Tipsy Johny's Quest

  • 16 Răspunsuri
  • 3153 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tipsy Johny's Quest
« : Martie 16, 2020, 07:10:09 p.m. »
Проблема с прохождение заданий от Tipsy Johny's Quest. С трудом засчитывает убитых мобов, бывает довольно часто 4-5 подряд не засчитывает.  :rtfm:

Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #1 : Martie 17, 2020, 06:45:20 p.m. »
Ответьте пожалуйста, это нормально?

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #2 : Martie 17, 2020, 07:13:33 p.m. »
Да, не у всех квестов дроп 100%

Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #3 : Martie 18, 2020, 01:07:15 p.m. »
Сейчас засчитывает 20% , т.е. 1 из 5. Квест в dungeon 3 Gorgon их и так мало еще и такой процент. Все точно так и задумано?)

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #4 : Martie 18, 2020, 06:10:31 p.m. »
У Gorgon дроп выше, но не 100%

*

Offline Duffy

  • *
  • 20
    • Vezi Profilul
Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #5 : Martie 26, 2020, 11:27:47 a.m. »
Buna,

Vreau si eu sa mentionez ca quest-ul cu Gorgon e ceva dubios, deoarece:

- In jur de 16-22 mobi am dat jos, nu sa adaugat nici un point, chiar sa fost 20% trebuia macar 1-2point-uri sa iau???

Daca ai posibilitate verifica te rog.

Mersi, astept un feedback cat mai curand.

Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #6 : Aprilie 01, 2020, 12:48:31 p.m. »
Buna,

Vreau si eu sa mentionez ca quest-ul cu Gorgon e ceva dubios, deoarece:

- In jur de 16-22 mobi am dat jos, nu sa adaugat nici un point, chiar sa fost 20% trebuia macar 1-2point-uri sa iau???

Daca ai posibilitate verifica te rog.

Mersi, astept un feedback cat mai curand.

Ce za quest cu Gorgon ) te rog detalii?

Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #7 : Aprilie 02, 2020, 09:48:06 a.m. »
На Гаргонов надо примерно весь день убить что бы выполнить задание.  потом будут большие гоблины в нории которых надо полтора дня убивать что бы засчитало всех....

*

Offline Duffy

  • *
  • 20
    • Vezi Profilul
Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #8 : Aprilie 13, 2020, 08:28:48 p.m. »
Buna ziua,

@Rayness poti sa spui cind o sa fie continuarea Quest-urilor, deoarece eu astazi am primit rsp de la Tipshy ca "no more quest's".

Si vreau sa stiu de ce point-urile primit de la Tipsy John se adauga la Frukte ?? reiese ca cnv o sa fie in avantaj care a baut toate fructele si dupa a facut questuri?

Te rog un feedback cat mai urgent.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #9 : Aprilie 17, 2020, 06:26:52 p.m. »
Au fost adaugate questuri.

Pointurile pentru fructe vor putea fi consumate pe website in panelul de control.

*

Offline Duffy

  • *
  • 20
    • Vezi Profilul
Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #10 : Mai 13, 2020, 09:48:44 a.m. »
Buna ziua,

Rayness, te rog sa mai adaugi questuri la Tipsy John.

O zi buna.

*

Orange

Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #11 : Mai 14, 2020, 09:23:47 a.m. »
Știți ce pațani , mie îmi pare ca noi degeaba întreținem acest server , majoritatea donează cel puțin pentru”VIP-ka” adică bani in bugetu serverului oricum vin , dar in schimb ce avem ? Bug cu mobii de la quest ,lumea se jelue ca ucid 5 mobi dar se socoate doar 1 !  wega zice ca nu e 100% drop din mobi ,  da mie îmi pare ca asta e bug și wega nu poate rezolva aceasta problema ! Fix aceeași tema cu BMG cu fireslash , mobii te pălesc de departe ca tu nu-i ajungi ,( sau nu-i vez) fix aceeași tema cu pvp , te bate sa tu nu-l vez sau e departe da na samom dele sta lingă tine și te bate și tot așa mai departe , pe chite servere nu am jucat HARD nicăieri nu era așa hnea cu mobii , și așa sunt questuri unde apar chite 2 mobi in cruce și cu respawn greu , da încă și nu ții socoate ! Kakova hera se pune întrebarea ? E wega și regulează tema cu questurile măcar ! Ai ucis 1 mob , ap 1 mob treb sa se socoate da nu herpoimi ce ! Mereu după “Vipe” lumea începe a juca și se Dezamăgește in tine și leapădă acest server , încă nu te-ai învățat minte ? Greu răspunzi la probelele sau topicurile create de lume , buguri pe server , nica nu faci da bani vrei !
Măcar din questuri sa primim plăcere ! Fa ceva odată plm! :suicide2:

*

Offline Duffy

  • *
  • 20
    • Vezi Profilul
Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #12 : Mai 14, 2020, 02:07:40 p.m. »
Buna,
@Orange, daca cinstit , questurile sunt chiar foarte OK, si drop din mobi tot  e OK.

Eu de exemplu nu sunt deacord sa fie din fiecare mob +add la quest, se pierde tot interesu din a le face.

@Mentionez ca drop la questuri e chiar FOARTE BUN, si daca o sa le faci pe toate intr-un interval de BC---BC, e NOK.

@Eu de exmplu am facut 39 de HellMain , in 3 zile quest-u, si nam ridicat intrebarea sa scada RespTIME, da altii 3 nu pot face pentru 3rd quest.

*

Orange

Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #13 : Mai 14, 2020, 02:28:42 p.m. »
Dufy , Eu de resp nu am zic nimic , e ok așa cum este , eu zic de mobi , dacă ai ucis un mob care face parte din quest ap acel mob trebue socotit , adică 1 mob ucis 1 mob calculat , da nu ble 5 mobi ucizi 1 se calculează !

*

Offline Duffy

  • *
  • 20
    • Vezi Profilul
Re: Tipsy Johny's Quest
« Răspuns #14 : Mai 14, 2020, 02:36:10 p.m. »
Asa si trebuie sa fie, de exmplu mobi ca Zaikan, Dark Beam Knight, se socot suta la suta, unde sunt spoturi si mobii au respawn mic , e si normal sa fie asa.

P.S mai lasa afk pe noapte la un QUEST:D