380 weapons and game balance

  • 53 Răspunsuri
  • 11655 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

380 weapons and game balance
« : Februarie 15, 2017, 03:36:40 p.m. »
Exista o problema de balans la noi pe server si as vrea sa o discutam. Toti stiu ca 380 weapons is cu mult mai bune ca top exe din +5 fie ele si cu toate exe options posibile. Problema e ca la noi pe server oamenii nu pot lua nicidecum balgassu pentru a avea sansa de a dobindi astfel de iteme, ramine doar k7 boss care e monopolizat de un guild, si tot ei nu dau voie la restu sa ea balgass, presupun ca le e frica sa nu aiba si altii acces la top weapons.
Am mai multe propuneri:
* Sa nu poti ucide elfii pe altar.
* Drop mic de 380 weapons in bc7 la ultimii mobi
* Drop mic de 380 weapons k7/kanturu tower
* Nerf la 380 weapons (+ 200 dmg curate fac weapons din +5 absolut fara folos)

Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #1 : Februarie 15, 2017, 04:29:15 p.m. »
Exista o problema de balans la noi pe server si as vrea sa o discutam. Toti stiu ca 380 weapons is cu mult mai bune ca top exe din +5 fie ele si cu toate exe options posibile. Problema e ca la noi pe server oamenii nu pot lua nicidecum balgassu pentru a avea sansa de a dobindi astfel de iteme, ramine doar k7 boss care e monopolizat de un guild, si tot ei nu dau voie la restu sa ea balgass, presupun ca le e frica sa nu aiba si altii acces la top weapons.
Am mai multe propuneri:
* Sa nu poti ucide elfii pe altar.
* Drop mic de 380 weapons in bc7 la ultimii mobi
* Drop mic de 380 weapons k7/kanturu tower
* Nerf la 380 weapons (+ 200 dmg curate fac weapons din +5 absolut fara folos)
wat? +200 la hit nu additional dmg
contra modificari balgas/drop kanturu/bc7
pvp la balgas si kundun was waiting for you
noi niam  nopti intregi sa dobindim 380 weapons
« Ultima Modificare: Februarie 16, 2017, 09:16:43 p.m. de Rayness »

Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #2 : Februarie 15, 2017, 04:35:58 p.m. »
Exista o problema de balans la noi pe server si as vrea sa o discutam. Toti stiu ca 380 weapons is cu mult mai bune ca top exe din +5 fie ele si cu toate exe options posibile. Problema e ca la noi pe server oamenii nu pot lua nicidecum balgassu pentru a avea sansa de a dobindi astfel de iteme, ramine doar k7 boss care e monopolizat de un guild, si tot ei nu dau voie la restu sa ea balgass, presupun ca le e frica sa nu aiba si altii acces la top weapons.
Am mai multe propuneri:
* Sa nu poti ucide elfii pe altar.
* Drop mic de 380 weapons in bc7 la ultimii mobi
* Drop mic de 380 weapons k7/kanturu tower
* Nerf la 380 weapons (+ 200 dmg curate fac weapons din +5 absolut fara folos)
wat? +200 la hit nu additional dmg
contra modificari balgas/drop kanturu/bc7
pvp la balgas si kundun was waiting for you
noi niam  nopti intregi sa dobindim 380 weapons

E si normal cei care au sa fie impotriva, nu vreti sa pierdeti avantaju.
Dar eu rog adminu sa faca sa fie cinstit pentru toti jucatorii.
« Ultima Modificare: Februarie 16, 2017, 09:16:57 p.m. de Rayness »

*

Offline deatH.

  • *
  • 17
  • RealSteel..
    • Vezi Profilul
Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #3 : Februarie 15, 2017, 04:36:17 p.m. »
Despre care 200 dmg vorbiti  :suicide2:? Eu am bone blade si bat pur si simplu cu 200 mai tare .. si noi nu suntem vinovati ca voi nu aveti asa haine , noi cite 7 ore ne batem la Boss , imblam la toate evneturile nu degeaba sintem imbracati TOP aproape tot guildul

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #4 : Februarie 15, 2017, 05:37:01 p.m. »
Exista o problema de balans la noi pe server si as vrea sa o discutam. Toti stiu ca 380 weapons is cu mult mai bune ca top exe din +5 fie ele si cu toate exe options posibile. Problema e ca la noi pe server oamenii nu pot lua nicidecum balgassu pentru a avea sansa de a dobindi astfel de iteme, ramine doar k7 boss care e monopolizat de un guild, si tot ei nu dau voie la restu sa ea balgass, presupun ca le e frica sa nu aiba si altii acces la top weapons.
Am mai multe propuneri:
* Sa nu poti ucide elfii pe altar.
* Drop mic de 380 weapons in bc7 la ultimii mobi
* Drop mic de 380 weapons k7/kanturu tower
* Nerf la 380 weapons (+ 200 dmg curate fac weapons din +5 absolut fara folos)
wat? +200 la hit nu additional dmg
contra modificari balgas/drop kanturu/bc7
pvp la balgas si kundun was waiting for you
noi niam f*tut nopti intregi sa dobindim 380 weapons

