New Beginning

  • 239 Răspunsuri
  • 41831 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #90 : Octombrie 20, 2017, 06:12:36 p.m. »
Acum caracterele se pot menține datorită la iteme/stats/strategii, mai ales că fără opțiunile pink de la armele 380 damage-ul general a scăzut.

În video mai sus Hirlets e un DK care a învestit 1500 stats în vitality. De ce această investiție în stat-uri nu l-ar face mai rezistent? Sau DK trebuie să nu aibă nici health și nici damage?

Totodată testele 1 v 1 nu sunt obiective pentru că depind de mulți factori.



Da cit mai obiective pot fi testele daca la moent totsi au staturi shi seturi egale.

Da DC magi cu 2 ori mai multe staturi in dmg de cit bk nu se pot bucura da aceasta investitsie ?

Totsi au folosit reset la stats daca ceva...shi sau facut build optimal fara 380 weapons

Adica cum bk nu are dmg??? El cu ajutorul Domnului ucide cu perecast pe totsi cu exceptsia altor bk???
« Ultima Modificare: Octombrie 20, 2017, 06:18:01 p.m. de FreeWinner »

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #91 : Octombrie 20, 2017, 07:05:23 p.m. »
Acum caracterele se pot menține datorită la iteme/stats/strategii, mai ales că fără opțiunile pink de la armele 380 damage-ul general a scăzut.

În video mai sus Hirlets e un DK care a învestit 1500 stats în vitality. De ce această investiție în stat-uri nu l-ar face mai rezistent? Sau DK trebuie să nu aibă nici health și nici damage?

Totodată testele 1 v 1 nu sunt obiective pentru că depind de mulți factori.



Da cit mai obiective pot fi testele daca la moent totsi au staturi shi seturi egale.

Da DC magi cu 2 ori mai multe staturi in dmg de cit bk nu se pot bucura da aceasta investitsie ?

Totsi au folosit reset la stats daca ceva...shi sau facut build optimal fara 380 weapons

Adica cum bk nu are dmg??? El cu ajutorul Domnului ucide cu perecast pe totsi cu exceptsia altor bk???

Pentru că au teleport, mana shield și alte mijloace pe care se pot baza în PvP. Totodată, e mai rapid în creșterea nivelului.

DK ucide, dar e la fel de "ucidil" și pentru ceilalți. Fiecare caracter are ale sale avantaje. Nu putem să-i facem pe toți DK.


Un alt aspect bun al acestei modificări e stabilirea granițelor. Caracterele nu vor putea merge (atât de ușor) în locații în care încă nu sunt pregătite să meargă, cel puțin fără ajutor. Sau ești destul de bine echipat și poți să te menții sau mai crești pânăcând poți merge. Urmăriți aici cum arată un raid la Kundun Boss și de câte ori s-au consumat health potions. Kundun Boss nu se mișcă și nu se ascunde după pietre. Apropo cine crede că nu avem un drop bun, observați cum defapt e original.

« Ultima Modificare: Octombrie 20, 2017, 07:38:19 p.m. de Rayness »

Re: New Beginning
« Răspuns #92 : Octombrie 20, 2017, 07:46:04 p.m. »
nu vreau sa mai scriu nimic legat de Testatul serverului ca este inutil pentru administratie. Oricum WEGA tu faci dupa placul tau. De ce mai ceri parerile altora.? si asa nu testeaza si nimeni nu scrie nici o parere. dar.... Bafta la toti la Testat.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #93 : Octombrie 20, 2017, 07:58:06 p.m. »
nu vreau sa mai scriu nimic legat de Testatul serverului ca este inutil pentru administratie. Oricum WEGA tu faci dupa placul tau. De ce mai ceri parerile altora.? si asa nu testeaza si nimeni nu scrie nici o parere. dar.... Bafta la toti la Testat.

Nu este inutil. Dorești să facem doar ceea ce ne recomanzi dumneata?

Faptul că nu se prea testează e alt subiect ce nu ține de aspectul în cauză. Cu siguranță ne-am dori mai mulți să testeze, dar dacă (cel puțin deocamdată) nu sunt doritori încercăm să facem ce este posibil. Deși pe forum nu se expun toți, primim feedback și pe skype.


