Bug Teleport

  • 15 Răspunsuri
  • 4066 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Bug Teleport
« : Aprilie 18, 2020, 07:45:49 a.m. »
Wega am o rugăminte să scoți vizual bagul cu teleportul la SM, la PVP cum vin puțin mai aproape de golds sau boss de exemplu, pe mine mă ucid fără să văd pe cineva , pînă nu fac select server nu trece . Alt bug e cu stern de la mobi k-7 , când sar în tp și dacă mă îngheață un mob după ce trece nu mai pot sări pînă nu mă ucid. Am încercat puțin să alerg după Stern dar oricum nu mai sare în tp , vă rog SM-ii care merg k-7 să scriți dacă la voi tot au apărut așa probleme.Mersi anticipat !  :clapping:

*

Offline gogu

  • ***
  • 202
    • Vezi Profilul
Re: Bug Teleport
« Răspuns #1 : Aprilie 18, 2020, 09:20:22 a.m. »
Wega am o rugăminte să scoți vizual bagul cu teleportul la SM, la PVP cum vin puțin mai aproape de golds sau boss de exemplu, pe mine mă ucid fără să văd pe cineva , pînă nu fac select server nu trece . Alt bug e cu stern de la mobi k-7 , când sar în tp și dacă mă îngheață un mob după ce trece nu mai pot sări pînă nu mă ucid. Am încercat puțin să alerg după Stern dar oricum nu mai sare în tp , vă rog SM-ii care merg k-7 să scriți dacă la voi tot au apărut așa probleme.Mersi anticipat !  :clapping:
persista ambele buguri , dar is sigur la 99.9% ca nimic nu va fi fixat sau skimbat ))
mai este inca un prikol kind intri in portalu de kalima sarind in teleport ( te arunka in kalima dar esti blokat in tp si nu poti face nimic  :D )
pvp bugul din teleport cind mergi prin orash si cineva te bate in alta parte a orashului tu ne fiind prin apropiere persista deacum vrio 3 servere la rind dacanu mai mult . fix ca si bugul cind de rezemi de gard sau scaun si dupa asta dupa fiecare teleport se bagueste si te razama de perete ))
sper sa fie ceva schimbari , dar naderjna nu tin. deacum m-am deprins ....

Re: Bug Teleport
« Răspuns #2 : Aprilie 18, 2020, 10:21:55 a.m. »
Cu răzămatul mai răbdăm , acestea două chiar deranjează tare..

Re: Bug Teleport
« Răspuns #3 : Aprilie 18, 2020, 01:11:09 p.m. »
+ sint asa baguri

dar fixate nu cred sa fie!


Re: Bug Teleport
« Răspuns #4 : Aprilie 18, 2020, 01:23:16 p.m. »
Bug teleport foarte tare e dizbalansat in pwp la Cocos si la Maya event!Asta e din cauza ca serverul e incarcat si teleportul se retine mai mult decit 2 secunde cum era mai precedent!Un dw pe 1 server in tp poate da 3-4 hituri dar pe serverul 2  maxim 2 hituri

*

Offline gogu

  • ***
  • 202
    • Vezi Profilul
Re: Bug Teleport
« Răspuns #5 : Aprilie 18, 2020, 04:29:45 p.m. »
Bug teleport foarte tare e dizbalansat in pwp la Cocos si la Maya event!Asta e din cauza ca serverul e incarcat si teleportul se retine mai mult decit 2 secunde cum era mai precedent!Un dw pe 1 server in tp poate da 3-4 hituri dar pe serverul 2  maxim 2 hituri
tu ar trebuie sa tii minte ca pe serverul trecut un dw normal cu 300 agi +- reusea in tp sa dee 2-3 poate chiar 4 lighting, dar aici nici 2 nu poti normal sa dai , pentru ca daca dai 2 si nimeresti in reflect socoate ca esti mort. tre sa joci foarte atent. aici cit agiliti nu ai baga tot una mai multe lighting in teleport nu dai.am pus pe test server 1700 agility aproape nimic diferenta pentru TP/ lighting. 1 hit in TP eu socot e foarte putsin.
durata la tp pe primu server e prea mare si asta e din cauza la laguri si  delay. ar fi bine teleportu sa fie de durata ca pe serverul 2 , dar in acelash timp lightingul sa aiba cast point mai rapid... :good: :good: :good:

