Balgass

  • 12 Răspunsuri
  • 3160 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Balgass
« : Aprilie 30, 2017, 08:15:42 p.m. »
Domnul Rayness iarasi a aparut o problema cu Balgass. Multi stimati domni din podonki au lasat in sfirsit jocul si acum din frustrare intra si ucid elfii la balgass, stii cum e la moldoveni, daca nu faci cuiva rau nu te simti bine. Nu ar fi timpu in sfirsit sa faci crywolf non pvp zona ? E o gluma proasta eventul acum, doar nervi.

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: Balgass
« Răspuns #1 : Mai 01, 2017, 12:06:04 a.m. »
Domnul Rayness iarasi a aparut o problema cu Balgass. Multi stimati domni din podonki au lasat in sfirsit jocul si acum din frustrare intra si ucid elfii la balgass, stii cum e la moldoveni, daca nu faci cuiva rau nu te simti bine. Nu ar fi timpu in sfirsit sa faci crywolf non pvp zona ? E o gluma proasta eventul acum, doar nervi.

Elfii nu au fost ucisi din motive ca sa facm rau cuiva. Padonki joaca. Eu am preintimpinat pe toti inainte de a da start event-ul ca daca ma va ucide cineva eu personal voi da gz la Balgas. 1 data am trecut cu vederea, 2 ori gz consecutiv = Sliv Balgass.

Balgass este un eveniment ce necesita cooperarea tuturor jucatorilor. Odata ce unii jucatori nu sunt gata sa indeplineasca criterii comuni care or si ce participant sii doreste nu va fi eventul luat.  :hi:


Re: Balgass
« Răspuns #2 : Mai 01, 2017, 10:31:14 a.m. »
Domnul Rayness iarasi a aparut o problema cu Balgass. Multi stimati domni din podonki au lasat in sfirsit jocul si acum din frustrare intra si ucid elfii la balgass, stii cum e la moldoveni, daca nu faci cuiva rau nu te simti bine. Nu ar fi timpu in sfirsit sa faci crywolf non pvp zona ? E o gluma proasta eventul acum, doar nervi.

Elfii nu au fost ucisi din motive ca sa facm rau cuiva. Padonki joaca. Eu am preintimpinat pe toti inainte de a da start event-ul ca daca ma va ucide cineva eu personal voi da gz la Balgas. 1 data am trecut cu vederea, 2 ori gz consecutiv = Sliv Balgass.

Balgass este un eveniment ce necesita cooperarea tuturor jucatorilor. Odata ce unii jucatori nu sunt gata sa indeplineasca criterii comuni care or si ce participant sii doreste nu va fi eventul luat.  :hi:
De vreo 3 ori guildul vostru "borit" mi-a dat gz la balgass si nici nu eram phono.Am raspuns prin gz la nabivii vostri nu gz la elf.
+ din cauza visual bug poti usor fi omorit la aparitia Balgassului pt ca esti phono.
Te-ai bucurat facind PK - stai cumintel pe spot afk, n-ai ce cauta la balgass !
+pentru Crywolf - non PVP zone !
P.S. demult a fost solicitat acest lucru iar adminul nu a deschis nicio votare in acest sens .In schimb la "niorlaitul "referitor la dmg bone blade repede a reactionat ...Ia in consideratie ca ai facut schimbarea pentru niste oameni care nici macar nu mai joaca.

*

Offline HanDy

  • ***
  • 101
    • Vezi Profilul
Re: Balgass
« Răspuns #3 : Mai 01, 2017, 06:51:57 p.m. »
Вся суть сервера всегда была в пвп и во взаимодействии. Если сделать хотя бы один евент нон пвп, тогда не вижу смысла делать пвп на голдах и т.д. Давайте везде сделаем нон пвп зону, чтобы пнгриджо мог спокойно себя чувствовать на сервере. Глупее идеи не слышал ! ИМХО !

Re: Balgass
« Răspuns #4 : Mai 02, 2017, 12:19:11 a.m. »
На самом деле сервер уже ничего общего с Му не имеет )))) столько ненужных и непонятных изменений

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: Balgass
« Răspuns #5 : Mai 02, 2017, 12:04:52 p.m. »
Domnul Rayness iarasi a aparut o problema cu Balgass. Multi stimati domni din podonki au lasat in sfirsit jocul si acum din frustrare intra si ucid elfii la balgass, stii cum e la moldoveni, daca nu faci cuiva rau nu te simti bine. Nu ar fi timpu in sfirsit sa faci crywolf non pvp zona ? E o gluma proasta eventul acum, doar nervi.

