Boss Kalima7

  • 25 Răspunsuri
  • 6867 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline who?

  • ****
  • 306
    • Vezi Profilul
Boss Kalima7
« : August 01, 2016, 09:43:39 a.m. »
Domnule Admin,spuneti-mi va rog...bossul e testat normal ? Am incercat sa ajung cat mai repede 350 stand afk,n-am fost la golduri ca pana la urma sa vad ca Bossu din kalima7 e imposibil de ucis) are un range ca nici nu-l vezi in raza monitorului ,dar el inca bate) si bate nu incet )) fara cast 1300dubble - cu cast 1000 dubble ))


Se rezulta ca am pierdut timp si nici nu mai visam la un set unic ) La gold nu mai putem duce pentru ca cat timp n-am fost pentru a obtine 350 pentru kalima7 ...ce-i lalti deja s-au imbracat in exe ca nu mai putem sa ne impotrivim)


Daca nu va fi facut ceva cu Bossu...mai departe interes 0 !

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: Boss Kalima7
« Răspuns #1 : August 01, 2016, 10:53:41 a.m. »
Interesanta situatie domnule administrator si cu bossul, la fel cu am dat in bara cu 331 lvl cind am ajuns arena si nu era nici un mob,aceiasi situatie cu bossul.Din toate versiunile jucate am mai vazut boss greu,dar ca aici nu intra in nici in ramca.Te bate in afara ecranului,si nu e destul ca range mare dar si foarte tare nimereste,prin cast si ms la 870 def sa bati 1200? Cred ca-i bataie de joc! Bine s-a primit cu greu sa-l dam cu earthquake si cum credeti,bossul se intoarce inapoi intotdeauna,respectiv  nu ai ce sa-i faci.Ice nu-i dat caci bate peste 1200 (daca nimereste double cazi deodata). Domnule administrator asta este ultima picatura din paharul implut,inca odata induce la ideea ca sunt interese pe server, in detrimentul cuiva! Iar principiul concurentei complet dispare! Sper ca tema data macar o vei citi,si daca ai respectul fara de utilizatori vei reveni cu un reply! MS anticipat!

*

MODER

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #2 : August 01, 2016, 12:32:07 p.m. »
Попробуйте найти среди знакомых файл Monsters.txt с первоначальными данными, для сверки. Вариантов много, возможно ваш ЕЕ падает сразу (из-за радиуса), поэтому вам дальше сложно бить босса. Может Админ поможет, и сходит с вами как-то?

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: Boss Kalima7
« Răspuns #3 : August 01, 2016, 01:44:23 p.m. »
Попробуйте найти среди знакомых файл Monsters.txt с первоначальными данными, для сверки. Вариантов много, возможно ваш ЕЕ падает сразу (из-за радиуса), поэтому вам дальше сложно бить босса. Может Админ поможет, и сходит с вами как-то?

Nu are nimic una cu alta,noi  nu suntem delitanti  ca sa nu stim a lua un boss,avem experienta in peste 5 versiuni proiecte de la mu.in pina la mu.mmo, si respectiv la asa bataie de joc inca nu  am asistat,nu-i nici o problema facem demonstratie domnului administrator sa asiste si el la bataia de joc
« Ultima Modificare: August 01, 2016, 01:51:10 p.m. de Royal »

*

Offline who?

  • ****
  • 306
    • Vezi Profilul
Re: Boss Kalima7
« Răspuns #4 : August 01, 2016, 03:19:57 p.m. »
Ce zici ,wega ? Vii deseara pe la orele 23:00 cu noi ? Sa vezi ca cu 4500hp si peste 800+ defens nu pot sta mult linga el ...nu mai zic de sm ca trebuie sa-l bata...serios ,e imposibil !

Sa mai fie inca pvp la boss...)))) e de rasul lumii

*

Offline who?

  • ****
  • 306
    • Vezi Profilul
Re: Boss Kalima7
« Răspuns #5 : August 02, 2016, 10:59:14 a.m. »
Tot normal )) de raspuns nu este nevoie :D eu am scris aici o guinea :D asa si trebu s fie  .. pentru voua unic)) mai bine lasati muu )) ce-a mai buna haina nu trebuie s-o obtineti ))

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Boss Kalima7
« Răspuns #6 : August 02, 2016, 12:19:57 p.m. »
Damage și defense la boss va fi micșorat. Ideea boss-ului nu e în cît e de puternic, ci în PvP și competitivitate.

Vor fi schimbări în următoarea actualizare.

*

Offline who?

  • ****
  • 306
    • Vezi Profilul
Re: Boss Kalima7
« Răspuns #7 : August 02, 2016, 01:01:56 p.m. »
Damage și defense la boss va fi micșorat. Ideea boss-ului nu e în cît e de puternic, ci în PvP și competitivitate.

