Sondaj

Doriti ca nivelul itemelor din Dragon Invasion drop sa fie ridicat?

BK : Dark Phoenix/Knight Blade, ELF: Red Spirit/Viper Bow, SM:Dark Soul/Kundum Staff ; MG:Hurricane; Dark Lord : Great Lord Scepter
10 (34.5%)
BK :Black Dragon; ELF:Devine/Great Reign;SM:Grand Soul; MG:Thunder;
9 (31%)
Doresc sa ramina in formatul dat!
10 (34.5%)

Numărul total de membrii care au votat: 28

Votare închisă: Martie 17, 2017, 06:16:36 p.m.

GOLD DROP!

  • 44 Răspunsuri
  • 7652 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #30 : Martie 15, 2017, 03:55:56 p.m. »
Repet tema data a fost gindita, pu readucerea pvpului,serverul intra in regim afk, guildurile nu mai au dorinta de inaitne sa se strigna la un pvp sanatos, nu ma mira situatia pu niste comentatori care pur si simplu isi trag covorul peste ei neinvocind nici un raspuns logic=)

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #31 : Martie 15, 2017, 05:03:14 p.m. »
Daca wega im editeaza staturile pentru ast fel de seturi nici o problema
Человек должен быть надёжным, как контрольный выстрел, и единственным, как последний шанс.

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #32 : Martie 15, 2017, 05:14:56 p.m. »
Ce sa iti editeze WEGA stats ??? Ce lvl esti ??? Cate reload ai facute?  Dute si te ka4 ca mai ai inca la stats de facut pana turbezi si tu vrei wega sa modifice ?

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #33 : Martie 15, 2017, 05:27:18 p.m. »
mai ce rai sunteti nici ni hiriiti de odata mushcati..

nu sunt de acord cu acesta propunere care e problema ta s-au a alt cuiva cu parerile mele???

Admiul o sa faca cum o sa socoata ca e nevoe...Ajunge sa contrazici parerile mele...

eu chind ceva postez si tu s-au cineva nu e deacord eu nu sar in cap la nime...
Человек должен быть надёжным, как контрольный выстрел, и единственным, как последний шанс.

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #34 : Martie 16, 2017, 08:44:17 a.m. »
mai ce rai sunteti nici ni hiriiti de odata mushcati..

nu sunt de acord cu acesta propunere care e problema ta s-au a alt cuiva cu parerile mele???

Admiul o sa faca cum o sa socoata ca e nevoe...Ajunge sa contrazici parerile mele...

eu chind ceva postez si tu s-au cineva nu e deacord eu nu sar in cap la nime...

да всех тошнит от твоих идей уже! иди играй в косынку! Бедный ермак

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #35 : Martie 16, 2017, 09:41:37 a.m. »
вы слишком умные делайте уже что хотите

на этом сервере только вы самые правельные

не буду спорить это бессмысленно


Человек должен быть надёжным, как контрольный выстрел, и единственным, как последний шанс.

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #36 : Martie 16, 2017, 08:44:23 p.m. »
Лично мое мнение, что изменение дропа оживит пвп лишь на время...куда ефективней изменения параметров...допустим сделать тот же РД что бы давал столько же дэфа сколько и ДК 380, тобишь разница будет в опциях.
Тоже самое и с пушкам...что бы Kinght Blade перебивали +200 урона от ББ.

Ниже разберу свое видение ситуации.
« Ultima Modificare: Martie 16, 2017, 08:55:06 p.m. de Shuryk »

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #37 : Martie 16, 2017, 08:54:16 p.m. »
Что мы имеем сейчас?это достаточно сложное выбивание 380 пушек...но если она упала это Гэйм Овэр!!! заточил +9 добавил+200 урону и у тебя Фулл пакет.

Если повысить параметры допустим Kinght Blade...
+9  170-190   (он слабее ББ)
+11 230-250  (он на равне с ББ)
+13 280-310  (он сильнее ББ)

думаю будет стимул ходить на голды и ТОЧИТЬ шмот.

P.S. весь ДМГ взяс с воздуха ибо на сколько повысить надо тэстить админу.Я обрисовал картину в целом.

