Introducing Reset System (concept)

  • 41 Răspunsuri
  • 16877 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Introducing Reset System (concept)
« : August 28, 2016, 11:28:51 a.m. »
Chiar de la început mulți se întrebau ce va urma la nivelul 400, sub ce formă va continua jocul. Deși pînă nu demult era planificat stats farming (prin quest-uri), într-un final a fost decis să introducem un sistem de reset, mai jos voi descrie de ce.

Reset-ul va permite o continuitate stabilă a jocului, totodată oferind posibilitatea ajustării caracterului și a stat point-urilor. Mulți utilizatori ne-au spus că ar dori să avem o modalitate de ajustare a stat-urilor, iar reset-ul oferă această posibilitate. Totodată reset-ul oferă flexibilitate în alegere de build-uri și strategii de creștere. Și nu în ultimul rînd reset-ul va oferi un fresh start pentru cei din top, ei avînd posibilitate să interacționeze cu cei care abia încep.

Pentru fiecare reset caracterul primește 50 stat points și cash points. 50 stats e o valoare relativ mică, dar care permite să păstrăm acel echilibru între caracterele cu reset-uri și cele fără. Maxim pot fi realizate 10 reset-uri, deci + 500 stat points.

Pentru a realiza un reset caracterul trebuie să aibă nivelul 400 și 3rd quest îndeplinit. Mai jos sunt cerințele pentru a realiza un reset:

1 reset = 100 000 000 zen
2 reset = 200 000 000 zen
3 reset = 300 000 000 zen + 1 stone
4 reset = 400 000 000 zen + 2 stone
5 reset = 500 000 000 zen + 3 stone
6 reset = 600 000 000 zen + 4 stone
7 reset = 700 000 000 zen + 5 stone
8 reset = 800 000 000 zen + 6 stone
9 reset = 900 000 000 zen + 7 stone
10 reset = 1 000 000 000 zen + 10 stone



Spoiler: Cum arată stone (hover to show)


Unde poate fi dobîndit stone


Stone poate fi dobîndit din Boss Arquelion, detalii despre acest boss mai tîrziu.

Acesta este doar un concept, care încă nu a fost realizat.

« Ultima Modificare: August 28, 2016, 11:32:36 p.m. de Rayness »

*

Offline who?

  • ****
  • 306
    • Vezi Profilul
Re: Introducing Reset System
« Răspuns #1 : August 28, 2016, 11:50:07 a.m. »
Ce zici daca adaugi la fiecare reset si schimbarea rasei ? Sa transformam muul in afk total ...

*

Offline Stason

  • *
  • 7
  • Stason
    • Vezi Profilul
Re: Introducing Reset System
« Răspuns #2 : August 28, 2016, 11:59:11 a.m. »
Admine eu cred ca asta deja e bataie de joc, sa faci 400 lvl ca apoi sa primeshti 50 point, cit timp pierdut pentru 400 lvl , eu mai bine fac fructe din creation decit sa fac 2 reseturi ! ar fi bine ori pina la lvl 500 sau nustiu dar cu 50 point nu cred ca vor fi de acord lumea ( jucatorii  )

*

ALCAPONE

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #3 : August 28, 2016, 12:02:53 p.m. »
Pana astazi mam mai jucat MU :D

*

Offline Ko4y

  • *
  • 26
    • Vezi Profilul
Re: Introducing Reset System
« Răspuns #4 : August 28, 2016, 12:09:57 p.m. »
 :big_boss: :big_boss: :big_boss: эх Опять домнул Вега) накосячил) ты бы хоть выставил топик... на рассмотрение на обсуждение... хочет луме так играть или нет))) так то вега не ты же играешь на сервере а мы... и нам лучше знать чего нам не хватает а чего сполна.... Логика делать ресет за 50 статов..... при умном раскладе статов кому то и 5 ресов не помогут.... сидишь 3 месяца кач и  :dance4: :yahoo: ты выиграл 50 статов)))  :suicide2:  :help: может я не понял всей красоты этого безумного хода)))  :spiteful:

