EMG ? - не ,не слышал)

  • 25 Răspunsuri
  • 5538 Vizualizări

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

*

Offline Cyber

  • *
  • 30
    • Vezi Profilul
EMG ? - не ,не слышал)
« : Iulie 23, 2016, 12:53:23 a.m. »
1.Хотелось бы узнать, есть ли на сервере Gigantic Storm для ЕМГ, если есть, то с кого дроп?))Кундун в калиме 7?)  , если нет , вопрос, почему?) единственный новый добавленый скилл и того нету)

2.Хотелось бы узнать, есть ли на сервере сеты для ЕМГ , если есть, то с кого дроп?)
если нет...тоже не плохо бы знать...))

(п.с) - вопрос просто создаётся из следующих соображений ) - как прямой конкурент Визард - топ стафы - его, с +5 голда  Кристал Стаф против чего?...экзе лега и резурекшен?- не сравнимые вещи...Достать Кундун на 13 ?) сколько их на сервере 2 штуки?) - в ближайшее время соовсем не вариант...

даллее Веном Стафф, Платина... первое сильней - и шансы на его нахождение наверно такие-же как на Кундун...
 Платина-же как г....о падает...что тоже не плохой вариант) 

Скилы? - помимо стандартного бывшего приемущества с Телепортом и Манашилдом, добавились ещё Дикей и АйсШторм ..от которых бы я как Емг очень даже бы не отказался) про Нову молчу это достаточно бесполезный спелл, но всё-же он есть
- при появлении Новых скилов (дикей, айсшторм, нова) появлялся и Гигантик Шторм , но я что-то его тут не вижу)А хотелось бы хоть чем-то себя порадовать

Сеты?...Одевшись в Дарк Соул...и потратив пару джолов получает 750 дефа и это не предел данного сета. можно и до 850 дотащить если хорошо попотеть) и не стоит забывать что будет ещё сет 380 лвла- в котором с парочкой хармони опции будет 1000 дефа) Совсем весело будет)

и что выходит?)
Телепортирующийся Танк) с лучшими возможностями : Лучшие Стафы , добавленые Скилы и Сеты на которые стоишь и пускаешь слюни)

Если считаете что добавление Destroy сета - будет дисбалансом ибо Армор Даёт 115 дефа, то предлогаю изменить сет Valiant что по слабее ( 101 дефа армор +13), под статы Дестрой сета...чтоб хоть 1 сет был для ЕМГ который будет давать ауру...

Valiant и так для БМГ очень бессмысленный сет..

Хотелось бы узнать мнение Администрации по этому поводу...

Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #1 : Iulie 23, 2016, 02:12:16 a.m. »
Поддерживаю паренька, за добавление гигантик-шторма и переработки Valiant сета под е-мг, с учетом агилы, енерджи и силы, и урезанием дефа, что бы был по дефу между легой и уникорном, среднее или как уникорн.  :i-m_so_happy:

Кстати Rayness, почему всем классам не добавили новые скилы? что бы кушали стамину и все. Но было бы разнообразие((
« Ultima Modificare: Iulie 23, 2016, 02:15:50 a.m. de Stipaska »

*

r00t

Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #2 : Iulie 23, 2016, 08:56:52 a.m. »
1.Хотелось бы узнать, есть ли на сервере Gigantic Storm для ЕМГ, если есть, то с кого дроп?))Кундун в калиме 7?)  , если нет , вопрос, почему?) единственный новый добавленый скилл и того нету)

2.Хотелось бы узнать, есть ли на сервере сеты для ЕМГ , если есть, то с кого дроп?)
если нет...тоже не плохо бы знать...))

(п.с) - вопрос просто создаётся из следующих соображений ) - как прямой конкурент Визард - топ стафы - его, с +5 голда  Кристал Стаф против чего?...экзе лега и резурекшен?- не сравнимые вещи...Достать Кундун на 13 ?) сколько их на сервере 2 штуки?) - в ближайшее время соовсем не вариант...