E si normal cei care au sa fie impotriva, nu vreti sa pierdeti avantaju.
Dar eu rog adminu sa faca sa fie cinstit pentru toti jucatorii.
Cinstit asta cum ?? noi sa ne batem ore in shir pentru haine da tu de pe AFk sa te imbraci ?
Contra oricarei modificari in drop

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #5 : Februarie 15, 2017, 05:38:22 p.m. »
Cine va incurca sa va stringetsi nishte PvP Party shi sa aparatsi elfi ?? ah da...dapai asha a sa ee altsii Balgasu...

Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #6 : Februarie 15, 2017, 06:44:30 p.m. »
Nici nu ma asteptam la alte raspunsuri de la oameni care deja au weapons.
Ok sa zicem ca dropu nu trebu de schimbat dupa start etc. Atunci de ce sa nu faca sa nu poti ataca elfii de pe altar, si sa aiba toti sanse egale de a lua dropu din boss ?

Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #7 : Februarie 15, 2017, 06:53:37 p.m. »
В этом и смысл этих вещей...
« Ultima Modificare: Februarie 16, 2017, 09:18:05 p.m. de Rayness »

Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #8 : Februarie 15, 2017, 07:47:19 p.m. »
Deacord..din cauza unor ipocriti nu se ia balgas admin rezolva treaba ca am mai deschis si eu mai devreme o tema...

Человек должен быть надёжным, как контрольный выстрел, и единственным, как последний шанс.

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #9 : Februarie 15, 2017, 08:31:22 p.m. »
Nici nu ma asteptam la alte raspunsuri de la oameni care deja au weapons.
Ok sa zicem ca dropu nu trebu de schimbat dupa start etc. Atunci de ce sa nu faca sa nu poti ataca elfii de pe altar, si sa aiba toti sanse egale de a lua dropu din boss ?
Domnule, vezi diferentsa dintre procesul jocului shi drop\reward din Eventuri ?

Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #10 : Februarie 15, 2017, 10:03:34 p.m. »
Nici nu ma asteptam la alte raspunsuri de la oameni care deja au weapons.
Ok sa zicem ca dropu nu trebu de schimbat dupa start etc. Atunci de ce sa nu faca sa nu poti ataca elfii de pe altar, si sa aiba toti sanse egale de a lua dropu din boss ?
Domnule, vezi diferentsa dintre procesul jocului shi drop\reward din Eventuri ?
Sa ucizi elfii la event e proces al jocului ?? Bull shit, daca faci sai nui poti ucide, majoriyatea oamenilor de pe server se vor bucura. Vrei proces al jocului autentic webzen official server te asteapta.

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #11 : Februarie 15, 2017, 11:49:05 p.m. »
tot normal cu structura dropului. Credca noi nu o sa ne batem cu noptile la eventuri ca voi de pe afk sa fiti in rind cu noi)

Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #12 : Februarie 16, 2017, 12:10:10 a.m. »
Care e problema daca adminul face sa nu poti ucide elfii pe altar? Top guilds orcum vor ucide k7 boss si vor avea partea de mai multe sanse de a obtine 380 weapons, dar astfel mai dai o sansa minuscula si la restul populatiei pe serv sa aiba parte de end game items. Voi sunteti in stare sa vedeti imaginea intreaga sau sunteti asa de incapatinati ... Va temeti si tremurati aici cu spume la gura ca e proces al jocului,  dar wega deja de atitea ori a schimbst procesul jocului si atitea ori a deviat de la standart ...
Vati adunat 5 destepti aici din top clan si latrati parca voi ati fi vocea majoritatii oamenilor de pe serv ... is sigur ca majoritatea doar va benificia de asa o schimbare.

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #13 : Februarie 16, 2017, 12:55:51 a.m. »
E amuzant sa te uitsi cind unu shi acelashi om aici se bate pentru a skimba setarile iar in tema da mai jos e categoric contra.
« Ultima Modificare: Februarie 16, 2017, 09:20:03 p.m. de Rayness »

Re: 380 weapons and game balance
« Răspuns #14 : Februarie 16, 2017, 01:57:00 a.m. »
E amuzant sa te uitsi cind unu shi acelashi om aici se bate pentru a skimba setarile iar in tema da mai jos e categoric contra.
ca nu argumentezi cu nimic parerea ta, dovada de lipsa de inteligenta. La argumentele mele stii doar sa arunci o insulta, doar de asta esti in stare, nu poti vb omeneste nici nu incerca.
« Ultima Modificare: Februarie 16, 2017, 09:20:45 p.m. de Rayness »