*

IceW1nd

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #5 : August 28, 2016, 12:17:49 p.m. »
Ресэты это полный бред
не проще и логичней добавить уровней ? 
я помню на старнете тогда люди чтоб дойти от 300 до 350 уровня  надо было наверное год играть активно если не больше
а тут ну ладно стоит он афк но простите на 350 или выше он за день поднимает по 2 3 лвл  это бред
 и вообще лучше бы дропа из кундумов профиксить  один зен и мана  и это все на День Независимости )  - обидно ))))))

*

Klerik

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #6 : August 28, 2016, 12:19:20 p.m. »
mdaaa... zbs de la un uppdate la altul mai multe nebunii introduci,ce visezi noaptea aceia introduci in uppdate ziua,la revedere cu reseturile voastre  guildul padonki mai precis ishi ea ramas bun  cu acest proiect shi cu setarile date spui una faci alta,ai zis ca va fi castle siege shi castelul va tzine o saptamina clar ca buna ziua domnul wega sa razgindit in ultima zi shi la pus pe 3 zile +drop full shit ca shi arena ca shi gold ca shi drop test serverul pentru ce e predispus?sa faci testuri de bugg shi sa faci din capul tau cum vrai tu sa joci tu pe acest server shi nu altzii,altfel spus vremea trece vremea fuge cine nu poate sa roada... s... asha shi aici care ramin aceia .. deja nu mai zik ce fac pe acest proiect vor ramine cum spunea domnul wega doar kitziva fie acei 30-40 online dar vor fi pe mult timp dekit 300-400 shi tatz afk :) asha ca La Revedere imi eau ramasa bun,.

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #7 : August 28, 2016, 12:19:41 p.m. »
Servere cu reseturi is foarte multe mult mai bune, m-am oprit la acesta din unicul motiv ca nu este reset si exista posibilitatea de a simti puterea fiecarui personaj asa cum a fost conceputa ea la webzen.
Dupa lvl 400 mai exista si 200 de masterlvl care pot fi configurate intr-un mod foarte interesant (nu tin minte exact daca in season3 sunt)
Serverul asa cum e acum e super, haine putine, low exp, online peste 150 de oameni, oare merita de stricat jocul?
Pune un +1 pentru "MU fara reset"

In principiu 500 de points dupa 1 an de joc nu mare lucru... nu e mare lucru pentru orcine inafarea de DK si DL, aceasta e + 50% de skill damage!!! DK din combo desklee orce!

*

Klerik

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #8 : August 28, 2016, 12:31:36 p.m. »
Servere cu reseturi is foarte multe mult mai bune, m-am oprit la acesta din unicul motiv ca nu este reset si exista posibilitatea de a simti puterea fiecarui personaj asa cum a fost conceputa ea la webzen.
Dupa lvl 400 mai exista si 200 de masterlvl care pot fi configurate intr-un mod foarte interesant (nu tin minte exact daca in season3 sunt)
Serverul asa cum e acum e super, haine putine, low exp, online peste 150 de oameni, oare merita de stricat jocul?
Pune un +1 pentru "MU fara reset"

In principiu 500 de points dupa 1 an de joc nu mare lucru... nu e mare lucru pentru orcine inafarea de DK si DL, aceasta e + 50% de skill damage!!! DK din combo desklee orce!
te corectez 150 de oameni online din care 60-70 is in 2-4 ferestre daca au 2 PC,rezulta ca pe server is doare max 80 online

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Introducing Reset System
« Răspuns #9 : August 28, 2016, 12:49:48 p.m. »
Prin asta și se diferențiază, acest tip de reset e opțional ajustat pentru serverul nostru. Dacă nu dorești, rămîi 400 și utilizează fructe, participă în PvP etc. Totuși dacă dorești un alt build sau altfel stat-urile totodată obținînd și 50 stat și cash points, reset și have fun. Pentru reset se vor oferi cash points destule pentru a activa un Seal of Ascension (150% Experience) pentru minim 10 zile.

