Miss Miss Miss + SD

  • 49 Răspunsuri
  • 5893 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #45 : Aprilie 04, 2020, 10:48:00 a.m. »
scrieți numai postări de trash și hu*neli pe aici, nimic constructivitate și nici nu miroase a păreri obiective. Fiecare tot ce scrie e: făceți să-mi placă mie să joc, să cadă tot serverul de la mine.

Da ce obiectiv ai scris tu draga ? 100 de cuvinte fara de sens.
Chear fara buff doar face miss in acei cu buff, cine merge la golduri fara buff zimi te rog ? Nu joci prima zi aici, mai gindeste cind scrii ceva.

Doresti argumente ? spre exemplu, de ar lucra ASR shi DSR sistem normal, atunci AE cu 1500 agi ar avea acelashi ASR ca shi un BK cu 300 agi, e destul de logic ca ambii sa aiba ~20% de missuri unul in altul. Dar daca mai adaugam in ecuatsie EE cu 100 agi, care trebue sa aiba DSR practic zero shi sa o nimereshti fiecare hit, in realitate dai aceleashi misuri in EE ca shi in altsii.

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #46 : Aprilie 04, 2020, 01:16:47 p.m. »
da mie-mi pare că asta-i cea mai bună versiune a serverului Wega pe care am jucat. inclusiv cu buffer, cu sd și toate restul.

Atît de tare zaebal pvp-u cel vechi, de aur cum îl plîngeți pe forum, unde tot serverul umblau numai dk... și pentru plăcerea la cîțiva pvp-șnici din top, tot serverul fugea din oraș cîte 300 ori, da ei țineau goldul la infinit... ee/ae/dw toți cadeau dintr-un hit. like WTF? nu sunteți deloc flexibili și nu apreciați deloc chestiile interesante adăugate.

Când văd că jucați de cînd s-a deschis serverul și elementar nu înțelegeți că toate missurile de care ziceți se fac pentru că bateți cu un CHAR fără buff-ul elfului din oraș într-un CHAR cu buff, mă face să cred că sunteți alienați mental... iar dacă sunteți așa, automat și toate propunerile care le înaintați par debile, ceea ce e foarte trist.

Bufferul și sd îi avantajează pe 90% din server, iar scoaterea lor, unica ce va face e mai plăcută șederea pe server a top pvp chari, care ca înainte iar vor da jos pe toți din 1-2 hituri, REMBO moldoveni blea.

Viața nu se termină dacă n-ai luat goldu. Și nici dacă nu-l iai și mâine și poimâine, în schimb acum e interesant și pentru toți low-lvl să joace și pentru ce-i care nu prea știu cum și pentru cei care nu prea știu ce. Acum aleargă din oraș toți și asta-i vesel. Cum o să înceapă istoria veche, cu 1 party-pack care la infinit dărîmă pe toți și nu cad de la gold, cum serverul o să se sufoce de frustrările celorlați.

Cel mai rațional din partea administrației îmi pare, să blocheze în genere forumul, scrieți numai postări de trash și hu*neli pe aici, nimic constructivitate și nici nu miroase a păreri obiective. Fiecare tot ce scrie e: făceți să-mi placă mie să joc, să cadă tot serverul de la mine.

eu sunt de acord cu tot, inafara de ceea ca tu zici ca umblam fara buff EE si de asta batem miss ) crezi ca eu nu stiu cand iau buff si cand nul iau ? cand EE imi da kast si cand eu imi dau perekast singur mie ? fii serios te rog, unicul care scrie lucruri triste esti tu paremise. Unica ce trebuie sa faca adminul sa mai verifica odata setarile Defence rate, attack rate.

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #47 : Aprilie 04, 2020, 03:55:27 p.m. »
da mie-mi pare că asta-i cea mai bună versiune a serverului Wega pe care am jucat. inclusiv cu buffer, cu sd și toate restul.

Atît de tare zaebal pvp-u cel vechi, de aur cum îl plîngeți pe forum, unde tot serverul umblau numai dk... și pentru plăcerea la cîțiva pvp-șnici din top, tot serverul fugea din oraș cîte 300 ori, da ei țineau goldul la infinit... ee/ae/dw toți cadeau dintr-un hit. like WTF? nu sunteți deloc flexibili și nu apreciați deloc chestiile interesante adăugate.