Vor fi schimbări în următoarea actualizare.


Cum tu ai idei sa faci ceva obstacole ..asa si noi avem idei cum sa ajungem primii la boss sa obtinem ceva ...dar se vede ca noi suntem ce-i care ajung primii ca sa contribuim la testari ...!

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #8 : August 02, 2016, 01:44:12 p.m. »
Rayness singur ai scris ca Uniq Items pot fi obtinute din CC, Boss K7 si LOT .
Asa cum CC este de 2 ori pe zi si umbla multi oameni e foarte greu sa iei CC si sa stingi un set, + foarte des cade Box of Chaus Castle si de acolo crestion, life . Cum sa mai avem noi uniq cu asa drop ????
Bossu K7 l-ai setat ca pentru servere cu reseturi.
Creeaza-ti 1 chear si puneti 2500 staturi si dute si testeazal, nu cu vo 10k staturi il testezi. fa putin diferenta nu suntem totusi pe server 9999x.

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #9 : August 02, 2016, 03:39:33 p.m. »
Eu am inteles un lucru foarte simplu si evident!!! Cand guildul nostru e mai in fata atunci tot nu e testat si nu e verificat! cum ajung si altii din urma cum faci tot (de altii stie lumea despre cine vb), in asa caz explica cum eu ma stradui sa ajung primul in arena si tu nu ai puso, ajungem la boss tu nu lai testat!! mai inscurt eu am inteles ideile tale "geniale" !! O sa ajungem la 400 qvestul nu o sa fie disponibil si 3-rd wings nu o sa fie posibil inca de creat sau nu o sa dea toate optiunile pana nu o sa ajunga "altii" la 400!!! si normal trebuie sa fie concurenta nu cumva royal sa aiba mai inainte de altii 3-rd wings!! prezic inca un lucru, cum o sa fie luat primul CS o sa fie un dizbalans total pe server si nu o sa aiba guildul dat concurenta nici la boss nici la gold nicaieri intelegi, pentru ca altii nu au de unde lua haine ancient!! du vorbesti despre CC despre LOT Boss7 da tu ai fost in cc? sa vezi cum cad haine simple la+6 sa vezi cite cr si joluri cad!! Tu te starui sa inventezi roata de la inceput fara sa iti dai seama ca e deja inventata!! era foarte greu sa pui niste setari adecvate si oamenii sa intre in joaca sa primeasca placere si satisfactie de la Golduri in PvP sa aiba interes sa mearga BC DS sa stea online permanent cineva pe arena ca sa ridice drop!! mai in scurt pot scrie aici pe 10 pagini dar ce folos, tu ca un taur ai pus coarnele in pamint si crezi ca online 200 va ramine mai departe pina la anul!! Iti doresc succes si sper sa nui dezamagesti pe altii asa cum pe mine mai dezamagit dar o sa vedem dupa Castle Siege ce va fi!
P.S.teoretic facem cu cineva aliance si luam CS si ce credeti ca o sa fie in LOT? haine simple numai fara unic si un mesaj de la wega pe forum-sorry nu e testat inca!! mai incercati!))  Peace!

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #10 : August 02, 2016, 05:21:26 p.m. »
+1 parca am juca in test server, unde trebuie totul de verificat, testat si de adus la cunostinta ADMINULUI, ca el pina a deschide serverul nu o avut timp sa verifice totul sa lucreze normal !!!!

*

r00t

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #11 : August 02, 2016, 07:20:33 p.m. »
seunsul din Castle Siege shi cc care e de 2 ori pe zi shi boss??un simplu exemplu  primul guild care va lua Castelul acela shi va domina pe server(deodata va incepe a scadea online la golduri earashi nu va umbla nimeni din afk vor ramine citzva oameni) top 200(va ramine cu top 30(online) in rest ramin noobii care idee nu au ce face(aceste 200 online impartzind la persoane care stau pe 3-4 ferestre ramine ca pe server joaca 90-100 oameni fiecare al 2-3 are ee fiecare a 5 are full gold pt,fara sens de scris adminului scriu doar 5 persoane pe forum la restu lii in cot de joaca(vretzi un rezultat  nu intratzi in joaca shi statzi pe forum scrietzi posturi ce e legat de Ancient Items arena bc ds (nu e nici o piatza shi nici o concurentza pe server cu Ancient,se vind doar real) mai mult nimika inseosebi serverul in scrut timp va muri :) shi buna ziua sh la revedere 3 luni de 24/24 afk timp pierdut!!facetzivva pareri

