Introducing Reset System (concept)

  • 41 Răspunsuri
  • 16865 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Introducing Reset System
« Răspuns #15 : August 28, 2016, 01:19:25 p.m. »
pai clar lucru ca acei care doresc "haleava" nu o sa accepte hard core ... am intilnit foarte multi jucatori din acel Mu starnet ... si toti ca unu spun ca asta e unicul care cit de cit seamana cu acel Mu unde era action unde era pvp la golds ... numai unica ... personal eu nu agreezi  rasa Dark Lord ... penetrasion  la AE nici pe aproape nu e cum era pe Starnet asta si era marele plus al Agility Elf dar acum .. se intilneste ae cu dl acolo e clar cine pe cine  ... ok in fine cred ca stii ce faci )
Plus la asta prea devreme au aparut UNIC Items eu cred ... acolo ele au aparut ... cind peste 50 de jucatori au ajuns la lvl maxim ... dar aici nici unu ... nu a ajuns nici macar la 390 ... da deja avem imbracati in unic ... ok what ever)


Inițial așa și era planificat, dar au fost schimbări. Vezi acest subiect pentru detalii.

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #16 : August 28, 2016, 01:20:39 p.m. »
WOW, nici nu am cuvinte, iti bati joc total de oamenii care au stat cu tine atita timp si au sustinut proiectul, 500 de staturi nu e optional de loc.
Urasc serverele cu reseturi, am inceput sa joc aici doar din cauza nostalgiei de serv low rate chear si cu multimea de baguri si neajunsuri care le are serveru.

Servere cu reseturi is foarte multe mult mai bune, m-am oprit la acesta din unicul motiv ca nu este reset si exista posibilitatea de a simti puterea fiecarui personaj asa cum a fost conceputa ea la webzen.
Dupa lvl 400 mai exista si 200 de masterlvl care pot fi configurate intr-un mod foarte interesant (nu tin minte exact daca in season3 sunt)
Serverul asa cum e acum e super, haine putine, low exp, online peste 150 de oameni, oare merita de stricat jocul?
Pune un +1 pentru "MU fara reset"

In principiu 500 de points dupa 1 an de joc nu mare lucru... nu e mare lucru pentru orcine inafarea de DK si DL, aceasta e + 50% de skill damage!!! DK din combo desklee orce!
+1

Pe serv reset din principiu nu mai joc, a fi fost normal sa faci un sondaj pentru asa o schimbare radicala.

*

Offline who?

  • ****
  • 306
    • Vezi Profilul
Re: Introducing Reset System
« Răspuns #17 : August 28, 2016, 01:53:24 p.m. »
Sa va zic si parerea mea ?) mi-i PO*UI ))))

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #18 : August 28, 2016, 02:39:56 p.m. »
Ты прикалываешся ?? это стоко трудов и денег юнион финоса ,что бы дойти до 400 и ты даёшь за рес 50 статов ? ладно рес хрен с ним ,но не 50 с татов ,это опятьс 0 ты бот !!! покамись люди сделают по 10 ресоров а это примерно год с такой разницей статов ,я тупо рес нен буду делать ,буду 400   и всё !!! смысл мне ещё 5 месяцев качатс я ,что бы выйграть 50 статов ?)) не смешите - я пас

*

Offline Ko4y

  • *
  • 26
    • Vezi Profilul
Re: Introducing Reset System
« Răspuns #19 : August 28, 2016, 02:45:57 p.m. »
Вега!!!!!!!! ты знаешь что люди любят в этом сервере!!!! первое! все Молдоване! 2. Лоу експ! 3! Это без ресов!!!! А самое главное это то что мы тут показываем все свою професиональность игры! Каждый правельно кинутый стат! Пойми что ресами ты кординально обламываешь нам кайф

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #20 : August 28, 2016, 02:47:55 p.m. »
50 stats la ae = 1 atack speed....worth it  :rofl:

*

Offline ToPHaDo

  • **
  • 85
  • HANGMANS TEAM
    • Vezi Profilul
Re: Introducing Reset System
« Răspuns #21 : August 28, 2016, 03:01:10 p.m. »
Sa spun cinstit e absurd update...
Care e sensul sa faci reset pentru 50 stat? si ce daca o sa ai 10 reset [500stat] :D asta nui nimic 500 stat
Eu pina am facut lvl 331 am pierdut foarte multi nervi ca era nereal de ridicat pina la lvl acesta cu gz mereu depe spot fiecare 15min , nici nam de gind sa fac reset pentru 50 stat  , si nici nu ai cu cine sa te ridica , da nici sa te ridica nu va fi real ca mereu cineva te la gz
Dece nu adaugi unik in arena?
Dece din Balgass nu faci sa pice ceva pretios da nu  Iteme de lvl 380 lvl?
Unde e Vip Server?
Care e sensul sa cumperi ceva din cashshop?
La mine calculatorul sta 24/24 am 30  cash point  si nu e vina mea ca nu es prin Exit game da serverul face update
Care e sensul sa cumpar 1b  din Cash shop = 4point
1point =6 ore   4 point=24  ore    Eu in 24 ore string 30b 30s  care e sensul?!
Dece nu adaugi un Pet de exemplu Panda care adauga exp de exemplu cu 1% si sa coste gem?
Dece nu faci spoturi in arena mai slabe pentru altii care deja au facut 331lvl
oT}I{aJIc9,AnaMaria,Defender,KindaSexy,OhLady,MuxMux,Mocha , Prawns