Pentru cei care privesc sceptic aceste modificări și nu ne cred pe cuvânt urmăriți aici încă un video de la CS de pe WebZen . Urmăriți cum și câte mixturi de HP s-au consumat timp de 2 ore de CS.
« Ultima Modificare: Octombrie 20, 2017, 08:00:30 p.m. de Rayness »

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #94 : Octombrie 20, 2017, 08:41:10 p.m. »
WEGA nu mai stiu cum sa mai vorbesc cu tine...cu un copil de 3 ani imi este mai ushor sa comunic...
 Unde tu ai vazut la noi asha DMG pe server ?? unde tu ai vazut EE sa stea linga Boss pe AutoCliker.
P.S. ei nu folosesc HP la Boss deoarece in clicer la EE este setare de autoheal daca % de HP din Party scade(procentul se pune manual la alegere)
P.S.2. ei nu folosesc HP deoarece in set +0 unic, pe DL fara cast al bat la 50 mobii shi la 200-300 Bossu
P.s.3 ei nu folosesc HP deoarece mobii nu dovdesc sa apara cum mor, la noi incearca sa ucizi asha mobu solo chiar shi sa nu fost stern....

Mai repet odata intrebarea mea WEGA, imi scotsi ban IP ? raspuns cit se poate de simplu astept Da sau NU
Intreb pentru ultima oara.


Vizionare placuta doamnelor shi domnilor...WebZen cu domnul WEGA stie ceva de nu stim noi oameni simpli shi pare mise shi cam prostutsi suntem.
https://youtu.be/oaZVtTjuhpI

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #95 : Octombrie 20, 2017, 08:51:53 p.m. »
https://youtu.be/X55oP0aF7uU?t=86


setul de pe DL din video prezentat de WEGA e analogic cu acesta...

P.S.Hm...interesant cu set care da in total 0 def sa te tsii afk la Boss k7...precis are optsiuni ascunse al de Doamne Ajuta shi asha mai departe...

Re: New Beginning
« Răspuns #96 : Octombrie 20, 2017, 10:27:40 p.m. »
Wega ceia  ce  arati tu in Video  cela de la WebZen  este   shatra  de  ciobeni care nu stiu care si ce sa faca  si nu se folosesc de  Q ... dar  noi cind intram in Castelu cela  noi fara  2000 de mixuri de  HP nici nu aveam ce face  ca  la noi  mergea intradevar  pvp  serios  da  nu  cum  aestea din Video  o data la  3  min  bate  cineva  in el .... Lumea  va  muri   si in bc   si  in DS  si  peste tot  din cauza la  HP ista  care il faci tu acuma ... cu  HP care  era  chear  de nu  aveai haine bune,  si in bc  te  batea la vo 10-20-30  puteai  sa  stai  pe  Q Q Q Q  si sa  mai rezisti la  ka4 ... da  asa  pina  o sa facem vo 500 de lvl toti  vom muri  ca nishte patlajele .. in deosebi  DW  AE  MG....

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #97 : Octombrie 21, 2017, 12:27:52 a.m. »
WEGA nu mai stiu cum sa mai vorbesc cu tine...cu un copil de 3 ani imi este mai ushor sa comunic...
 Unde tu ai vazut la noi asha DMG pe server ?? unde tu ai vazut EE sa stea linga Boss pe AutoCliker.
P.S. ei nu folosesc HP la Boss deoarece in clicer la EE este setare de autoheal daca % de HP din Party scade(procentul se pune manual la alegere)
P.S.2. ei nu folosesc HP deoarece in set +0 unic, pe DL fara cast al bat la 50 mobii shi la 200-300 Bossu
P.s.3 ei nu folosesc HP deoarece mobii nu dovdesc sa apara cum mor, la noi incearca sa ucizi asha mobu solo chiar shi sa nu fost stern....

Mai repet odata intrebarea mea WEGA, imi scotsi ban IP ? raspuns cit se poate de simplu astept Da sau NU
Intreb pentru ultima oara.


