Invalid teleport attack

  • 42 Răspunsuri
  • 9553 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #15 : Mai 04, 2017, 05:11:41 p.m. »
ну если так смешно, выходите на тест


ах да точно, тут же только троллить могут :beach:
« Ultima Modificare: Mai 04, 2017, 05:14:25 p.m. de расслабуха »

*

Offline HanDy

  • ***
  • 101
    • Vezi Profilul
Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #16 : Mai 04, 2017, 06:42:34 p.m. »
Я считаю, что с телепортом у мага всё нормально. Действительно, как кто-то сказал выше, если убрать саму надпись из левого угла, то и проблемы никто не увидит. Как ни странно,но на этом сервере тп работает как надо. И дв с дв нормально убивают друг друга, руки ровные нужны )))

Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #17 : Mai 04, 2017, 09:46:27 p.m. »
расслабуха, даже усиленный лайтинг и багнтутый телепорт не помогает))) про разницу в касте промолчу) чепуха, что же ты за рачина тогда, если ты бот-дк только с афк слить можешь? :sarcastic:

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #18 : Mai 05, 2017, 12:30:54 p.m. »
ещё раз: то что по дв нельзя бить когда он в тп, это нормально. но то что по нему нельзя бить между тп, когда его ловишь, и пишет "Invalid teleport attack", это ненормально, это баг, такого никогда не было.

tu stii de ce scrie asa? explic:

este scris Invalid teleport attack din motiv ca animatia ramane in urma cu actualul moment (a.k.a lui DW ii arata deja ca este in teleport dar la alti jucatori inca il arata pe ecran).

Nu cred ca e nevoie sa se bata la cap admin-ul sa scoata inscriptia asta doar din simplu motiv ca deranjeaza. Probabil sunt unele criterii mai importante care necesita atentie.

Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #19 : Mai 05, 2017, 12:36:56 p.m. »
ещё раз: то что по дв нельзя бить когда он в тп, это нормально. но то что по нему нельзя бить между тп, когда его ловишь, и пишет "Invalid teleport attack", это ненормально, это баг, такого никогда не было.

tu stii de ce scrie asa? explic:

este scris Invalid teleport attack din motiv ca animatia ramane in urma cu actualul moment (a.k.a lui DW ii arata deja ca este in teleport dar la alti jucatori inca il arata pe ecran).

Nu cred ca e nevoie sa se bata la cap admin-ul sa scoata inscriptia asta doar din simplu motiv ca deranjeaza. Probabil sunt unele criterii mai importante care necesita atentie.

Дело не в надписи, а в баге, пусть даже визуальном, из-за которого его невозможно поймать какое-то время, удары не проходят, даже когда ловишь. Или по твоему дв должен быть только в тп, и даже между очередными тп вообще не появляться на экране?

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #20 : Mai 05, 2017, 02:28:46 p.m. »
ещё раз: то что по дв нельзя бить когда он в тп, это нормально. но то что по нему нельзя бить между тп, когда его ловишь, и пишет "Invalid teleport attack", это ненормально, это баг, такого никогда не было.

tu stii de ce scrie asa? explic:

este scris Invalid teleport attack din motiv ca animatia ramane in urma cu actualul moment (a.k.a lui DW ii arata deja ca este in teleport dar la alti jucatori inca il arata pe ecran).

Nu cred ca e nevoie sa se bata la cap admin-ul sa scoata inscriptia asta doar din simplu motiv ca deranjeaza. Probabil sunt unele criterii mai importante care necesita atentie.

Дело не в надписи, а в баге, пусть даже визуальном, из-за которого его невозможно поймать какое-то время, удары не проходят, даже когда ловишь. Или по твоему дв должен быть только в тп, и даже между очередными тп вообще не появляться на экране?

dupa parerea mea, fixarea visual bug-ului cind DW este in tp dar il arata pe ecranul oponentilor e prea complex si dificil de a fi fixat (WEGA paote sa ma correcteze daca nu am dreptate). Aceeasi problema e cu infinit stamina care tot muu merge si noi am incercat sa abordam acest subiect dar a fost ignorat (mai ales de clasele BK care erau foarte happy sa profite de asa ceva).

Tu vorbesti despre DW de parca ii tata tuturor claselor. Eu ca om care joaca dupa DW pot sa iti spun ca nu e chiar cum credeti voi. Eu sa ucid o AE trebuie sa bat de vreo 10-20 ori deoarece iese o sumedenie de miss (si asta nu tine cont de RATE care il are AE, in urmatoarea propozitie explic de ce). Contra clasei BK in genere tac, din vre-o 10 hit-uri iese vreo 3-4 lovituri restul miss (cum paote sa iasa asa frecvent MISS in BK care nu are agility?)

Dar pe voi asta va aranjeaza nu?

Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #21 : Mai 08, 2017, 03:01:39 p.m. »
Adminul ignora acest subiect , Domnule admin ne lasati parerea Dumneavoastra sau nu aveti nimic de zis si silent total?

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #22 : Mai 08, 2017, 03:20:01 p.m. »
Deseori cînd DW intră în teleport, la celălalt jucător vizual arată că încă e pe cale de a intra în teleport. Invalid Teleport Attack  apare doar atunci cînd DW se află deja în teleport și e un mesaj pur informativ. Acest mesaj poate fi eliminat.

Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #23 : Mai 08, 2017, 04:27:51 p.m. »
Si despre imposibilitatea de a nimeri  dw in teleport nu se zice nimica ca se intampla invalid tp attack in proportie de 90 % ?

Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #24 : Mai 10, 2017, 02:02:56 p.m. »
hai sa intrebam si ae si bk ce parere au cat de des nimeresc un dw ???????????? e prea de tot , eu singur joc dupa dw si zic ca e cam prostie tp-ul actual  :biggrin: :biggrin: :biggrin:

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #25 : Mai 10, 2017, 02:34:42 p.m. »
hai sa intrebam si ae si bk ce parere au cat de des nimeresc un dw ???????????? e prea de tot , eu singur joc dupa dw si zic ca e cam prostie tp-ul actual  :biggrin: :biggrin: :biggrin:

ti-o fost explicat, invalid scrie doar cand DW este in teleport iar la oponent e visual bug! Ceea ce insinuezi tu deja imlpica stricarea teleportului sau scaderea speed-ului de a face teleport.

P.S: Poate intrebam si alte clase cit de des iese MISS?

*

Offline aLto

  • *
  • 47
    • Vezi Profilul
Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #26 : Mai 10, 2017, 02:34:59 p.m. »
hai shi om nimeri in SM fiecare al doilea hit...ca lui 500 def shi 1k HP ii ajunge :D
   

Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #27 : Mai 10, 2017, 02:51:07 p.m. »
problema este inca ca pe acest server nu lucreaza correct DEF RATE. Am impresia ca missurile aici iese random, cind da cind nu, 5 misuri la rind peurma 5 ori la rind nimeresti :) seturile si hainele cu rate sunt devalorizate de tot.

un AE cu un set RATE ar trebui sa faca minuni, dar aici...

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #28 : Mai 10, 2017, 02:59:17 p.m. »
În Season 2 au apărut cîțiva parametri noi pentru rate și miss

Vedeți mai jos informație (în rusă) în acest sens


Spoiler (hover to show)

*

IceW1nd

Re: Invalid teleport attack
« Răspuns #29 : Mai 10, 2017, 03:04:58 p.m. »
e o mare prostie teleportul asta la DW asta am spus-o de la bun inceput ...