New Beginning

  • 239 Răspunsuri
  • 41893 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline 6yXaPuK

  • ***
  • 151
  • 6yXaPuK/u3oJlbga/Paine/WarFighter/Arsenal
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #195 : Noiembrie 29, 2017, 12:25:05 p.m. »
Data deschiderii 07.12.17 serios?)))) ca de obicei ai talent de a strica parerile bune despre server)deam zae**l daca sincer)de fiecare data si in fiecare an faci asta )si sunt sigur ca nu din motive temeinice dar din motiv ca sa atragi mai multa lume)

44 de zile de concediu sau dus pe pu...)
« Ultima Modificare: Noiembrie 29, 2017, 12:26:47 p.m. de 6yXaPuK »

Re: New Beginning
« Răspuns #196 : Noiembrie 29, 2017, 12:27:16 p.m. »

5.eu cred ca tu macar amu o sa intelegi ceva.
:
Nu ai shanse, acolo ii stadiia finala...

*

Offline MOON

  • *
  • 18
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #197 : Noiembrie 29, 2017, 12:34:14 p.m. »
ura =))

*

Offline ABECEDAR

  • ****
  • 307
  • ABECEDAR,NewEmpire,PATRICK
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #198 : Noiembrie 29, 2017, 12:35:02 p.m. »
Data deschiderii 07.12.17 serios?)))) ca de obicei ai talent de a strica parerile bune despre server)deam zae**l daca sincer)de fiecare data si in fiecare an faci asta )si sunt sigur ca nu din motive temeinice dar din motiv ca sa atragi mai multa lume)

44 de zile de concediu sau dus pe pu...)

+1 Deja si mii greata sa mai comentez pe tema asta !
WEGA ne minte de fiecare data !

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #199 : Noiembrie 29, 2017, 02:51:43 p.m. »
+1 Deja si mii greata sa mai comentez pe tema asta !
WEGA ne minte de fiecare data !


Data deschiderii 07.12.17 serios?)))) ca de obicei ai talent de a strica parerile bune despre server)deam zae**l daca sincer)de fiecare data si in fiecare an faci asta )si sunt sigur ca nu din motive temeinice dar din motiv ca sa atragi mai multa lume)

44 de zile de concediu sau dus pe pu...)


Îmi pare rău, dar e o necesitate. E necesar să ne asigurăm că e bine. Poți să vezi câteva pagini în urmă despre ce merge vorba. Totodată se mai testează ce nu a fost testat.

Sunt aspecte imprevizibile. Dezvoltatori mari cu resurse imense amână, și uneori pe un timp îndelungat. Noi cu resurse limitate, amânăm pe o săptămână.

aici sau aici sau aici.
« Ultima Modificare: Noiembrie 29, 2017, 02:54:42 p.m. de Rayness »

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #200 : Noiembrie 29, 2017, 03:55:05 p.m. »
Eu o sa-ti explic de ce eu si multi altii sunt contra acestui element care aduce haos
1. Aproape orice guild +- puternic este la  gold prezent cu maxim 7-9 oameni dar cel mai des astai  1 pachet (5 oameni)
2. acuma inchipuieti ca 3 astfel de guilduri se bat
3. nu este deajuns ca guildul care ocupa pozitia si apara  goldul  se bate cu 2 guilduri dar mai este si ASTA OPARITA de STERN
4. se pune intrebarea ce ajuta el ? da nu ajuta nish o , numai nervi stricati.
5.eu cred ca tu macar amu o sa intelegi ceva.
da daca sincer la tine cam greu ajunge...  :suicide2:

Stern-ul este același pentru toți, deci și celelalte guild-uri (care se bat) nimeresc în el. Gold-ul nu este selectiv, acest caracter e din X, să-l mai las puțin, dar iată acela e din Y, să-i dau un stern.

Cum am spus stern-ul e un aspect de balansare între top și cei care au mai puțin timp de joc. Guild-urile mai slabe încearcă de câteva ori, văd că nu pot face nimic și nu mai încearcă, aceasta se întâmplă când 5 oameni în stil rambo nimeni nu le poate face nimic. Ei devin din ce în ce mai puternici, făcând mult mai anevoioasă posibilitatea participării altor guild-uri. Dar cum să se îmbrace să facă față și restul dacă nu au cum să concureze? Într-un final rămân acei 5 oameni fără adversari. Stern-ul le oferă tuturor posibilități.

