HORSE DL

  • 14 Răspunsuri
  • 4796 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

HORSE DL
« : Iulie 20, 2016, 01:52:03 a.m. »
Stimate WEGA, cum a spus ABECEDAR ca daybreak are prea mare dmg, as vrea sa spun ca calul la dl ii excesiv de puternic. as dori sal modifici putin. iti dau si un exemplu concret . BK 1000 defense plus defense de la ee, 1100 hp cade dintro palitura a calului? si te rog frumos sa iai in considerare mesajul pe care ti-l scriu, da nu ca deobicei sa mergi si sa nu-ti fie pasa. multumesc anticipat!

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: HORSE DL
« Răspuns #1 : Iulie 20, 2016, 07:43:09 p.m. »
Aceste arme urmau să fie modificate indiferent de raportări.

Damage-ul nu se încadra în nivelul item-elor excellent. Damage-ul lor poate reveni la cel precedent doar în cazul în care se mărește nivelul item-elor excellent.

Per general se urmărește ca toate personajele să aibă un raport bun și echilibrat.

*

Offline ABECEDAR

  • ****
  • 307
  • ABECEDAR,NewEmpire,PATRICK
    • Vezi Profilul
Re: HORSE DL
« Răspuns #2 : Iulie 20, 2016, 09:17:38 p.m. »
Stimate WEGA, cum a spus ABECEDAR ca daybreak are prea mare dmg, as vrea sa spun ca calul la dl ii excesiv de puternic. as dori sal modifici putin. iti dau si un exemplu concret . BK 1000 defense plus defense de la ee, 1100 hp cade dintro palitura a calului? si te rog frumos sa iai in considerare mesajul pe care ti-l scriu, da nu ca deobicei sa mergi si sa nu-ti fie pasa. multumesc anticipat!


In toate versiunile hit de la cal razbate prin def ca ignor.

Re: HORSE DL
« Răspuns #3 : Iulie 20, 2016, 09:43:12 p.m. »
calul ii excesiv de puternic mai repet! + fire scream are bug !! UN dl cu 75 de atack speed fara nici o haina cu reflect imi intrerupe mie paliturile mele , eu avand 130 de atack speed? asta ii normal? am asa o impresie ca serverul asta ii facut doar in folosul la DL ... 4 bk nu poate ucide un DL??? asta cum se intelege? in schimb el reuseste sai ucida pe toti? WEGA, echilibreaza te rog frumos cumva. .ca ii dezbalans foarte mare!

*

Offline aLto

  • *
  • 47
    • Vezi Profilul
Re: HORSE DL
« Răspuns #4 : Iulie 21, 2016, 12:09:28 a.m. »
calul ii excesiv de puternic mai repet! + fire scream are bug !! UN dl cu 75 de atack speed fara nici o haina cu reflect imi intrerupe mie paliturile mele , eu avand 130 de atack speed? asta ii normal? am asa o impresie ca serverul asta ii facut doar in folosul la DL ... 4 bk nu poate ucide un DL??? asta cum se intelege? in schimb el reuseste sai ucida pe toti? WEGA, echilibreaza te rog frumos cumva. .ca ii dezbalans foarte mare!
Cui tu ii explici ? el face "balance" la exe iteme dar top weapons din +5 are numa DK shi DL.
Туши свет кидай гранату

*

Offline ABECEDAR

  • ****
  • 307
  • ABECEDAR,NewEmpire,PATRICK
    • Vezi Profilul
Re: HORSE DL
« Răspuns #5 : Iulie 21, 2016, 12:54:01 a.m. »
calul ii excesiv de puternic mai repet! + fire scream are bug !! UN dl cu 75 de atack speed fara nici o haina cu reflect imi intrerupe mie paliturile mele , eu avand 130 de atack speed? asta ii normal? am asa o impresie ca serverul asta ii facut doar in folosul la DL ... 4 bk nu poate ucide un DL??? asta cum se intelege? in schimb el reuseste sai ucida pe toti? WEGA, echilibreaza te rog frumos cumva. .ca ii dezbalans foarte mare!

De ati sti cat hp am cu iner :D atunci ati intelege de ce nu ma ucideti voi si in 7 8 no sa ma ucideti ca sunteti papure :D

*

Offline ABECEDAR

  • ****
  • 307
  • ABECEDAR,NewEmpire,PATRICK
    • Vezi Profilul
Re: HORSE DL
« Răspuns #6 : Iulie 21, 2016, 01:14:18 a.m. »
La DL cape nu da deloc absorb
Calu la lvl 50 da 40% absorb si inca treb sa-l ridici calu ca sa ajungi la acest absorb!
La BK Wings+13 dau 58% absorb+10% cand imbraca dino=68%
68% vs 40 % Diferenta este ? Cred ca am lamurit si p/u acei prosti sa inteleaga!
Din ce sa mai scada ?

p.s. Invatativa sa jucati si sa puneti stat. Daca tu nu poti ceva nu inseamna ca nimeni nu poate!