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: Boss Kalima7
« Răspuns #12 : August 02, 2016, 08:13:51 p.m. »
seunsul din Castle Siege shi cc care e de 2 ori pe zi shi boss??un simplu exemplu  primul guild care va lua Castelul acela shi va domina pe server(deodata va incepe a scadea online la golduri earashi nu va umbla nimeni din afk vor ramine citzva oameni) top 200(va ramine cu top 30(online) in rest ramin noobii care idee nu au ce face(aceste 200 online impartzind la persoane care stau pe 3-4 ferestre ramine ca pe server joaca 90-100 oameni fiecare al 2-3 are ee fiecare a 5 are full gold pt,fara sens de scris adminului scriu doar 5 persoane pe forum la restu lii in cot de joaca(vretzi un rezultat  nu intratzi in joaca shi statzi pe forum scrietzi posturi ce e legat de Ancient Items arena bc ds (nu e nici o piatza shi nici o concurentza pe server cu Ancient,se vind doar real) mai mult nimika inseosebi serverul in scrut timp va muri :) shi buna ziua sh la revedere 3 luni de 24/24 afk timp pierdut!!facetzivva pareri


Destul de constructiv gindit, atit timp cit nu este posibilitatea  fiecare sa aiba sansa sa sa cada unic,respectiv nu este materie pe piata ,rezulta ca doar guildurile puternice vor avea sansa sa

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: Boss Kalima7
« Răspuns #13 : August 02, 2016, 08:17:07 p.m. »
seunsul din Castle Siege shi cc care e de 2 ori pe zi shi boss??un simplu exemplu  primul guild care va lua Castelul acela shi va domina pe server(deodata va incepe a scadea online la golduri earashi nu va umbla nimeni din afk vor ramine citzva oameni) top 200(va ramine cu top 30(online) in rest ramin noobii care idee nu au ce face(aceste 200 online impartzind la persoane care stau pe 3-4 ferestre ramine ca pe server joaca 90-100 oameni fiecare al 2-3 are ee fiecare a 5 are full gold pt,fara sens de scris adminului scriu doar 5 persoane pe forum la restu lii in cot de joaca(vretzi un rezultat  nu intratzi in joaca shi statzi pe forum scrietzi posturi ce e legat de Ancient Items arena bc ds (nu e nici o piatza shi nici o concurentza pe server cu Ancient,se vind doar real) mai mult nimika inseosebi serverul in scrut timp va muri :) shi buna ziua sh la revedere 3 luni de 24/24 afk timp pierdut!!facetzivva pareri


Destul de constructiv gindit, atit timp cit nu este posibilitatea  fiecare sa aiba sansa sa  dobindeasca unic,respectiv nu este materie pe piata ,rezulta ca doar guildurile puternice vor avea sansa sa, respectiv monopol pe ancient

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #14 : August 02, 2016, 08:56:30 p.m. »
Damage și defense la boss va fi micșorat. Ideea boss-ului nu e în cît e de puternic, ci în PvP și competitivitate.

Vor fi schimbări în următoarea actualizare.

Да ты красавчик ,знаешь парой  я думаю что моему клану тут тупо не рады ,всё что мы делаем всё выходит через жопу .
часть людей забанили не за что ,так они ещё - лвл получили и - шмот
Точнули дк сет -сразу сделали его с 380 ,пох что потрачина неделя без кача без нечего и кучу камней -насрать )
и тут мы будучи растоены и  не особой охотой играя из такого тоношения  ,целинаправельно как арена открыласть ( опустим момент что клан роял 1 до арены дошёл ,но сделали её только когда человек 20 331 был ,за что тебе админ респект и уважуха)  так вот ,сутками качаясь на арены ,мы общщаяс в конфе думаем ,так охоты на +5 ходить нет ,да и все работают ,быстро отрываемся берём 350 и бежим в кадиму  7 чучуь раньше других,может повезёт  и снова дадим джазу )) ,и что выходит а Райнес ,что ?))) к 7 кончено настроено  ,и ты пишешь ребята в след абдейте будет перенастроена ?)))) да на кой хрен она нужна будет а ?)))  если все уже будут 350 и мы уже не 1 ?)) смысл со всего ?)) к чему бы мы не шли ты нас обрезал ,уже и мтз забанили мы без него все дошли ,не что нам не помеха была .
Мораль это чудо новости ,чудо топа и вообще чуда игры ,я вообще желею что я потратил кучу времени на этот бред ,такого недостроя и такого отношения к коллктиву я ни в 1 игре не видел ,мой клан тупо в 100 раз опракинули ,я уже сейчас стандартный ответ .что недотестировали ,вот ссылки на другие темы и т д ))) наш клан топовый и не слабее других ,а ты мало того что убил игру нам ,так ты из этого убил игру всем .Буть здоров ! а я желаю вам удачи !