Acum că posibilități (în alte forme) sunt mai multe, stern-ul a fost diminuat. Din gold-uri a rămas doar la +5.


« Ultima Modificare: Noiembrie 29, 2017, 04:14:22 p.m. de Rayness »

*

Offline ABECEDAR

  • ****
  • 307
  • ABECEDAR,NewEmpire,PATRICK
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #201 : Noiembrie 29, 2017, 04:49:29 p.m. »
Eu o sa-ti explic de ce eu si multi altii sunt contra acestui element care aduce haos
1. Aproape orice guild +- puternic este la  gold prezent cu maxim 7-9 oameni dar cel mai des astai  1 pachet (5 oameni)
2. acuma inchipuieti ca 3 astfel de guilduri se bat
3. nu este deajuns ca guildul care ocupa pozitia si apara  goldul  se bate cu 2 guilduri dar mai este si ASTA OPARITA de STERN
4. se pune intrebarea ce ajuta el ? da nu ajuta nish o , numai nervi stricati.
5.eu cred ca tu macar amu o sa intelegi ceva.
da daca sincer la tine cam greu ajunge...  :suicide2:

Stern-ul este același pentru toți, deci și celelalte guild-uri (care se bat) nimeresc în el. Gold-ul nu este selectiv, acest caracter e din X, să-l mai las puțin, dar iată acela e din Y, să-i dau un stern.

Cum am spus stern-ul e un aspect de balansare între top și cei care au mai puțin timp de joc. Guild-urile mai slabe încearcă de câteva ori, văd că nu pot face nimic și nu mai încearcă, aceasta se întâmplă când 5 oameni în stil rambo nimeni nu le poate face nimic. Ei devin din ce în ce mai puternici, făcând mult mai anevoioasă posibilitatea participării altor guild-uri. Dar cum să se îmbrace să facă față și restul dacă nu au cum să concureze? Într-un final rămân acei 5 oameni fără adversari. Stern-ul le oferă tuturor posibilități.

Acum că posibilități (în alte forme) sunt mai multe, stern-ul a fost diminuat. Din gold-uri a rămas doar la +5.



WEGA
1.Incerci sa faci ca toti jucatori sa fie egali a)DW sa fie egal cu BK MG DL    b)AE sa fie egala cu BK MG DL      c)EMG sa fie egala cu BK MG DL.
2.Incerci sa faci ca cei care joaca foarte putin sa fie la un nivel cu cei care joca 24/24
3.Incerci sa faci sa fie egalitate intre acei care joaca 3 ore pe zi si cei care joaca 12 ore pe zi
Si multe altele, incerci sa faci ceea ce nu exista, ceea ce nui posibil, dar in schimb pierzi timpu si bagi diferite modificari de kkt!

Sa luam logic, aceasta joaca e de team play a)BK,DL,MG sunt PVP    b)AE perecat 50%+50% PVP  c)SM ka4 + Golds + Contra AE + Boss Kalima 7!
 (Am enumerat doar abilitatile de baza la aceste rase)
Asta a fost este si va fi, cum na-i schimba oricum asa va ramane si noua asta ne place.

FIECARE JUCATOR ARE ROLUL LUI IN JOACA SI EGALITATE NU VA FI!
[Fix ca egalitatea dintre barbat si femeie, toti vb dar ea nu este!]


Chiar daca adaugi SD sau STERN astai o prostie care numai incurca si nu aduce nici un rezultat!
1)rezultatul final nu se schimba!
2)(parerea mea personala)
 :hi:

 
« Ultima Modificare: Noiembrie 29, 2017, 05:28:32 p.m. de ABECEDAR »