*

Offline ABECEDAR

  • ****
  • 307
  • ABECEDAR,NewEmpire,PATRICK
    • Vezi Profilul
Re: HORSE DL
« Răspuns #7 : Iulie 21, 2016, 01:17:53 a.m. »
calul ii excesiv de puternic mai repet! + fire scream are bug !! UN dl cu 75 de atack speed fara nici o haina cu reflect imi intrerupe mie paliturile mele , eu avand 130 de atack speed? asta ii normal? am asa o impresie ca serverul asta ii facut doar in folosul la DL ... 4 bk nu poate ucide un DL??? asta cum se intelege? in schimb el reuseste sai ucida pe toti? WEGA, echilibreaza te rog frumos cumva. .ca ii dezbalans foarte mare!

Daca DL ii pe cal si tu nu esti pe dino sau pe cal simplu el poate sa aiba si 50 speed si tu 200 oricum no sa reusesti sa faci nimic ;)
El nu se ampleaca deloc tu te apleci si el are prioritate!
Speedu lucreaza numai atunci cand esti pe dino si nu te apleci. (Jucatori de 10 zile :D)
Studiati baza serverului(setarile standart) si mai apoi dati propuneri de schimb a unor setari de baza ;)  :hi:

p.s. Uite cati DL sunt pe srv si toti cad si numai eu nu cad atunci reesa ca nui nici un dizbalans! (Poate nu aveti destule cunostinte in domeniu ce zici ?)
« Ultima Modificare: Iulie 21, 2016, 01:21:26 a.m. de ABECEDAR »

Re: HORSE DL
« Răspuns #8 : Iulie 21, 2016, 07:49:44 a.m. »
Ei nu știu ca au mereu perekast, de asta si nh mori ))

*

Offline ABECEDAR

  • ****
  • 307
  • ABECEDAR,NewEmpire,PATRICK
    • Vezi Profilul
Re: HORSE DL
« Răspuns #9 : Iulie 21, 2016, 04:48:07 p.m. »
Ei nu știu ca au mereu perekast, de asta si nh mori ))

:D :D ei nici nu realizeaza cum prinesc perekast :D

*

Offline Cyber

  • *
  • 30
    • Vezi Profilul
Re: HORSE DL
« Răspuns #10 : Iulie 23, 2016, 01:32:24 p.m. »

La BK Wings+13 dau 58% absorb+10% cand imbraca dino=68%
68% vs 40 % Diferenta este ? Cred ca am lamurit si p/u acei prosti sa inteleaga!


51% absorb toate wingurile +13,

 fără fantazii din cap , vă rog)

*

Offline ABECEDAR

  • ****
  • 307
  • ABECEDAR,NewEmpire,PATRICK
    • Vezi Profilul
Re: HORSE DL
« Răspuns #11 : Iulie 24, 2016, 02:14:57 a.m. »

La BK Wings+13 dau 58% absorb+10% cand imbraca dino=68%
68% vs 40 % Diferenta este ? Cred ca am lamurit si p/u acei prosti sa inteleaga!


51% absorb toate wingurile +13,

 fără fantazii din cap , vă rog)

la DL 40 % daca calu ii lvl 50
51% la bk +dino = 61
BK 61% - DL 40% = 21% in favoarea BK
Am o impresie ca ai trait departe de scoala !

*

Offline Cyber

  • *
  • 30
    • Vezi Profilul
Re: HORSE DL
« Răspuns #12 : Iulie 24, 2016, 05:44:24 a.m. »

La BK Wings+13 dau 58% absorb+10% cand imbraca dino=68%
68% vs 40 % Diferenta este ? Cred ca am lamurit si p/u acei prosti sa inteleaga!


51% absorb toate wingurile +13,

 fără fantazii din cap , vă rog)

la DL 40 % daca calu ii lvl 50
51% la bk +dino = 61
BK 61% - DL 40% = 21% in favoarea BK
Am o impresie ca ai trait departe de scoala !

Ți-am spus ceva despre diferența de absorb lu DL și absorb la DK ?

-Ți-am dat corectare la % care le-ai luat sîngur din cap

- mai repet, NU NASCOCI DIN CAPU TĂU ,educatule)))

Re: HORSE DL
« Răspuns #13 : Iulie 24, 2016, 09:03:21 a.m. »
Eu nas terpi))) Dai usigani waaai  !!!

*

Offline ABECEDAR

  • ****
  • 307
  • ABECEDAR,NewEmpire,PATRICK
    • Vezi Profilul
Re: HORSE DL
« Răspuns #14 : Iulie 24, 2016, 12:03:04 p.m. »

La BK Wings+13 dau 58% absorb+10% cand imbraca dino=68%
68% vs 40 % Diferenta este ? Cred ca am lamurit si p/u acei prosti sa inteleaga!


51% absorb toate wingurile +13,

 fără fantazii din cap , vă rog)

la DL 40 % daca calu ii lvl 50
51% la bk +dino = 61
BK 61% - DL 40% = 21% in favoarea BK
Am o impresie ca ai trait departe de scoala !

Ți-am spus ceva despre diferența de absorb lu DL și absorb la DK ?

-Ți-am dat corectare la % care le-ai luat sîngur din cap

- mai repet, NU NASCOCI DIN CAPU TĂU ,educatule)))

Eu din cap nu am luat in guild au wings+13 si am intrebat cat % absob dau!