даллее Веном Стафф, Платина... первое сильней - и шансы на его нахождение наверно такие-же как на Кундун...
 Платина-же как г....о падает...что тоже не плохой вариант) 

Скилы? - помимо стандартного бывшего приемущества с Телепортом и Манашилдом, добавились ещё Дикей и АйсШторм ..от которых бы я как Емг очень даже бы не отказался) про Нову молчу это достаточно бесполезный спелл, но всё-же он есть
- при появлении Новых скилов (дикей, айсшторм, нова) появлялся и Гигантик Шторм , но я что-то его тут не вижу)А хотелось бы хоть чем-то себя порадовать

Сеты?...Одевшись в Дарк Соул...и потратив пару джолов получает 750 дефа и это не предел данного сета. можно и до 850 дотащить если хорошо попотеть) и не стоит забывать что будет ещё сет 380 лвла- в котором с парочкой хармони опции будет 1000 дефа) Совсем весело будет)

и что выходит?)
Телепортирующийся Танк) с лучшими возможностями : Лучшие Стафы , добавленые Скилы и Сеты на которые стоишь и пускаешь слюни)

Если считаете что добавление Destroy сета - будет дисбалансом ибо Армор Даёт 115 дефа, то предлогаю изменить сет Valiant что по слабее ( 101 дефа армор +13), под статы Дестрой сета...чтоб хоть 1 сет был для ЕМГ который будет давать ауру...

Valiant и так для БМГ очень бессмысленный сет..

Хотелось бы узнать мнение Администрации по этому поводу...
sunt contra emg are deajuns shi staturi  pentru emg este evis set +anubis gloves +peste 100 speed dmg destul de bun am mai vazut persoane care imbracau chear shi  gaion la 7 shi dmg tot era destul de bun asha ca (Contra) dw sh asha vai de curu lui cu telepotul lui care nici nu lucreaza

*

Offline Cyber

  • *
  • 30
    • Vezi Profilul
Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #3 : Iulie 23, 2016, 11:41:29 a.m. »
:D Hai imbracate cu Dw in 450 de def si dute la Crywolf  :))) o sa ma uit la tine cum o sa te simti)

--De staturi poti sa nu-ti bati capu, aici deja o fost balansat de creatori de MU- nu are helm deci deja mult mai puțin def are și nu are atîta variante de îmbracaminte că nu are 10 feluri de seturi care le gasești și in variante de exe și chiar să te îmbraci in exe Pad ca DW la +13-
deja ai posibilitate de să ai 550-750 def, depinde de ad deam) și in total căte variante? a?
8 variante seturi simple + 5 variante seturi exe + același unic de care vorbeai incă 5 variante)

Și să nu fie nici un set de Emg) cool-cool)

 + aceea ca toate top Items top Skills si haine are Dw,-

-- De set eu nu vorbesc din capu meu, o fost adaugat Seturi la EMG de catre creatori de MU, doar ca aicea pe serv nu sunt adaugate

Unic set Gaion și Anubis? :rofl: :rofl: :rofl: succese tzie la colectare acestora.

Teleport nu lucreaza? :rofl:   tu vrei ca el sa lucreze intrasa mod ca sa fii absolut neomorabil?) full time sa stei in TP si sa batzi?) nu-ți pare nică? Poate mai vrei să fie facut ca să poți da cu Nova sau IceStorm inrinsu?-
și așa sunt dea gliukuri cu Alt-F4 și continue să te mai freacă de vreo 5 ori DW-ul tău din teleport așa că lasă jălea despre teleport.

-daca lucreaza așa de rău cum zici tu, eu nu sunt împotriva să fie adaugat Teleport și la Emg...oricum nu lucrează , - corect?)  - sau tot nu vrei , a?

- cum lucrează amu - e de ajuns să supraviețuești căteva timp fara de sa fii atins deloc, dacă nu - asta deamu depinde de acea și cum poți săl folosești

Și nu merge vorba de să fie îmbracat EMG așa ca să aibă tot atîta def ca cum și DW, merge vorba să aibă macar ceva haina care îi de SET ( aura +13) asta avea să fie destul ca să te poți îmbraca macar cît de cît în haine simple ...

eu îs îmbracat amu full rate, - îți dău exemplu) - o sa vrei să-mi dei set Dark Soul +13 pentru haine mele, eu te trimăt nici nu mă gîndesc ? înțelegi diferența în prețuirea hainelor? care se obține pursimplu din mobi și care le cauți exe cu opț care îți tre?