A fost analizată și opțiunea cu Level Extend. Această opțiune e cu risc de introducere a bug-urilor.

S3 nu dispune de Master Level.

Klerik, degrabă se fac 2 luni de cînd tot pleci :)


Ресэты это полный бред
не проще и логичней добавить уровней ? 
я помню на старнете тогда люди чтоб дойти от 300 до 350 уровня  надо было наверное год играть активно если не больше
а тут ну ладно стоит он афк но простите на 350 или выше он за день поднимает по 2 3 лвл  это бред
 и вообще лучше бы дропа из кундумов профиксить  один зен и мана  и это все на День Независимости )  - обидно ))))))

Cîndva era actual. Acum mai puțini vor accepta hardcore de tip 1 level în săptămînă. Pe server sunt spot-uri, exp-ul e cît de cît bun, de aceea și creșterea e confortabilă.
« Ultima Modificare: August 28, 2016, 01:01:44 p.m. de Rayness »

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #10 : August 28, 2016, 01:04:55 p.m. »
Iata nu inteleg eu asa prostii, deskizi server fara resuri capu peste 2 luni sa spui ca vor fi resuri... Ca jucatorii fideli jocului low rate sa lase jocul inervati ca au pierdut 1-2 luni din veata din cauza ca administratia face skimbari vitale fara a se consulta cu jucatorii. Daca apar resurile eu personal nu mai joc pe acest server :(

*

IceW1nd

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #11 : August 28, 2016, 01:05:01 p.m. »
pai clar lucru ca acei care doresc "haleava" nu o sa accepte hard core ... am intilnit foarte multi jucatori din acel Mu starnet ... si toti ca unu spun ca asta e unicul care cit de cit seamana cu acel Mu unde era action unde era pvp la golds ... numai unica ... personal eu nu agreezi  rasa Dark Lord ... penetrasion  la AE nici pe aproape nu e cum era pe Starnet asta si era marele plus al Agility Elf dar acum .. se intilneste ae cu dl acolo e clar cine pe cine  ... ok in fine cred ca stii ce faci )
Plus la asta prea devreme au aparut UNIC Items eu cred ... acolo ele au aparut ... cind peste 50 de jucatori au ajuns la lvl maxim ... dar aici nici unu ... nu a ajuns nici macar la 390 ... da deja avem imbracati in unic ... ok what ever)
« Ultima Modificare: August 28, 2016, 01:08:04 p.m. de IceW1nd »

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #12 : August 28, 2016, 01:10:15 p.m. »
Я не пойму почему столько возмущений ) Написано же что только на 400 лвл и только после 3 профы и с наличием зен и камня и самое ГЛАВНОЕ это ЖЕЛАНИЕ скинуть статы и сделать ресет ))) Никто никого не будет заставлять этого делать.   :wacko:

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #13 : August 28, 2016, 01:11:03 p.m. »
ne protev no postavi horosie spot vizdet v kliuciaya i lt 7 i expi ctob bil normalinii dobavi ikarus 2 obezatelino.. i drop unik arena bc ds ik2 toje ... i posle resa 400-500 pointov kak ponel da? sdeloi tak budet bole menie norm... ctob interesno bilo sps) :hi:

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Introducing Reset System
« Răspuns #14 : August 28, 2016, 01:14:06 p.m. »
Iata nu inteleg eu asa prostii, deskizi server fara resuri capu peste 2 luni sa spui ca vor fi resuri... Ca jucatorii fideli jocului low rate sa lase jocul inervati ca au pierdut 1-2 luni din veata din cauza ca administratia face skimbari vitale fara a se consulta cu jucatorii. Daca apar resurile eu personal nu mai joc pe acest server :(

Poți privi sub aspect de level extend. 5 stats * 100 level = 500 stats (maxim cît se poate obține din reset-uri)

Doar că aceste stat-uri se obțin nu liniar prin nivele 401, 402, 403 etc, dar prin reset.