*

TUFLA

Re: Bug Teleport
« Răspuns #6 : Aprilie 18, 2020, 04:40:40 p.m. »
Da bre , vrei sa dai o sută de lithinguri in TP , sa ai un milion de SD si inca să sari nereal. Termină! In genere pe server cu SD este delay la teleport, voi vreti server cu reseturi si inca teleport si SD,magii normali știu a juca si cu icestorm de la range,doar că este problema bugurilor vizuale pe serveru ista, si jucătoru poate sa se afle lingă tine cind na samom dele ti-l arată in altă parte. Ferește-mă Doamne ,nenasitnie.
« Ultima Modificare: Aprilie 18, 2020, 04:44:58 p.m. de TUFLA »

Re: Bug Teleport
« Răspuns #7 : Aprilie 18, 2020, 04:55:55 p.m. »
Da bre , vrei sa dai o sută de lithinguri in TP , sa ai un milion de SD si inca să sari nereal. Termină! In genere pe server cu SD este delay la teleport, voi vreti server cu reseturi si inca teleport si SD,magii normali știu a juca si cu icestorm de la range,doar că este problema bugurilor vizuale pe serveru ista, si jucătoru poate sa se afle lingă tine cind na samom dele ti-l arată in altă parte. Ferește-mă Doamne ,nenasitnie.
eu am scris de bug cu stern și ilusion bug,mai la temă

*

TUFLA

Re: Bug Teleport
« Răspuns #8 : Aprilie 18, 2020, 04:56:21 p.m. »
i-am raspuns lu gogu.

*

Offline gogu

  • ***
  • 202
    • Vezi Profilul
Re: Bug Teleport
« Răspuns #9 : Aprilie 18, 2020, 05:35:53 p.m. »
Da bre , vrei sa dai o sută de lithinguri in TP , sa ai un milion de SD si inca să sari nereal. Termină! In genere pe server cu SD este delay la teleport, voi vreti server cu reseturi si inca teleport si SD,magii normali știu a juca si cu icestorm de la range,doar că este problema bugurilor vizuale pe serveru ista, si jucătoru poate sa se afle lingă tine cind na samom dele ti-l arată in altă parte. Ferește-mă Doamne ,nenasitnie.
nu vezi bine? am scris cifre concrete  sau tu crez ca 1 lighting in teleport asta e normal? tot timpu a fost asa ca dw sa dee 2-3 lighting ,dar tu probabil daca nu joci dupa dw nici nu stii, ap mai bine ai tacea. SD toate clasele au la fel despre ce milion tu vb? si TP lucreaza normal daca minile cresc de unde trebu nu e greu sa prinzi dw. ai scris de icestorm si tot tu ai scris si de vizual bug( ap la ce folos ai mai scirs? lijbi sa fie ?) nu te teme daca trebu ma folosesc si de icestorm si blast si aquabeam , uitete la tine in farfurie )))

 :yu: :yu: :hi:

*

TUFLA

Re: Bug Teleport
« Răspuns #10 : Aprilie 18, 2020, 05:43:50 p.m. »
nu vreu să vorbesc mult cu un om care  trage oghealu sub dînsu , îți lămuresc incă odata pe SERVERELE CU SD și reloaduri/reseturi este delay la teleport mai departe trage concluzii! aici delay nu este, se dă un lithing asta da.da dacă va face și  2-3 lithinguri sm va fi imba ,SD FULL,TELEPORT FULL ȘI MAX HIT!aici o fost ultimu comentariu ,vrei ințelege , vrei nu. Iti mai citez toți au SD, nu toți au teleport ,tu dai 4lithinguri in TP și SD nu este insă pe tine și 5 minute poate să nu iti scoata SD IN TP!și dacă tare vrei , vina cu ae bk și vrei lora , eu intru pe SM-ul meu , să vad in cite minute tu  o să mă ucizi , nu mai zic  in measă la PVP!
« Ultima Modificare: Aprilie 18, 2020, 05:47:20 p.m. de TUFLA »

