Sponsorizare Server

  • 5 Răspunsuri
  • 1859 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Sponsorizare Server
« : August 28, 2016, 01:19:47 p.m. »
Propun sa stringem lunar o suma de bani cu care sa sponsorizam serverul si sa cerem garantii admnistratiei ca serverul va ramine totdeauna fara reseturi, low exp, fara risov4i.
Sa ma intelegeti corect:
Fara risov4i administratia sustine serverul din bani proprii cea ce ii descurajeaza si le scade intuziasmul. Propun sa stocam banii intr-un cont escrow din care banii se vor duce la administratie doar in cazul in care acea isi respecta obligatiunele fata de jucatorii care se skidanesc.
Eu personal as fi gata sa platesc lunar dar sa fiu convins ca joc pe un server fara risov4i, skimbari levie si chiar acea care platesc sa nu aiba absolut nici un bonus. Cu cit mai multi vor fi deacord cu atit mai putin va plati fiecare. Un 2-4$ de om pe luna nu cred ca e mare problema pentru un server placut si fara nervi :) 80 oameni * 2-4$ =  160-320$ pe luna
In caz ca administratia nu-si respecta vreo obligatie banii de pe escrow se intorc inapoi la jucatori.

P.S. Cele mai rele mmorpg sunt acele gratuite din cauza ca acolo banii se fac pe haine si apar donati.
Facem primul MU platit din moldova, in care jucatorii sa doreasca sa plateasca abonamentul si sa li se respecte opinia? Ajunge sa fugim atita de pe un server pe altul, facem unul dar bun!

P.P.S. Sepoate de facut ca dupa lvl 300 de exemplu sa fie obligatoriu de achitat abonamentul :) Jucatorul joaca pe asa un server curat gratis pin la 300, apoi intelege ca serverul e bun si decide singur daca va achita sau nu.

                                     "Timpul petrecut cu placere nu se socoate ca timp pierdut"
« Ultima Modificare: August 28, 2016, 01:39:29 p.m. de JavaSE »

*

Offline who?

  • ****
  • 306
    • Vezi Profilul
Re: Sponsorizare Server
« Răspuns #1 : August 28, 2016, 01:39:00 p.m. »
Opriti pamantul,eu cobor !!!!!!

Re: Sponsorizare Server
« Răspuns #2 : August 28, 2016, 02:25:30 p.m. »
Si l-a sfirsit "Timpul petrecut cu placere nu se socoate ca timp pierdut"  - Parfum   :lol:

In fine de acord cu ideia,macar behaitul unor "niorlaiti" pe forum v-a avea un suport material) nu de alta da indignarile unora au ajuns la os srv fara donat dar cu indignari/cerinte gen "arena / golds / admin on 24/24 lucrarile sa fie efectuate noaptea / unban p/u trimiterea adminului .....))

ps : un - 30 lvl lu "who" il vezi cu donatu la usa  :sarcastic:

*

Offline who?

  • ****
  • 306
    • Vezi Profilul
Re: Sponsorizare Server
« Răspuns #3 : August 28, 2016, 03:30:31 p.m. »


ps : un - 30 lvl lu "who" il vezi cu donatu la usa  :sarcastic:

-30 lvl mie ca eu sa donez ? numai adminul stie si vede dupa ip ca eu pe forum comentez si in joaca deloc nu stau )))

La ce sa-mi faca -30 - la posturi ? :D
« Ultima Modificare: August 28, 2016, 04:23:21 p.m. de Rayness »

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Sponsorizare Server
« Răspuns #4 : August 28, 2016, 04:22:47 p.m. »
Schimbările sunt percepute diferit de diferite grupări. Niciodată nu vor fi schimbări cu care toți 100% vor fi deacord. De aceea, se merge pe opțiunea optimală.
« Ultima Modificare: August 28, 2016, 04:24:45 p.m. de Rayness »

*

ALCAPONE

Re: Sponsorizare Server
« Răspuns #5 : August 28, 2016, 04:53:44 p.m. »
Schimbările sunt percepute diferit de diferite grupări. Niciodată nu vor fi schimbări cu care toți 100% vor fi deacord. De aceea, se merge pe opțiunea optimală.

totusi poate faci un sondaj pe pagina principala in prinvinta reseturilor???