Vizionare placuta doamnelor shi domnilor...WebZen cu domnul WEGA stie ceva de nu stim noi oameni simpli shi pare mise shi cam prostutsi suntem.
https://youtu.be/oaZVtTjuhpI

Mai sus am evidențiat consumul de HP și faptul că boss-ul nu stă după pietre. Despre damage nu am menționat. Pe tine boss-ul te atacă cam în același range, iar tu ai mult mai mult HP ca cei din raid-ul de mai sus. Și mai accentuez încă odată ceea ce se pare că nu ai menționat în comentariu, vezi ce drop e din boss.
« Ultima Modificare: Octombrie 21, 2017, 12:47:12 a.m. de Rayness »

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #98 : Octombrie 21, 2017, 12:46:19 a.m. »
Wega ceia  ce  arati tu in Video  cela de la WebZen  este   shatra  de  ciobeni care nu stiu care si ce sa faca  si nu se folosesc de  Q ... dar  noi cind intram in Castelu cela  noi fara  2000 de mixuri de  HP nici nu aveam ce face  ca  la noi  mergea intradevar  pvp  serios  da  nu  cum  aestea din Video  o data la  3  min  bate  cineva  in el .... Lumea  va  muri   si in bc   si  in DS  si  peste tot  din cauza la  HP ista  care il faci tu acuma ... cu  HP care  era  chear  de nu  aveai haine bune,  si in bc  te  batea la vo 10-20-30  puteai  sa  stai  pe  Q Q Q Q  si sa  mai rezisti la  ka4 ... da  asa  pina  o sa facem vo 500 de lvl toti  vom muri  ca nishte patlajele .. in deosebi  DW  AE  MG....

Se menține mai mult din SD, iar HP se consumă după necesitate. Evident, acest model presupune că din când în când mergi în safe zone, nu poți fi nemuritor pe seama la Q nelimitat. Cineva a scris "așa nu pot să stau lângă gold apăsând Q". Să presupunem, dar prin ce se manifestă echlibrul atunci când cineva poate sta lângă gold fără să-l părăsească?

Referitor la rezistența în locații - așa este. Nu te menții - nu poți accesa locația. Dacă te bat în 10-30, ai putea să te menții și cu modelul actual, dar dacă mai mult probabil nu. Revii atunci când te poți menține. Deși evident vorbești cred de început. Mai apoi având mai mult HP ai putea să te menții și când te bat mai tare. Aceasta e și contra aspectului descris mai sus, ca peste 2-3 luni să nu apară mesaje că jocul e plictisitor, pentru că de exemplu setul în Kanturu în loc să fie agonisit la nivel mai mare e agonisit de îndată ce Kanturu e accesibil, la fel și cu boss în Kalima 7 și alte elemente.

În ce privește leveling, va fi relativ accesibil. Ne dorim ca marea majoritate cu un efort nu prea mare să ajungă între 500 - 700 și să participe la event-uri. La fel, jocul vă va asigura cu un minim necesar de a parcurge majoritatea locațiilor, evident dacă nu se va sta doar pe AFK. Jucătorilor le este lăsat partea cea mai interesantă - vânătoarea de iteme/creșterea lor/raid boss/PvP/Castel/Events ș.a.


« Ultima Modificare: Octombrie 21, 2017, 01:09:18 a.m. de Rayness »

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #99 : Octombrie 21, 2017, 07:57:35 a.m. »
Delete acc shi la revedere.nai cu cine vorbi...

Re: New Beginning
« Răspuns #100 : Octombrie 21, 2017, 10:49:39 a.m. »
Wega ceia  ce  arati tu in Video  cela de la WebZen  este   shatra  de  ciobeni care nu stiu care si ce sa faca  si nu se folosesc de  Q ... dar  noi cind intram in Castelu cela  noi fara  2000 de mixuri de  HP nici nu aveam ce face  ca  la noi  mergea intradevar  pvp  serios  da  nu  cum  aestea din Video  o data la  3  min  bate  cineva  in el .... Lumea  va  muri   si in bc   si  in DS  si  peste tot  din cauza la  HP ista  care il faci tu acuma ... cu  HP care  era  chear  de nu  aveai haine bune,  si in bc  te  batea la vo 10-20-30  puteai  sa  stai  pe  Q Q Q Q  si sa  mai rezisti la  ka4 ... da  asa  pina  o sa facem vo 500 de lvl toti  vom muri  ca nishte patlajele .. in deosebi  DW  AE  MG....

