Miss Miss Miss + SD

  • 49 Răspunsuri
  • 5905 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #30 : Martie 28, 2020, 07:12:25 a.m. »
Missurile depind de Defense Success Rate si Attack Success Rate.

Din experienta serverelor precedente, SD e necesar.

SM este mai rapid, dar si hituri face mai putine. Acest aspect pentru moment nu poate fi modificat.

Elf Buffer e necesar pentru asigurarea unui damage minim. Au fost modificari, acum e disponibil in mai multe locatii.

Treptat PvPul va evolua. Propun sa revenim la acest subiect cand ajungeti la nivelul 720.



Întrebarea principală , de ce oare tu ai decis să faci schimbari globale, și de ce intentez bicicleta? Pecînd pînă acum totul a fost destul de ok neluînd in considerație(ceva buguri care probabil nu depind de tine dar de WEBZEN), luînd în considerație proiectul trecut.Mai bine creez un SEASON mai nou cu personaje,boși,mape noi decît să te ocupi de prostologii și inventări dea-le tale. Aici pe forum lumea își exprimă dorințele și nedumeririle dar tu le dai BAN(dacă luai în considerare mule cucruri nu aveai atîta HATE), foarte urît, probabil că ai noroc că o alternativă a altui server MD nui pîna ce la moment, dar menționez la moment....... :rtfm: Paremise am avut un server cu așa tratare față de jucatori și se numea GENESIS cine ține minte   :acute: :new_russian:
« Ultima Modificare: Martie 28, 2020, 07:20:09 a.m. de BAROSANU »

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #31 : Martie 28, 2020, 10:13:20 a.m. »
Missurile depind de Defense Success Rate si Attack Success Rate.

Din experienta serverelor precedente, SD e necesar.

SM este mai rapid, dar si hituri face mai putine. Acest aspect pentru moment nu poate fi modificat.

Elf Buffer e necesar pentru asigurarea unui damage minim. Au fost modificari, acum e disponibil in mai multe locatii.

Treptat PvPul va evolua. Propun sa revenim la acest subiect cand ajungeti la nivelul 720.



Întrebarea principală , de ce oare tu ai decis să faci schimbari globale, și de ce intentez bicicleta? Pecînd pînă acum totul a fost destul de ok neluînd in considerație(ceva buguri care probabil nu depind de tine dar de WEBZEN), luînd în considerație proiectul trecut.Mai bine creez un SEASON mai nou cu personaje,boși,mape noi decît să te ocupi de prostologii și inventări dea-le tale. Aici pe forum lumea își exprimă dorințele și nedumeririle dar tu le dai BAN(dacă luai în considerare mule cucruri nu aveai atîta HATE), foarte urît, probabil că ai noroc că o alternativă a altui server MD nui pîna ce la moment, dar menționez la moment....... :rtfm: Paremise am avut un server cu așa tratare față de jucatori și se numea GENESIS cine ține minte   :acute: :new_russian:

+100 ! astfel de schimbari pe server aduc la disbalans! pe 1 serv e un dmg la PVP, cand mergi pe 2 alt DMG. unii DK bat AE mea din 1 veter) cate 10-15 SM sar la gold si nici nui vezi nici nu le poti face nimic! Sa facut sondaj de a scoate buff pe serv2, sa terminat sondajul pe 26 martie, nici o actiune din partea ta !

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #32 : Martie 29, 2020, 02:55:15 p.m. »
 Magari alt ceva nimic

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #33 : Martie 30, 2020, 11:06:50 a.m. »
Mu6nik dominator ueban din guildul guzgani care so deprins sa joace cu tate huineturile la asa uebani srazu ban ip da Nu -20lvl.
Scoate sd si elfu

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #34 : Aprilie 01, 2020, 10:51:13 a.m. »
Rog sa scoateti Sd Acesta. pentru ca asa ii foarte mare dizbalansul acesta .la pvp . cine nare Sd vine un Party ful ku Sd reinoit. +Kastu il ea dela Elf soldier din oraa. Si pe cei dela Gold ii da jos  pe toti kare is fara Sd. Si plus Se perde interesu din Muver Dl . nu mai este sens de jucat dupa el.+ Dl muver foarte greu pe serverul vostru teleporteaza personajii . Si cu timpul la oamenii ii trece placerea sa joace in asa fel mai departe. Asteptam raspuns. la Parerea asta din partea administratiei.