*

Offline ANILAXOR

  • **
  • 88
  • GLAVNIIpiZDANIE
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #202 : Noiembrie 29, 2017, 05:05:02 p.m. »
Eu o sa-ti explic de ce eu si multi altii sunt contra acestui element care aduce haos
1. Aproape orice guild +- puternic este la  gold prezent cu maxim 7-9 oameni dar cel mai des astai  1 pachet (5 oameni)
2. acuma inchipuieti ca 3 astfel de guilduri se bat
3. nu este deajuns ca guildul care ocupa pozitia si apara  goldul  se bate cu 2 guilduri dar mai este si ASTA OPARITA de STERN
4. se pune intrebarea ce ajuta el ? da nu ajuta nish o , numai nervi stricati.
5.eu cred ca tu macar amu o sa intelegi ceva.
da daca sincer la tine cam greu ajunge...  :suicide2:

Stern-ul este același pentru toți, deci și celelalte guild-uri (care se bat) nimeresc în el. Gold-ul nu este selectiv, acest caracter e din X, să-l mai las puțin, dar iată acela e din Y, să-i dau un stern.

Cum am spus stern-ul e un aspect de balansare între top și cei care au mai puțin timp de joc. Guild-urile mai slabe încearcă de câteva ori, văd că nu pot face nimic și nu mai încearcă, aceasta se întâmplă când 5 oameni în stil rambo nimeni nu le poate face nimic. Ei devin din ce în ce mai puternici, făcând mult mai anevoioasă posibilitatea participării altor guild-uri. Dar cum să se îmbrace să facă față și restul dacă nu au cum să concureze? Într-un final rămân acei 5 oameni fără adversari. Stern-ul le oferă tuturor posibilități.

Acum că posibilități (în alte forme) sunt mai multe, stern-ul a fost diminuat. Din gold-uri a rămas doar la +5.


adica tu vrei sa zici ca acei care se organizeaza,fac guild,se duc si nabivesc goldu trebuie sa pizdeasca alte 2 guilduri care ataca incontinuu IAR CIND VINE UNU ALEA ANGRYJOE  PVP-ul SA INTRE IN STERN, GOLDU SA CADA IAR ANGRYJOE SA RIDICE BOK-u ?




                                                                                       
« Ultima Modificare: Noiembrie 29, 2017, 05:10:50 p.m. de ANILAXOR »

Re: New Beginning
« Răspuns #203 : Noiembrie 29, 2017, 07:01:43 p.m. »
зашел вчера за дв по фуллу))))) опять оскорбили чара, по сравнению с тем, что было ))))

Re: New Beginning
« Răspuns #204 : Noiembrie 30, 2017, 10:11:26 p.m. »
 :rofl:

*

dualiTy

Re: New Beginning
« Răspuns #205 : Decembrie 01, 2017, 05:38:41 p.m. »
WEGA DACA AI FACUT SCHIMBARI LA HARMONY DC NU POSTEZI SA STIM SI NOI CE SA FACUT SI CUM??DAR TE SUGEREZI MAI BINE SA LE LASI CUM ERA DE CHIT IN HALU ISTA

*

Offline 6yXaPuK

  • ***
  • 151
  • 6yXaPuK/u3oJlbga/Paine/WarFighter/Arsenal
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #206 : Decembrie 01, 2017, 05:47:06 p.m. »
WEGA DACA AI FACUT SCHIMBARI LA HARMONY DC NU POSTEZI SA STIM SI NOI CE SA FACUT SI CUM??DAR TE SUGEREZI MAI BINE SA LE LASI CUM ERA DE CHIT IN HALU ISTA

Demult au fost facute schimbari si a fost postat despre aceasta si pe forum si pe site.

Re: New Beginning
« Răspuns #207 : Decembrie 01, 2017, 07:34:49 p.m. »
oricum decrement 3 acuma nu lucreaza. ori pui decrement 3 ori nu pui acelasi absorb

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #208 : Decembrie 01, 2017, 08:36:06 p.m. »
Încercă să-l adaugi din nou.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #209 : Decembrie 01, 2017, 08:53:13 p.m. »

E posibilă introducerea elementelor în etape.

Prima etapă: Excellent din BOK până la Red Dragon/Legendary/Guardian (și celelalte). Fără set-uri 380. Din Kundun Boss în loc de set-uri 380 - excellent.

A 2-a etapă: Excellent din BOK până la Black Dragon/Grand Soul/Divine (și celelalte). Se adaugă și set-urile 380.

Etapa a 2-a poate ar putea începe de exemplu când primii 5 - 10 jucători în top au crescut 4 reload-uri.

Se admit și alte opțiuni.