Se menține mai mult din SD, iar HP se consumă după necesitate. Evident, acest model presupune că din când în când mergi în safe zone, nu poți fi nemuritor pe seama la Q nelimitat. Cineva a scris "așa nu pot să stau lângă gold apăsând Q". Să presupunem, dar prin ce se manifestă echlibrul atunci când cineva poate sta lângă gold fără să-l părăsească?

Referitor la rezistența în locații - așa este. Nu te menții - nu poți accesa locația. Dacă te bat în 10-30, ai putea să te menții și cu modelul actual, dar dacă mai mult probabil nu. Revii atunci când te poți menține. Deși evident vorbești cred de început. Mai apoi având mai mult HP ai putea să te menții și când te bat mai tare. Aceasta e și contra aspectului descris mai sus, ca peste 2-3 luni să nu apară mesaje că jocul e plictisitor, pentru că de exemplu setul în Kanturu în loc să fie agonisit la nivel mai mare e agonisit de îndată ce Kanturu e accesibil, la fel și cu boss în Kalima 7 și alte elemente.

În ce privește leveling, va fi relativ accesibil. Ne dorim ca marea majoritate cu un efort nu prea mare să ajungă între 500 - 700 și să participe la event-uri. La fel, jocul vă va asigura cu un minim necesar de a parcurge majoritatea locațiilor, evident dacă nu se va sta doar pe AFK. Jucătorilor le este lăsat partea cea mai interesantă - vânătoarea de iteme/creșterea lor/raid boss/PvP/Castel/Events ș.a.

Din nou aceleasi proble... Eu chiar incerc de la o vreme sa te inteleg da nu prea reusesc( FreeWiner iti face demonstratie clara de test cu video tu spui ca SM fuge in teleport si se reincarca, pai cam cum sa fuga daca nui fixat telportu lasa asta nui nimic.
  Referitor la faptu ca iti vin o multitudine de idei si solutii in skype... daca sunt vreo 3 4 persoane care au aceleasi principii de joc ca si tine nu inseamna ca trebuie sa construiesti joaca sau sa o adaptezi dupa ei. Ilumineazane si pe noi si pune pe forum ce propuneri ai primit concret, nu spune de la cine da zi propunerea si lasa majoritatea sa dea cu opinia.
   Nu tin minte cine si nu mam uitat dar stiu ca era cineva care te tot intreba de clasa EMG, pai cu setarile de acum cam cum crezi ca o sa creasca EMG care de obicei BC 1-2 se ducea singur si DS 1-2 la fel???? EMG o sa creasca mai greu ca DK no sa aiba timp nici la WC sa se duca sal lase 5 minute ca o sa moara, sau ca sa nu moara o sa bage o tona de HP si nimic DMG si iara no sa faca nimic.
   Ce tine in linii generale: toti joaca mu ca in cele din urma sa mearga la PVP, astai ideea de baza vrei nu vrei dupa ce se imbraka aripile se incepe kill peste kill. DIn ce vad eu si din setarile care le faci daca nu joci cu BK in PVP nai ce cauta, prin urmare o sa fie un server plin de BK pentru pvp si in rest doar twinuri pt lvl si pietre.
  Chiar nu stiu tiau dat o sumedenie de propuneri baietii ce tine de imbunatatirea serverului si de balansare da din ele nam vazut mare lucru.
  Vreau sa joc pe wega si prietenii la fel da vrem pe serverul de alta data cind ae in unik dadea jos DK, cind DL in HP ref era in rol de tank la Castel, cind SM nu era fugarit pe toata harta de toti da dadea si el un KILL si cind EMG nu statea doar afk da venea la gold si toate eventurile......... asta cauta toti nu sa fie imbatabili da sa poata ucide.
 