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #35 : Aprilie 01, 2020, 11:01:36 a.m. »
intradevar Wega alte comentarii nu am... se intimplau situatii cu AE IN DK rablajit cu 200 agil 9-10 missuri la rind(Ice Age) si ce faci mai departe ? Kak*** figa???
COntra la scoaterei SD!!!

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #36 : Aprilie 01, 2020, 12:30:55 p.m. »
absats contra la scoaterea SD-ului :) dar daca inca sa nu fost SD ce mai faceai mititelu :)

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #37 : Aprilie 01, 2020, 12:44:12 p.m. »
scoate SD. ca nu are nici un beneficiu!

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #38 : Aprilie 02, 2020, 04:26:48 a.m. »
Missurile ar trebui sa functioneze in felul urmator:
  • Daca Defense Rate e cu mult mai mare ca Attack Rate e miss permanent
  • Daca Defense Rate si Attack Rate sunt aproximativ la fel, sunt missuri frecvente
  • Daca Attack Rate e cu mult mai mare ca Defense Rate, missuri practic nu sunt

Odata cu cresterea nivelului missuri vor fi mai putine. A fost la fel si pe serverele precedente.
Attack Rate si Defense Rate pot fi crescute si cu Jewel of Harmony.

Experienta de pe serverele precedente sugereaza ca SD e necesar.

Un exemplu de PvP fara SD de pe un server precedent.
https://youtu.be/dhTtUm50NHA
« Ultima Modificare: Aprilie 02, 2020, 04:42:16 a.m. de Rayness »

*

Offline Piero

  • ****
  • 343
    • Vezi Profilul
Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #39 : Aprilie 02, 2020, 05:38:37 p.m. »
Rayness scoate odata buff de 350 !chear tii indiferent de ceea ce-ti spune lumea ?
reD=),-SpaWn-,snakEEyes,Filtru,Kitsune,BlackMamba,RealSteel

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #40 : Aprilie 02, 2020, 09:18:09 p.m. »
Missurile ar trebui sa functioneze in felul urmator:
  • Daca Defense Rate e cu mult mai mare ca Attack Rate e miss permanent
  • Daca Defense Rate si Attack Rate sunt aproximativ la fel, sunt missuri frecvente
  • Daca Attack Rate e cu mult mai mare ca Defense Rate, missuri practic nu sunt

Odata cu cresterea nivelului missuri vor fi mai putine. A fost la fel si pe serverele precedente.
Attack Rate si Defense Rate pot fi crescute si cu Jewel of Harmony.

Experienta de pe serverele precedente sugereaza ca SD e necesar.

Un exemplu de PvP fara SD de pe un server precedent.
https://youtu.be/dhTtUm50NHA
Pai chiar era de nota 10 PVP atunci, totsi ishi amintesc cu drag acele momente, shi doresc sa le repete, din acest motiv shi joaca mai departe.

Nu intseleg faza care o faci tu mereu ? ingori toate posturile oamenilor shi faci asha cum itsi trece prin cap.

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #41 : Aprilie 03, 2020, 12:08:13 p.m. »
Missurile ar trebui sa functioneze in felul urmator:
  • Daca Defense Rate e cu mult mai mare ca Attack Rate e miss permanent
  • Daca Defense Rate si Attack Rate sunt aproximativ la fel, sunt missuri frecvente
  • Daca Attack Rate e cu mult mai mare ca Defense Rate, missuri practic nu sunt

Odata cu cresterea nivelului missuri vor fi mai putine. A fost la fel si pe serverele precedente.
Attack Rate si Defense Rate pot fi crescute si cu Jewel of Harmony.

Experienta de pe serverele precedente sugereaza ca SD e necesar.

