Situatia cu PK pe server

  • 10 Răspunsuri
  • 2305 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Situatia cu PK pe server
« : Decembrie 29, 2017, 04:23:57 p.m. »
WEGA atrage atentia te rog la problema data, pe zi ce trece apar noi caractere care umbla sa ucida in pk pe toate mapele, is sigur ca serveru va pierde o mare parte din jucatori care au viata personala si nu pot sta in joc 24/24 ca un degenerat, iti explic si de ce socot ca e o problema.
In fiecare joc mmo PK se penalizeaza extrem de dur, in unele jocuri cad itemele de pe char de ex. is sigur ca initial webzen nu a facut pk sistema cu ideaia ca fiecare char o sa aiba moover personal si ca 20 de pk se va scoate intrun BC. Propun sa scoti moove din arena sau sa introduci ceva updates sa faca viata la pk mai complicata decit este acum, o sa raminem iarasi cu 100 online in o luna.

Re: Situatia cu PK pe server
« Răspuns #1 : Decembrie 29, 2017, 05:35:42 p.m. »
zaebali nimic personal) eu vasi da ban pe forum cand vad ca amenintati administratia sa faca schimbari sau badea Vasea si tanti Liuda va lasa jocul

pur si simplu banati acestia 2-4 indivizi care siau creat personajii numai pentru a da gz de pe spoturi si nau guild, restul sa ramana asa cum este acum

sunt plus minus 30 de party 331+ care stau arena/kanturu pe 1 server, cred ca e ceva normal cand cineva lupta pentru un spot


Re: Situatia cu PK pe server
« Răspuns #2 : Decembrie 29, 2017, 05:48:17 p.m. »
pff numa ce mam uitat in top 200 ultimul loc 370 lvl  :rofl: daca stai afk vreo 4-5 ore zi multumesc si pentru asta  :rofl:

*

Offline Diadora

  • **
  • 82
  • [GUZGANOS] pvpjk
    • Vezi Profilul
Re: Situatia cu PK pe server
« Răspuns #3 : Decembrie 30, 2017, 12:17:59 a.m. »
Acum se intampla in felul urmator:
Cineva din guildul X omoara pe altcineva din Y, respectiv cei din Y nu ca sa clarifice situatia exclusiv cu X dar incep sa faca mass pvp din cauza asta sufera cei care joaca solo si n-au ajutor de la nimeni, ceea ce cred eu ca nu-i deloc fair play.

Nu cred ca asta duce la renuntarea de a mai juca, dar anume onlineul stabil are mare probabilitatea sa scada asa cum foarte putini ar lasa afk.

Propunerea mea este de ex-lu kanturu, tarkan poate si altele sa fie non pvp, in asa mod se va mentine onlineul stabil, lupta pentru spoturi ar fi – cei mai puternici sa le incurce celor mai slabi si ce-i slabi singuri v-or pleca din acel loc, sau in orice caz vor acumula mult mai putin exp dar sigur nu vor fi in oras cand v-or reveni la comp.

Re: Situatia cu PK pe server
« Răspuns #4 : Decembrie 30, 2017, 12:34:55 a.m. »
Acum se intampla in felul urmator:
Cineva din guildul X omoara pe altcineva din Y, respectiv cei din Y nu ca sa clarifice situatia exclusiv cu X dar incep sa faca mass pvp din cauza asta sufera cei care joaca solo si n-au ajutor de la nimeni, ceea ce cred eu ca nu-i deloc fair play.

Nu cred ca asta duce la renuntarea de a mai juca, dar anume onlineul stabil are mare probabilitatea sa scada asa cum foarte putini ar lasa afk.

Propunerea mea este de ex-lu kanturu, tarkan poate si altele sa fie non pvp, in asa mod se va mentine onlineul stabil, lupta pentru spoturi ar fi – cei mai puternici sa le incurce celor mai slabi si ce-i slabi singuri v-or pleca din acel loc, sau in orice caz vor acumula mult mai putin exp dar sigur nu vor fi in oras cand v-or reveni la comp.

а смысл? качаться только сильным? а где живая конкуренция?

Слабый слил сильного и покачался на хорошем споте...

бред говоришь

*

Offline Diadora

  • **
  • 82
  • [GUZGANOS] pvpjk
    • Vezi Profilul
Re: Situatia cu PK pe server
« Răspuns #5 : Decembrie 30, 2017, 12:49:10 a.m. »
Acum se intampla in felul urmator:
Cineva din guildul X omoara pe altcineva din Y, respectiv cei din Y nu ca sa clarifice situatia exclusiv cu X dar incep sa faca mass pvp din cauza asta sufera cei care joaca solo si n-au ajutor de la nimeni, ceea ce cred eu ca nu-i deloc fair play.

Nu cred ca asta duce la renuntarea de a mai juca, dar anume onlineul stabil are mare probabilitatea sa scada asa cum foarte putini ar lasa afk.

Propunerea mea este de ex-lu kanturu, tarkan poate si altele sa fie non pvp, in asa mod se va mentine onlineul stabil, lupta pentru spoturi ar fi – cei mai puternici sa le incurce celor mai slabi si ce-i slabi singuri v-or pleca din acel loc, sau in orice caz vor acumula mult mai putin exp dar sigur nu vor fi in oras cand v-or reveni la comp.

а смысл? качаться только сильным? а где живая конкуренция?

Слабый слил сильного и покачался на хорошем споте...

бред говоришь

Tu fiind slab ucide pe cineva mai puternic dintr-un guild o sa ia si ka4 si numai bine.

Re: Situatia cu PK pe server
« Răspuns #6 : Decembrie 30, 2017, 12:52:28 a.m. »
)))))

Re: Situatia cu PK pe server
« Răspuns #7 : Decembrie 30, 2017, 12:53:07 a.m. »
top locations non pvp mmorpg  :rofl: :rofl: :rofl:

Re: Situatia cu PK pe server
« Răspuns #8 : Decembrie 30, 2017, 01:55:54 a.m. »
Eh...tineretul a uitat cum se joaca MU la noi =) Pentru asha ceva se scotea tot serverul de pe AFK

 
Daca acesti oameni nu ucid noobi prin atlans/devias e o prostie sa ii suspendezi. Acesta e un proces al jocului shi al Clan Warului, iar voi sau prea vatsi lenoshit sau vatsi alintat.

Re: Situatia cu PK pe server
« Răspuns #9 : Decembrie 30, 2017, 02:04:41 a.m. »
zaebali nimic personal) eu vasi da ban pe forum cand vad ca amenintati administratia sa faca schimbari sau badea Vasea si tanti Liuda va lasa jocul

pur si simplu banati acestia 2-4 indivizi care siau creat personajii numai pentru a da gz de pe spoturi si nau guild, restul sa ramana asa cum este acum

sunt plus minus 30 de party 331+ care stau arena/kanturu pe 1 server, cred ca e ceva normal cand cineva lupta pentru un spot

Inteleg opinia ta, dar uite atent eu nu amenintez cu absolut nimic, nu am zis ca plec personal sau ca cineva concret pleaca, eu zic asta doar cu scop sa nu fie online 100 de oameni in o luna, atit. Nu vad nimic negativ de a face arena non moove, asa cum era odata, asta e un exemplu, aveti mai bune idei exprimatile.

*

dualiTy

Re: Situatia cu PK pe server
« Răspuns #10 : Decembrie 30, 2017, 09:00:00 p.m. »
Pvp gz afk e ceva normal