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #101 : Octombrie 21, 2017, 02:41:41 p.m. »
Wega ceia  ce  arati tu in Video  cela de la WebZen  este   shatra  de  ciobeni care nu stiu care si ce sa faca  si nu se folosesc de  Q ... dar  noi cind intram in Castelu cela  noi fara  2000 de mixuri de  HP nici nu aveam ce face  ca  la noi  mergea intradevar  pvp  serios  da  nu  cum  aestea din Video  o data la  3  min  bate  cineva  in el .... Lumea  va  muri   si in bc   si  in DS  si  peste tot  din cauza la  HP ista  care il faci tu acuma ... cu  HP care  era  chear  de nu  aveai haine bune,  si in bc  te  batea la vo 10-20-30  puteai  sa  stai  pe  Q Q Q Q  si sa  mai rezisti la  ka4 ... da  asa  pina  o sa facem vo 500 de lvl toti  vom muri  ca nishte patlajele .. in deosebi  DW  AE  MG....

Se menține mai mult din SD, iar HP se consumă după necesitate. Evident, acest model presupune că din când în când mergi în safe zone, nu poți fi nemuritor pe seama la Q nelimitat. Cineva a scris "așa nu pot să stau lângă gold apăsând Q". Să presupunem, dar prin ce se manifestă echlibrul atunci când cineva poate sta lângă gold fără să-l părăsească?

Referitor la rezistența în locații - așa este. Nu te menții - nu poți accesa locația. Dacă te bat în 10-30, ai putea să te menții și cu modelul actual, dar dacă mai mult probabil nu. Revii atunci când te poți menține. Deși evident vorbești cred de început. Mai apoi având mai mult HP ai putea să te menții și când te bat mai tare. Aceasta e și contra aspectului descris mai sus, ca peste 2-3 luni să nu apară mesaje că jocul e plictisitor, pentru că de exemplu setul în Kanturu în loc să fie agonisit la nivel mai mare e agonisit de îndată ce Kanturu e accesibil, la fel și cu boss în Kalima 7 și alte elemente.

În ce privește leveling, va fi relativ accesibil. Ne dorim ca marea majoritate cu un efort nu prea mare să ajungă între 500 - 700 și să participe la event-uri. La fel, jocul vă va asigura cu un minim necesar de a parcurge majoritatea locațiilor, evident dacă nu se va sta doar pe AFK. Jucătorilor le este lăsat partea cea mai interesantă - vânătoarea de iteme/creșterea lor/raid boss/PvP/Castel/Events ș.a.

Din nou aceleasi proble... Eu chiar incerc de la o vreme sa te inteleg da nu prea reusesc( FreeWiner iti face demonstratie clara de test cu video tu spui ca SM fuge in teleport si se reincarca, pai cam cum sa fuga daca nui fixat telportu lasa asta nui nimic.
  Referitor la faptu ca iti vin o multitudine de idei si solutii in skype... daca sunt vreo 3 4 persoane care au aceleasi principii de joc ca si tine nu inseamna ca trebuie sa construiesti joaca sau sa o adaptezi dupa ei. Ilumineazane si pe noi si pune pe forum ce propuneri ai primit concret, nu spune de la cine da zi propunerea si lasa majoritatea sa dea cu opinia.
   Nu tin minte cine si nu mam uitat dar stiu ca era cineva care te tot intreba de clasa EMG, pai cu setarile de acum cam cum crezi ca o sa creasca EMG care de obicei BC 1-2 se ducea singur si DS 1-2 la fel???? EMG o sa creasca mai greu ca DK no sa aiba timp nici la WC sa se duca sal lase 5 minute ca o sa moara, sau ca sa nu moara o sa bage o tona de HP si nimic DMG si iara no sa faca nimic.
   Ce tine in linii generale: toti joaca mu ca in cele din urma sa mearga la PVP, astai ideea de baza vrei nu vrei dupa ce se imbraka aripile se incepe kill peste kill. DIn ce vad eu si din setarile care le faci daca nu joci cu BK in PVP nai ce cauta, prin urmare o sa fie un server plin de BK pentru pvp si in rest doar twinuri pt lvl si pietre.
  Chiar nu stiu tiau dat o sumedenie de propuneri baietii ce tine de imbunatatirea serverului si de balansare da din ele nam vazut mare lucru.
  Vreau sa joc pe wega si prietenii la fel da vrem pe serverul de alta data cind ae in unik dadea jos DK, cind DL in HP ref era in rol de tank la Castel, cind SM nu era fugarit pe toata harta de toti da dadea si el un KILL si cind EMG nu statea doar afk da venea la gold si toate eventurile......... asta cauta toti nu sa fie imbatabili da sa poata ucide.
 