Un exemplu de PvP fara SD de pe un server precedent.
https://youtu.be/dhTtUm50NHA

Sa inteleg proiectele precedente Attack Rate si Defense Rate nu lucrau asa efectiv cum lucreaza aici ! Din aceasta rezulta ca si strategia de crestere a caracterului poate fi schimbata + vor fi foarte efective hainele 380 lvl (Titan,Brave,Phantom s.a.) Fara SD aceste lucruti nu lucreaza,eu sunt de acord sa fie diversitate pe server si sa vad macar odata sa imbrace macar 20-30 de jucatori SET-uri Guardian !!!

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #42 : Aprilie 04, 2020, 12:49:50 a.m. »

Un exemplu de PvP fara SD de pe un server precedent.
https://youtu.be/dhTtUm50NHA

tema tema asa pvp)cam toti jucam wega pentru ca ne place asa stil de joc ca in video de mai sus
pe acel server, castiga cine stie intradevar sa joace... nu cum acum(turma castiga)
cam toti avem dorinta sa jucam... dar din pacate nu faci cum spun jucatorii... si iar toti as zabivim ))

Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #43 : Aprilie 04, 2020, 01:40:00 a.m. »
Missurile ar trebui sa functioneze in felul urmator:
  • Daca Defense Rate e cu mult mai mare ca Attack Rate e miss permanent
  • Daca Defense Rate si Attack Rate sunt aproximativ la fel, sunt missuri frecvente
  • Daca Attack Rate e cu mult mai mare ca Defense Rate, missuri practic nu sunt

Odata cu cresterea nivelului missuri vor fi mai putine. A fost la fel si pe serverele precedente.
Attack Rate si Defense Rate pot fi crescute si cu Jewel of Harmony.

Experienta de pe serverele precedente sugereaza ca SD e necesar.

Un exemplu de PvP fara SD de pe un server precedent.
https://youtu.be/dhTtUm50NHA

cred ca-s gresite setarile putin, pentru ca AE are attack rate mare, DK cu 200 agil sau EE au putin defense rate! Poate mai verifici odata ?

*

Offline Crow

  • **
  • 89
    • Vezi Profilul
Re: Miss Miss Miss + SD
« Răspuns #44 : Aprilie 04, 2020, 07:28:22 a.m. »
da mie-mi pare că asta-i cea mai bună versiune a serverului Wega pe care am jucat. inclusiv cu buffer, cu sd și toate restul.

Atît de tare zaebal pvp-u cel vechi, de aur cum îl plîngeți pe forum, unde tot serverul umblau numai dk... și pentru plăcerea la cîțiva pvp-șnici din top, tot serverul fugea din oraș cîte 300 ori, da ei țineau goldul la infinit... ee/ae/dw toți cadeau dintr-un hit. like WTF? nu sunteți deloc flexibili și nu apreciați deloc chestiile interesante adăugate.

Când văd că jucați de cînd s-a deschis serverul și elementar nu înțelegeți că toate missurile de care ziceți se fac pentru că bateți cu un CHAR fără buff-ul elfului din oraș într-un CHAR cu buff, mă face să cred că sunteți alienați mental... iar dacă sunteți așa, automat și toate propunerile care le înaintați par debile, ceea ce e foarte trist.

Bufferul și sd îi avantajează pe 90% din server, iar scoaterea lor, unica ce va face e mai plăcută șederea pe server a top pvp chari, care ca înainte iar vor da jos pe toți din 1-2 hituri, REMBO moldoveni blea.

Viața nu se termină dacă n-ai luat goldu. Și nici dacă nu-l iai și mâine și poimâine, în schimb acum e interesant și pentru toți low-lvl să joace și pentru ce-i care nu prea știu cum și pentru cei care nu prea știu ce. Acum aleargă din oraș toți și asta-i vesel. Cum o să înceapă istoria veche, cu 1 party-pack care la infinit dărîmă pe toți și nu cad de la gold, cum serverul o să se sufoce de frustrările celorlați.

Cel mai rațional din partea administrației îmi pare, să blocheze în genere forumul, scrieți numai postări de trash și hu*neli pe aici, nimic constructivitate și nici nu miroase a păreri obiective. Fiecare tot ce scrie e: făceți să-mi placă mie să joc, să cadă tot serverul de la mine.