Elfii nu au fost ucisi din motive ca sa facm rau cuiva. Padonki joaca. Eu am preintimpinat pe toti inainte de a da start event-ul ca daca ma va ucide cineva eu personal voi da gz la Balgas. 1 data am trecut cu vederea, 2 ori gz consecutiv = Sliv Balgass.

Balgass este un eveniment ce necesita cooperarea tuturor jucatorilor. Odata ce unii jucatori nu sunt gata sa indeplineasca criterii comuni care or si ce participant sii doreste nu va fi eventul luat.  :hi:
De vreo 3 ori guildul vostru "borit" mi-a dat gz la balgass si nici nu eram phono.Am raspuns prin gz la nabivii vostri nu gz la elf.
+ din cauza visual bug poti usor fi omorit la aparitia Balgassului pt ca esti phono.
Te-ai bucurat facind PK - stai cumintel pe spot afk, n-ai ce cauta la balgass !
+pentru Crywolf - non PVP zone !
P.S. demult a fost solicitat acest lucru iar adminul nu a deschis nicio votare in acest sens .In schimb la "niorlaitul "referitor la dmg bone blade repede a reactionat ...Ia in consideratie ca ai facut schimbarea pentru niste oameni care nici macar nu mai joaca.

Iti pot raspunde la replica ta prin urmatoarele:

1) Este alegerea ta sa iti gasesti dreptatea. Tu ai gasit de cuviinta sa dai gz la nabivi, eu am gasit de cuviinta sa dau gz la tot balgasu. Poate decizia mea este mai ampla din simplu motiv ca am un "ego" mai mare?
2)Cum am mai spus, 1 data mi-a fost dat GZ si am inchis ochii, 2 ori consecutiv sa vina un BK sa bata cu veterokul in mine despre ce visual bug vorbesti?  :sarcastic:
3)Fiecare jucator are dreptul la alegere, fie e phono, fie nu. Cum am mentionat mai sus, balgass-ul este un eveniment public care encesita coordonarea tuturor raselor/jucatorilor. Respectiv, daca doriti un final de success trebuie sa respectati toti jucatorii indiferent de rasa sau statutul sau (phono/commoner)

KNOCK DOWN for you, win for ME  :new_russian:

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Balgass
« Răspuns #6 : Mai 02, 2017, 03:31:31 p.m. »
На самом деле сервер уже ничего общего с Му не имеет )))) столько ненужных и непонятных изменений

Despre care modificări merge vorba? Majoritatea sunt propuneri din partea comunității.

Re: Balgass
« Răspuns #7 : Mai 02, 2017, 07:51:14 p.m. »
ai dat`o in bara cu 720 lvl... dizbalans total, nu stau sa explic de ce si pentru ce.. cel mai reusit este max 400 sau deam baga reset system

Re: Balgass
« Răspuns #8 : Mai 02, 2017, 07:58:41 p.m. »
ai dat`o in bara cu 720 lvl... dizbalans total, nu stau sa explic de ce si pentru ce.. cel mai reusit este max 400 sau deam baga reset system
Eu personal socot ca iedia cu 720 reload sistem e foarte reusita, unica problema e ca oamenij se ridica foarte repede in bc solo pe cind in pt faci de 4 ori mai putin. Asta nu e corect

Re: Balgass
« Răspuns #9 : Mai 02, 2017, 09:40:25 p.m. »
ai dat`o in bara cu 720 lvl... dizbalans total, nu stau sa explic de ce si pentru ce.. cel mai reusit este max 400 sau deam baga reset system
Eu personal socot ca iedia cu 720 reload sistem e foarte reusita, unica problema e ca oamenij se ridica foarte repede in bc solo pe cind in pt faci de 4 ori mai putin. Asta nu e corect

+++
mariti bonusul la exp in party - in special blood castle !
Balgass event - non PVP

*

Offline kamrE

  • *
  • 27
    • Vezi Profilul
Re: Balgass
« Răspuns #10 : Mai 03, 2017, 01:59:04 p.m. »
alde non pvp event precis sunde alde CCCP :D :D :D

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: Balgass
« Răspuns #11 : Mai 03, 2017, 02:15:07 p.m. »
alde non pvp event precis sunde alde CCCP :D :D :D

da si altii nus mai bravi  :biggrin:  cind ii bati spun ca nu au timp, cind zabivesti spun ca is cei mai buni  :sarcastic:

Re: Balgass
« Răspuns #12 : Mai 03, 2017, 02:24:23 p.m. »
релоуды должны были идти наоборот, но админ же не слушал нас.

1 релоуд должен был быть -110 лвл, 2 -80 и т.д...