Setu Valiant  - se poate ca de exemplu de facut ca set de 380 pentru Emg,

Da Set cu aura lasă să fie macar și Legendary .. deja o sa fie deajuns macar aceași aproximative  550 de def să ai la +13..deamu înainte
« Ultima Modificare: Iulie 23, 2016, 11:44:59 a.m. de Cyber »

*

Offline Cyber

  • *
  • 30
    • Vezi Profilul
Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #4 : Iulie 23, 2016, 11:53:09 a.m. »
Mititelu Vai de capu lui....ai-ai-ai ... 1k def și staf 115 % rise.. teleport ms + IceStorm Care-i tare puternic la pvp...vai vai....mie jale de DW...saracu...sarac de tot.... :help: :help: :help: faceți urgent să stee in teleport 20 de secunde și să nu-l vadă nimeni ...cap altfel cu 1k def nu traiești...sarmanelu de dw..

*

Offline Cyber

  • *
  • 30
    • Vezi Profilul
Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #5 : Iulie 23, 2016, 12:03:16 p.m. »
Apropo, post o fost creat pentru Administrația ,

da nu pentru oameni care întru scriu că ” nu-nu nu eu-s contra”

fară de fapte adecvate și reale prestate ce aveau să lamurească normal opinia lui, da ele nici nu pot să fiu din cauza că:

- postu meu o fost scris destul de complect cu cifre și exemple care deschid imagina reala la situație ,
in care dacă no sa fie schimbări la top lvluri Emg poți nici să nu întri în joacă că nu ai ce face contra toată lumea cu seturi de lvl380 toți cu o toana de def) - și nu e atît de mult pînă la dinșii)

- Nu o fost cerut Imposibil sau ceva IREal și prost - o fost cerut acea ce trebuie sa fie în joc, dar nu o fost adaugat.

- Fața de versiuni precidente, ce s-o adaugat pentru EMg? - exact - NICĂ , Absolut NICĂ,  = 0  - e Fapt.

- Pentru Dw? +5 Bok Crystal staff, seturi  Eclipse, Dark Soul (el era și la versiuni precidente dar cere staturi enorme și nu era sens, aici tot ok) , setur380 Venom Mist, Staff Platina, Grand Viper Staff  , Skilluri Noi,   220 + qwest cu 6 staturi .


Cei care vor să mai zică ”sarmanu dw” MG și așa are multe state ) puteți deodată în pădure să vă duceți, că nu judicați  nici rațional nici adecvat))))
« Ultima Modificare: Iulie 23, 2016, 12:42:57 p.m. de Cyber »

*

r00t

Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #6 : Iulie 23, 2016, 07:26:05 p.m. »
Apropo, post o fost creat pentru Administrația ,

da nu pentru oameni care întru scriu că ” nu-nu nu eu-s contra”

fară de fapte adecvate și reale prestate ce aveau să lamurească normal opinia lui, da ele nici nu pot să fiu din cauza că:

- postu meu o fost scris destul de complect cu cifre și exemple care deschid imagina reala la situație ,
in care dacă no sa fie schimbări la top lvluri Emg poți nici să nu întri în joacă că nu ai ce face contra toată lumea cu seturi de lvl380 toți cu o toana de def) - și nu e atît de mult pînă la dinșii)

- Nu o fost cerut Imposibil sau ceva IREal și prost - o fost cerut acea ce trebuie sa fie în joc, dar nu o fost adaugat.

- Fața de versiuni precidente, ce s-o adaugat pentru EMg? - exact - NICĂ , Absolut NICĂ,  = 0  - e Fapt.

- Pentru Dw? +5 Bok Crystal staff, seturi  Eclipse, Dark Soul (el era și la versiuni precidente dar cere staturi enorme și nu era sens, aici tot ok) , setur380 Venom Mist, Staff Platina, Grand Viper Staff  , Skilluri Noi,   220 + qwest cu 6 staturi .


