac TP, cel mai bun bug mai ales la golds,  se opreste parca se aseaza pe gard ca in davias.
3. am facut mai mult de 15 aripi in care sau primit doar 4 bucati restul arde 78-90%. faceam inspecial mai putin de 90%, sa vad daca shanseele se vor schimba.
4. se intimpla cind fac bilete la BC! % e inalt, ard cate 3-5 bielete la rind!!!
5. pe toate serverele normale in bc pot intra 15 oameni, aici 10...
serveru este supraincarcat, inca 20-30 online si e full, oare nu e timpul de deschis al doilea server cu golduri bc si ds??
6. pentru sustinerea la aceste 2 servere este necesar de deschide donat.
7. drop exe : din 30 de haine cat mi-au cazut din mobi, nici una nu era cu luck ne mai graind de opt normale din ele.
8. nu stiu unde a crescut dropul la pene, dar la pasari din tarkan2 cum a fost asa si o ramas, penel in pret asa si  sunt 10/10, drop greu de ele, shansele la 90% la 2 wings reale sunt 15-25%.
9. bud cu wizard orcs, uneori apare 1-2-3 random, uneori apare fara wizard.
10. sistemul de golduri e slab pt acest online, ar fi bine de instalat ca la off. 3+1 in fiecare oras fiecare bc(fiecare ora),+2 fiecare 2 ore la bc, +3 fiecare 3 ore la bc,+4 fiecare 4 ore la bc, si sa apara fiecare 5 ore cate 3+5, ca din motivul ca +1 apare tot asa de greu ca si+5 pretul la haine din +1+2+3+4 nu se difera tare.

P.S. mai sunt o grada de buguri care sunt necesare de corectat, altfel serveru va da faliment, multi jucatori TOP isi vind jucatorii.
Eu cred ca ai vrut sa spui ca ABECEDAR isi vinde charu  :sarcastic: :sarcastic:
Jostic

Re: prea BUGUIT SERVERUL!
« Răspuns #2 : Iulie 09, 2016, 02:28:05 p.m. »
12. aici sunt cheaturi... eram la gold+3 noria, cineva mi-a dat tp lora.
13. stateam la inger la bc, nu am avut laguri nimic, am luat dc instantaneu cu 5 secunde inainte de bc...

Re: prea BUGUIT SERVERUL!
« Răspuns #3 : Iulie 09, 2016, 02:29:08 p.m. »
Eu cred ca ai vrut sa spui ca ABECEDAR isi vinde charu  :sarcastic: :sarcastic:
[/quote]

eu am vrut sa spun ca mai multi de 10-15 jucatori top se vind.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: prea BUGUIT SERVERUL!
« Răspuns #4 : Iulie 09, 2016, 04:16:21 p.m. »
1. N-a fost raportat anterior. Ceea ce nu e raportat respectiv nu poate fi corectat.
2. Trimite-ne un Demo sau cum poate fi reprodus.
3. Am răspuns aici
4. Aici despre random.
5. Pe nici un server Season III (în mod implicit) nu pot intra mai mult de 10 oameni. Pentru a evita eventuale bug-uri cu eventul capacitatea în Blood Castle nu poate fi mărită.
6. În proces.
7. Aici despre random.
8. La ultima actualizare s-a mărit drop-ul lor. Evident e o creștere subtilă și nu abundentă.
9. Din ce considerent a fost catalogat drept bug?
10. Acest sistem e cu risc de monopol, dar dacă e susținut de majoritatea putem încerca.


Per general, problemele dacă sunt, se rezolvă treptat. "Roma nu a fost construită într-o zi"
« Ultima Modificare: Iulie 09, 2016, 04:21:24 p.m. de Rayness »

Re: prea BUGUIT SERVERUL!
« Răspuns #5 : Iulie 09, 2016, 09:00:55 p.m. »
1. Pai eu raportez... ca a fost asa ceva.
2. voi face screen, am dat-o in bara tare cu asta, mai ales la golduri faci tp si el nu foloseste magia pina ce nu il misti cu mousul, dar asta este letal pentru un DW... si el punele mainele in cruce, precum ar face in davias pe gard linge esire.
5. dara e timpul de deschis inca un server.

summon /pet 1-2-3-4-5 ma arunca din joaca in careva timp, uneori raman "gliukuri" se inmulteste summonu, odata o fost ca pe acest "gliuk" am pus mousul si mi sa inchis indata clientul.

9. oare orks nu trebuie sa apara cu wizard la un loc? sau ei asa.. apar sa daruiasca blessuri ?:D

10. fa un post cu vote si vedem ce zice lumea sau in joaca...