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #22 : August 28, 2016, 03:06:14 p.m. »
Sa spun cinstit e absurd update...
Care e sensul sa faci reset pentru 50 stat? si ce daca o sa ai 10 reset [500stat] :D asta nui nimic 500 stat
Eu pina am facut lvl 331 am pierdut foarte multi nervi ca era nereal de ridicat pina la lvl acesta cu gz mereu depe spot fiecare 15min , nici nam de gind sa fac reset pentru 50 stat  , si nici nu ai cu cine sa te ridica , da nici sa te ridica nu va fi real ca mereu cineva te la gz
Dece nu adaugi unik in arena?
Dece din Balgass nu faci sa pice ceva pretios da nu  Iteme de lvl 380 lvl?
Unde e Vip Server?
Care e sensul sa cumperi ceva din cashshop?
La mine calculatorul sta 24/24 am 30  cash point  si nu e vina mea ca nu es prin Exit game da serverul face update
Care e sensul sa cumpar 1b  din Cash shop = 4point
1point =6 ore   4 point=24  ore    Eu in 24 ore string 30b 30s  care e sensul?!
Dece nu adaugi un Pet de exemplu Panda care adauga exp de exemplu cu 1% si sa coste gem?
Dece nu faci spoturi in arena mai slabe pentru altii care deja au facut 331lvl
Intrebari care nu vor avea raspuns ....


Propun sa boicotati sistemul cu resets, nimeni sa nu faca resets si sa ramina la 400, astfel grupul de jucatori care va ramine aici sa va face auzit.

*

Klerik

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #23 : August 28, 2016, 03:10:00 p.m. »
Nu ashteeptatz unik in arena bc ds,wega face pe placul sau ca sa tzina mai mult unikul la coltzun shi sa nu prea easa la oameni,care vre unik este cc,castle,cu asha atashare fatza de server wega sa vedem la ce ajunge serverul dat,Succese celor care ramin pe server))poate va va auzi odata sa faca cum.vor totzindar prea tirziu)

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #24 : August 28, 2016, 03:17:53 p.m. »
mojno pokupati za donate cash point ?

*

IceW1nd

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #25 : August 28, 2016, 03:23:07 p.m. »
Ну что там с сервером  говорили про 1-3 часа ) уже 4-й идет )
даёшь бойкот ресам и меньше уника  =)  ах да ресет статов от 350 уровня ))

*

Offline Mobil

  • *
  • 20
    • Vezi Profilul
Re: Introducing Reset System
« Răspuns #26 : August 28, 2016, 03:27:56 p.m. »
Я против. Если делать ресеты в 0 ур., их нужно очень сильно продумывать а не просто добавлять 50 поинтов. Сам факт что игрок после ресета будет крепчать с каждым ур. снова до 400 - убивает баланс в игре. К второму ресету игроков на сервере не останется, либо останутся только зависимые, нубам станет не интересно играть.
Я за вариант с продлением макс. уровня. Это выгодно для всех и есть интерес бегать с 3-ми крыльями и убивать новых монстров, открывать новые локации и тд

Ресет в 0 уровень, это уже другой му.

*

IceW1nd

Re: Introducing Reset System
« Răspuns #27 : August 28, 2016, 03:28:45 p.m. »
Din Blood Castle/Devil Square a fost eliminat drop-ul pentru Devil Key și Devil Eye, începînd cu acest update, aceste iteme pot fi dobîndite doar pe mapele obișnuite.
WTF????

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Re: Introducing Reset System
« Răspuns #28 : August 28, 2016, 03:39:16 p.m. »
Eu la lvl 339 deja mam zakalibit de afk, vreau actions, dar din pacate lumea tinde sa ajunga lal lvl 400 cat mai curind, din aceasta cauza foarte rar este pvp... Joc pe acest srver datorita faptului ca nu erau reset... Pot prognoza viitorul : 70% vor pleca depe server, vor ramine 5 oameni cu cate 5 acc afk, goldurile se vor putea lua in 2-3 nabivi fara pvp... Concluzie vreau sa termin cat mai curidn sa stau afk pentru a avea timp de pvp, rezulta ca reseturile nau lok pe acest server...

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Re: Introducing Reset System
« Răspuns #29 : August 28, 2016, 03:43:33 p.m. »
Referitor la spoturi adaugate si inca multe alte ideei de a ridica lvl sunt prabusite de dw baron, el are grija 24/24 nimeni sa nu ridice nici un lvl pe zi indifrent de lvl...