Cei care vor să mai zică ”sarmanu dw” MG și așa are multe state ) puteți deodată în pădure să vă duceți, că nu judicați  nici rațional nici adecvat))))
cinetzi incurca sa strici staturile sa imbraci gaion ?ce dw rapanos va imbraka dark soul ?asela nui dw da ii papura viper staf tot no sa imbrace nime  platina stat ii kkat skiluri noi dw nare are doar dl un fire scream sh gata pin acum lumea a jucat sh nu sa jaluit chear de lok pe e,g asha ca nu imbla cu niorlaitu ca unii e forum shimi expun parerea cum vrau vrai sai scrii adminului scriei pe mail sau in skype
aici e FOrum

*

Offline Cyber

  • *
  • 30
    • Vezi Profilul
Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #7 : Iulie 23, 2016, 07:34:26 p.m. »
Vreo-un fapt sau explicatie o sa aud de la tine care o sa arăte că ai dreptate?

ori tot așa o sa te cași cu cuvinte fără sens?

singuri pe tine te auzi?) - mai pe scurt de la mine ai obținut ignor  pînă nu aud ceva adecvat)

P.S. pentru flud prost este topic aparte, aici se descută probleme, nu se scarchină la limbă fără nici un rost

Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #8 : Iulie 23, 2016, 07:58:00 p.m. »
Mititelu Vai de capu lui....ai-ai-ai ... 1k def și staf 115 % rise.. teleport ms + IceStorm Care-i tare puternic la pvp...vai vai....mie jale de DW...saracu...sarac de tot.... :help: :help: :help: faceți urgent să stee in teleport 20 de secunde și să nu-l vadă nimeni ...cap altfel cu 1k def nu traiești...sarmanelu de dw..
daca vrei iti dau Dw meu sa vezi cu e la golduri cu TP!! se vede ca nu ai ideie despre ce vorbesti!!

*

Offline Cyber

  • *
  • 30
    • Vezi Profilul
Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #9 : Iulie 23, 2016, 08:15:16 p.m. »
Mititelu Vai de capu lui....ai-ai-ai ... 1k def și staf 115 % rise.. teleport ms + IceStorm Care-i tare puternic la pvp...vai vai....mie jale de DW...saracu...sarac de tot.... :help: :help: :help: faceți urgent să stee in teleport 20 de secunde și să nu-l vadă nimeni ...cap altfel cu 1k def nu traiești...sarmanelu de dw..
daca vrei iti dau Dw meu sa vezi cu e la golduri cu TP!! se vede ca nu ai ideie despre ce vorbesti!!

GOLDURI  :lol: --- încă o dată repet) - vrei să stee 10 playeri  la gold și tu fără de probleme să stai la capul lor în Teleport?

________nu-ți pare nică deloc?__________

- eu am SM și vs 1 player dacă ai facut tot corect și ”un pic de luck” ai avut, sari liber de 5 ori în jur la player ... vrei mai mult?))))
 mai manîncă olive de cînd încînd cu 30 de speed și normal că vei fi omorit

- pînă de să fie creat Mg al meu, lîngă golduri îmi strigau tot timp CHEATER CHEATER, cum poți tu așa să te teleportezi și să nu te nimeresc- FAPT-

Și amu țin minte state lîngă dinsu DK AE și DW, și toți 3 întro gură urlau, că-s CHEATEr că nu mă puteu nimeri ...
Așa că terminați cu Teleportu, mai întrenațivă de cînd în cînd

*

Offline Cyber

  • *
  • 30
    • Vezi Profilul
Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #10 : Iulie 23, 2016, 08:27:54 p.m. »
Apropo, mai repet o dată

----------tema dată nu e creată pentru discutarea TELEPORTULUI-------

 merge vorba despre haine pentru EMG care de la versiuni 97d nu so schimbat deloc,

comparativ cu o gramada de adaosuri pentru DW.

Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #11 : Iulie 24, 2016, 12:40:43 p.m. »
Поддерживаю предложенные новшества по поводу ЕМГ на все 100% !!!

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #12 : Iulie 24, 2016, 05:54:20 p.m. »
1. Gigantic Storm a fost adăugat dacă nu mă greșesc abia în S4.

2. Subiect deschis pentru discuții.

*

r00t

Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #13 : Iulie 24, 2016, 07:25:57 p.m. »
contra,nu mai e nevoie de adaugari de seturi skiluri nu mai sunt nevoie,fixeaza ce nu ai fixat pin acum bug drop gold drop unik

*

Offline ABECEDAR

  • ****
  • 307
  • ABECEDAR,NewEmpire,PATRICK
    • Vezi Profilul
Re: EMG ? - не ,не слышал)
« Răspuns #14 : Iulie 24, 2016, 08:00:06 p.m. »
contra,nu mai e nevoie de adaugari de seturi skiluri nu mai sunt nevoie,fixeaza ce nu ai fixat pin acum bug drop gold drop unik

+1