Defapt fixat în mesajele precedente se are în vedere din contra că e rapid și e greu să-l prinzi. Pe serverul nostru DW e unul din cei mai PvP Ready caractere. Damage are (lightning), defense are (mana shield), teleport are și la nivele mari e foarte agil, staff-uri mai bune (atât după damage cât și după stats) are, party și fast leveling are.

Mai sus a fost postată propunerea și consecințele în joc. Ce se mai cere?

În urma acestor modificări DK nu este avantajat. Din contra fiind melee e din cei care pierde cel mai mult SD în procesul de PvP, restul (în afară de BMG) atacă de la distanță. Trebuie să înțelegem că acest aspect de limită pentru Q, nu este ceva care va avantaja concret o clasă sau alta. E un principiu de joc care necesită schimbări de strategii.

Creșterea în BC/DS în linii generale nu se schimbă, intervalul e destul de mic, iar jocul te va asigura cu tot necesar (defense) pentru a crește.

Propunerile cu armele 380 (fără pink option) și decrement mai puțin au fost implimentate. Despre care alte propuneri vorbești?

Odată ce acest model se bazează pe SD (iar SD toate caracterele au la fel, fără a fi luate în considerare opțiunile) presupune că toate caracterele în egală măsură pot participa în PvP.

Testați ce vă interesează și nu vă orientați doar pe ce se publică (pentru că fiecare caracter diferă cel puțin în stat-uri). FreeWinner a arătat ce-l interesează pe el și asta e bine. El nu va face o demonstrație dacă DW va fi prea impunător.
« Ultima Modificare: Octombrie 21, 2017, 03:13:57 p.m. de Rayness »

Re: New Beginning
« Răspuns #102 : Octombrie 21, 2017, 03:33:23 p.m. »
El nu va face o demonstrație dacă DW va fi prea impunător.

Exact!
Risc sa fiu aruncat cu pietre da eu as da o sansa la schimbarii Q delay, nu vad probleme cu asta, fara q delay orcum dk se putea lecui cu poturi cel mai bine din cauza ca are cel mai mult HP, daca adaugi delay orcum el se lecueste cel mai bine ca are cel mai mult hp, absolut nimic nu se schimba in acest plan

Re: New Beginning
« Răspuns #103 : Octombrie 22, 2017, 02:19:16 a.m. »
Referitor la K7 intradevar e ireal de luat.

Re: New Beginning
« Răspuns #104 : Octombrie 22, 2017, 02:36:34 p.m. »
 Wega puteai sa faci si alt fel daca tu credeai ca DK si DL stau linfa gold si nu pot fi dati jos puteai ridica dmg la toti in pvp si nimeni nu era sa dovedeasca sa Hileasca asa repede.... Si in Bc Ds K7 etc toti erau sa poata Apasa Q Q Q  normal. dar acuma Q se apasa o data la 2 secunde si lumea in Bc Ds k7 vor muri ca niste patlajele pina la lvl 330-350 cind vor fi plus minus imbracati. dar asta nui nici o favorizare. Dmg mai mare ca lumea sa cada mai usor n PvP si problema e rezolvata. Si no sa mai fie Dk DL cu 8 k hp care nu vor putea fi dati jos. dar Q la 2 secunde astai o prostie chear si daca ii facuta de WebZen.