Când văd că jucați de cînd s-a deschis serverul și elementar nu înțelegeți că toate missurile de care ziceți se fac pentru că bateți cu un CHAR fără buff-ul elfului din oraș într-un CHAR cu buff, mă face să cred că sunteți alienați mental... iar dacă sunteți așa, automat și toate propunerile care le înaintați par debile, ceea ce e foarte trist.

Bufferul și sd îi avantajează pe 90% din server, iar scoaterea lor, unica ce va face e mai plăcută șederea pe server a top pvp chari, care ca înainte iar vor da jos pe toți din 1-2 hituri, REMBO moldoveni blea.

Viața nu se termină dacă n-ai luat goldu. Și nici dacă nu-l iai și mâine și poimâine, în schimb acum e interesant și pentru toți low-lvl să joace și pentru ce-i care nu prea știu cum și pentru cei care nu prea știu ce. Acum aleargă din oraș toți și asta-i vesel. Cum o să înceapă istoria veche, cu 1 party-pack care la infinit dărîmă pe toți și nu cad de la gold, cum serverul o să se sufoce de frustrările celorlați.

Cel mai rațional din partea administrației îmi pare, să blocheze în genere forumul, scrieți numai postări de trash și hu*neli pe aici, nimic constructivitate și nici nu miroase a păreri obiective. Fiecare tot ce scrie e: făceți să-mi placă mie să joc, să cadă tot serverul de la mine.

Наконец то появляются адекватные коментарии..

Давайте по факту,сейчас на +5 3 гилды в среднем берут по 1 голду каждый , и Пвп конечно зависит от СД но не так как кричат тут многие,пачка без сд может потянуть свежую пачку которая нападает,тут уже зависит от реакции аешек и еешек и прочее факторы,условно в каждой гильде имеются очень сильные чары и от них зависит многое,через некоторое время сильных чаров будет побольше их действия будут зависеть от индивидуального скила !! И всё благодоря этому СД как не странно.по мне так СД очень балансит процесс ПВП !! И да,миссы очень часто вылетают,и магов очень трудно убить,ЕЕшку тоже не так просто поймать,но это же даёт  тебе ещё шансы как и оборонятся так и нападать повторно,неужели у вас не "пригорало" когда ОДНА ТОП пачка встала в позиции у голда и она держала весь сервер который пытался добратся до них ? а потом становились 2-3 топ пачки и всё,пи**ец,поиграли в му !!! 40 тел с одной гтльды держит +5. ИМХО с СД играть стало интереснее и возможно дальше будет ещё лучше,хз !!

П.С. можно попросить админа снять СД и Ельфа на 1-2 дня и посмотреть как идёт пвп,и на сайте в личном кабинете сделать ОПРОС,кто за и кто против !!

Потому что тут большинство игроков хотят качать своего персонажа исключительно основываясь на  СД !!! Поэтому этот топик важен,скоро уже люди идут на 1-ый ресет и придётся выбирать как качать своего перса,и чтою потом Админ внезапно не убрал всё к х*ям , то точно сервер ляжет !!

*

Offline ToPHaDo

  • **
  • 85
  • HANGMANS TEAM
    • Vezi Profilul
Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #48 : Aprilie 04, 2020, 07:54:54 p.m. »
Mi-am schimbat parerea in privinta la SD , sunt de acord sa ramina,  ee , sm tot are prioritate pe acest server nu moare din 1 hit si mai multe altele.

Dar tot raman contro la ELF BUFFER -vreau sa fie scos.

Si foarte tare as vrea sa fie reglat mis mis mis la pvp,  pana bat in un jucator 10 misuri la rand , el pe mine ma ucide in acest timp.
« Ultima Modificare: Aprilie 04, 2020, 07:58:09 p.m. de ToPHaDo »
oT}I{aJIc9,AnaMaria,Defender,KindaSexy,OhLady,MuxMux,Mocha , Prawns

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #49 : Aprilie 05, 2020, 06:44:33 p.m. »
Sunt 2 tipuri de Defense Rate. In character info (tasta C) Defense (rate) se aplica pentru PvE, iar Defense Rate pentru PvP.

Cu cat Attack Rate e mai mare decat Defense Rate (intre caractere) cu atat e mai mica sansa pentru miss. Attack Rate e mai jos de Dmg(rate) in character info.

Missurile nu depind doar de Agility, dar si de alti factori, de exemplu nivelul.
« Ultima Modificare: Aprilie 05, 2020, 07:10:27 p.m. de Rayness »