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #38 : Martie 16, 2017, 09:04:47 p.m. »
Situatia la moment nu consta in iteme cit pvp! Oamenii,guildurile nu mai au atractia de eventurile legate e golds ,nustiu cum voi ,dar pe posturi se observa cum se vind accurile cu sacul, iar multi altii simplu nu intra.Eu cred ca ce tine de haine si lvl majoritatea au  in mare parte ce si-au pus in plan, de aceea baieti de ce sa nu ajungem la esenta jocului ? anume de ce ne place sa jucam), pu pvp!

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #39 : Martie 16, 2017, 09:12:44 p.m. »
Situatia la moment nu consta in iteme cit pvp! Oamenii,guildurile nu mai au atractia de eventurile legate e golds ,nustiu cum voi ,dar pe posturi se observa cum se vind accurile cu sacul, iar multi altii simplu nu intra.Eu cred ca ce tine de haine si lvl majoritatea au  in mare parte ce si-au pus in plan, de aceea baieti de ce sa nu ajungem la esenta jocului ? anume de ce ne place sa jucam), pu pvp!
Corect pentru PvP...da la ce eu sa ma duc la +5 daca in 2 zile miam strins Sylph set+13? TOP set de pe server. La fel shi majoritatea din noi...
Daca din Golds va cadea ceva mai bun atunci este sens de mai luptat.

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #40 : Martie 16, 2017, 09:17:02 p.m. »
Presupun daca goldurile  nu aduc atit interes sa mai fie gindit inca vu-n event ceva, nustiu aici ramine  de propus de gindit.

*

Offline Ermak

  • **
  • 93
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #41 : Martie 17, 2017, 07:08:11 a.m. »
Presupun daca goldurile  nu aduc atit interes sa mai fie gindit inca vu-n event ceva, nustiu aici ramine  de propus de gindit.

din boss k7 sa cada numa unic, dar pentru pusti 380 si exe dealdi BD, DIVINE,GS sa fie alt boss, dar bossul sa fie prin locatiile tipa davias, lora sau noria!

*

Offline Sethh

  • *
  • 24
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #42 : Martie 19, 2017, 09:41:36 p.m. »
Contra !!! Ae Ex viper  DK ex KB shi seturi bune
MG ce-i ramine un set ex hurricane ?
Shi fara arma ? din ex hurricane pe linga setu meu ii 0 total

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #43 : Martie 20, 2017, 02:33:42 p.m. »
Cînd va aud cinstit imi vine a  borî,lumea pleaca luma nare ce face pe server vind charii,lasai sa vînda vor juca altzii,cine vii de vina padonki? Ca atzi stat 2 luni 24/24 sa vibivitzi tot sh acuma shi vretz? Serverul nu va tzine mult ca shi proiectele vechi, Sa tzina serverul 1 an 2,? Inainte totzi stateau in internet club shi nu totzi aveau calculatoare acasa,inainte nu shi bagau 5 ferestre sa joci solo sa nu ei pe nimeni in parte,era ee vie erau moveri vii,in bc era 2 party full in pt dar nu cum acum solo sh cu eewka la cur,timpurile sau schimbat serverul tzine 4 luni sh buna ziua,ce nu va face adminul din uppdate nu va place,voi de la inceput luatzi totul golduri boss sh kind vii a bori de ghine go sa facem 2+5 shi noobilor nici +1 nu le lasatz,hai s facem rahat din server bagam boxuri in goss? Sh 380 din pau4ki sa cada merge? Cum shi vam scris nus timpurile celea kind cineva sta doar 3-5 ore pe zi dw afk 24/24 bc ds solo ee la cur..de la inceput trebuia 1 fereastra max deschisa shi doar 1 char pe Ip ai schimbat ip prin restart buna ziua,nu va place sunt 9999x acolo fashetz shi vretz,

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #44 : Martie 20, 2017, 05:05:23 p.m. »
Лично мое мнение, что изменение дропа оживит пвп лишь на время...куда ефективней изменения параметров...допустим сделать тот же РД что бы давал столько же дэфа сколько и ДК 380, тобишь разница будет в опциях.
Тоже самое и с пушкам...что бы Kinght Blade перебивали +200 урона от ББ.

Ниже разберу свое видение ситуации.

deacord +++++++