*

Offline Runnn

  • **
  • 72
  • wtf
    • Vezi Profilul
Re: Bug Teleport
« Răspuns #11 : Aprilie 18, 2020, 09:35:09 p.m. »
da faptu ca cind smu sare in tp si practic inafara de ae si aceia nu tot timpu nimeni nu reuseste sa bata pe sm asta adica e normal da?dl xu fire burst cu 90 speed nu reuseste sal bata da daca smu are lvl mare si zboara o sumedenie de miss....doarte des se intimpla ca mor toti si ramin cite 5-6 smi ...asta e pvp normal?eu cred ca tp trebuie taiat sa aiba couldown cel putin 1-2 sec ptra e avantajata clasa data pe acest server eu tac ce o sa fie cind va fi sm in anubis si lvl 400
« Ultima Modificare: Aprilie 18, 2020, 09:39:07 p.m. de Runnn »

*

Offline gogu

  • ***
  • 202
    • Vezi Profilul
Re: Bug Teleport
« Răspuns #12 : Aprilie 19, 2020, 05:10:37 a.m. »
da faptu ca cind smu sare in tp si practic inafara de ae si aceia nu tot timpu nimeni nu reuseste sa bata pe sm asta adica e normal da?dl xu fire burst cu 90 speed nu reuseste sal bata da daca smu are lvl mare si zboara o sumedenie de miss....doarte des se intimpla ca mor toti si ramin cite 5-6 smi ...asta e pvp normal?eu cred ca tp trebuie taiat sa aiba couldown cel putin 1-2 sec ptra e avantajata clasa data pe acest server eu tac ce o sa fie cind va fi sm in anubis si lvl 400
couldown 1-2 sec :D :D    poate ingenere de scot tp?) nu aiuri...
si dk si ae chiar si dw pe dw se ucid, nu intseleg despre ce tu vb, probabil imblam la golduri diferite!!

*

Offline gogu

  • ***
  • 202
    • Vezi Profilul
Re: Bug Teleport
« Răspuns #13 : Aprilie 19, 2020, 05:19:19 a.m. »
nu vreu să vorbesc mult cu un om care  trage oghealu sub dînsu , îți lămuresc incă odata pe SERVERELE CU SD și reloaduri/reseturi este delay la teleport mai departe trage concluzii! aici delay nu este, se dă un lithing asta da.da dacă va face și  2-3 lithinguri sm va fi imba ,SD FULL,TELEPORT FULL ȘI MAX HIT!aici o fost ultimu comentariu ,vrei ințelege , vrei nu. Iti mai citez toți au SD, nu toți au teleport ,tu dai 4lithinguri in TP și SD nu este insă pe tine și 5 minute poate să nu iti scoata SD IN TP!și dacă tare vrei , vina cu ae bk și vrei lora , eu intru pe SM-ul meu , să vad in cite minute tu  o să mă ucizi , nu mai zic  in measă la PVP!
cum este delay? s nu fost delai nu mai ucidei to niciodata dw , este delay destul de normal. daca tu vorbesti de vrio 2-3 dw kare au mult agiliti sau hz si mai au asta e alt ceva, da in pvp ku dw liber nimeresc si skot alt dw ...
cei cu argumentu ista (SD FULL, TELEPORT FULL, MAX HIT), vrei kumva sa spui ca dk sau ae bat kumva mai slab sau ce?teleportu nui nici aproape full cum spui tu, pe serveru trecut era inca mai puternik, da sa its explic nu are sens...
kind dai 6-7 misuri la rind in ee sau ae crez ca asha si tre sa fie cred ca...
lan nare sens sa vb, na sa fie skimbat in orice caz nimic nici in favoarea ta nici in a mea , succes! :hi: :hi:

Re: Bug Teleport
« Răspuns #14 : Aprilie 19, 2020, 10:25:46 p.m. »
da faptu ca cind smu sare in tp si practic inafara de ae si aceia nu tot timpu nimeni nu reuseste sa bata pe sm asta adica e normal da?dl xu fire burst cu 90 speed nu reuseste sal bata da daca smu are lvl mare si zboara o sumedenie de miss....doarte des se intimpla ca mor toti si ramin cite 5-6 smi ...asta e pvp normal?eu cred ca tp trebuie taiat sa aiba couldown cel putin 1-2 sec ptra e avantajata clasa data pe acest server eu tac ce o sa fie cind va fi sm in anubis si lvl 400
care coldawn băi ?? Și cu tine ? :slow: :scaut: