New Beginning

  • 239 Răspunsuri
  • 41891 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Re: New Beginning
« Răspuns #165 : Noiembrie 23, 2017, 10:20:43 a.m. »
Salutare tuturor

Rayness, mă adresez cu o solicitare insistentă de a nu face modificări în ceea ce ţine heal (Q), era bine aşa cum era înainte, fără ca să se utilizeze heal  la distanţa de 1 secundă.

*

dualiTy

Re: New Beginning
« Răspuns #166 : Noiembrie 23, 2017, 11:44:22 a.m. »
wegga de ce nu ma pot conecta la server scrie pm

Re: New Beginning
« Răspuns #167 : Noiembrie 24, 2017, 12:32:40 p.m. »
Totusi e problema sa ai sm si sa nu ai sd!
1 hit primit egal cu death.
« Ultima Modificare: Noiembrie 24, 2017, 01:16:31 p.m. de Hasimcik »

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #168 : Noiembrie 24, 2017, 03:39:07 p.m. »
Totusi e problema sa ai sm si sa nu ai sd!
1 hit primit egal cu death.

totul depinde de ce fel de SM ai! Nu e corecta implementarea SD-ului doar pentru DW. Respectiv, daca adaugi SD ca sa nu moara DW tau din 1 hit intensifici deff-ul tuturor jucatorilor (incl. BK)

*

Offline ABECEDAR

  • ****
  • 307
  • ABECEDAR,NewEmpire,PATRICK
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #169 : Noiembrie 25, 2017, 06:56:34 a.m. »
Totusi e problema sa ai sm si sa nu ai sd!
1 hit primit egal cu death.

totul depinde de ce fel de SM ai! Nu e corecta implementarea SD-ului doar pentru DW. Respectiv, daca adaugi SD ca sa nu moara DW tau din 1 hit intensifici deff-ul tuturor jucatorilor (incl. BK)

Foarte corect, BK o sa arunce mai mult Agility si Vitality ca sa faca fata la DW,
Dar daca pana la urma adaugam SD la SM atunci AE o fie egal cu 0.
 :hi:

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #170 : Noiembrie 27, 2017, 07:49:25 p.m. »
не запускается игра почему  ?  тест серв неидет?

Test server e online. Cum se manifestă?

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #171 : Noiembrie 27, 2017, 08:20:57 p.m. »
Salut! Am jucat pe toate serverele tale Rainess,si practic pe toate  nu am jucat pina la finele serverului din simplu motiv,faceai schimbari care radical schimbau jocul...si pur si simplu disparea interesul fata de joc.... Reiesind din acestea am o simpla intrebare,dai garantii ca ca serverul nu va avea schimbari esentiale pina la finele lui?Consider ca e o intrebare bine venita reiesind din practicele precedente si din simplu motiv pentru a se decide cu ce clasa sa jocum reiesind din optiunile care sunt la moment.


Despre ce modificări merge vorba? Încercăm să nu facem modificări majore, modificări care schimbă procesul de joc. Poți să vezi aici - http://mu.mmo.md/updates

Totuși, practic orice joc (care e în menținere) face actualizări și modificări pentru că se adaptează unor cerințe/circumstanțe/actualități. 
« Ultima Modificare: Noiembrie 27, 2017, 08:29:51 p.m. de Rayness »

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #172 : Noiembrie 27, 2017, 08:29:15 p.m. »
Rayness ,

1. A fost scos invalid teleport la SM?
2. A fost rezolvat absorbul la DL?
3. Au fost balansate stats point la Bone blade ?[ Adica acum cere mai mult str , agil   +13? sau tot asa au ramas stats ca pentru noob de 200lvl? si un pachet plin de Vitaliti si str ?]  HP la dk a fost scazut?
4. Reseturi vor fi ?
5.Decrement e pana la 7%  ?

1. Da, va fi eliminat.
2. DL e la parametrii standarți. Deocamdată absorb-ul e cum a fost, dar ceva se va schimba. Încercăm să-i diminuăm din absorb atunci când e cu mantle, totuși nu e atât de simplu. Orice opțiuni sunt binevenite.
3. Deocamdată are aceleași stat-uri, dar nu are +150 damage. HP nu a fost scăzut.
4. Vor fi 5 reload-uri, în ordine inversă. Primul va scade cele mai multe nivele, ultimul cele mai puține.
5. Decrement e până la 3%.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #173 : Noiembrie 27, 2017, 08:34:18 p.m. »
Salut Rayness,salut domnilor jucatori,am citit diverse pareri, urmaresc schimbarile care le face adminul si pot spune urmatorul lucru:
1.Sunt impotriva la SD, cel putin la inceput pina facem relouduri, apoi vedem.Pot argumenta acest moment prin faptul ca toti doresc ceva mai simplu si ceva in ce am mai jucat respectiv, suntem obisnuiti cu QQQ,da poti face ca HP sa fie de 3 sau cine stie ce, ca sa nu sa se hileasca repede, dar fara SD.Saupoti implimenta SD-ul numai pentru ee))Eu personal no sa joc,si stiu multa lume care sunt impotriva.
2.STERN- o intrebare foarte delicata inca din serv trecut, nu odata toti te-am rugat sa-l elimini. E inervant, si nu e placut sa pierzi o gramada de nervi la chestia aceasta cu stun, cind te uiti in monitor cum 10 oameni stau in stern si se uita unul la altul.
3. Pune UNIC din mobi, la fel te rugam inca din serv trecut

Stern-ul din +3 și +4 a fost eliminat. A rămas doar în +5 (pentru varietate). Totodată, Energy Elf a căpătat o abilitate nouă, heal-ul dat pe un membru anulează stern-ul.

Ancient poate fi dobândit acum și în Blood Castle/Devil Square.

Despre SD mă voi expune mai târziu. 

*

Offline ANILAXOR

  • **
  • 88
  • GLAVNIIpiZDANIE
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #174 : Noiembrie 27, 2017, 08:46:37 p.m. »
wega spune 1 player care este pentru stern !

Re: New Beginning
« Răspuns #175 : Noiembrie 27, 2017, 09:51:20 p.m. »
eu pur si simplu axu.sc de wega deja a 3 oara schimba data de deschidere. eu ne-am luat o saptamina concediu si la urma iara tu schimbi data de deschidere.  fii barbat o data si tinete de cuvint.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #176 : Noiembrie 27, 2017, 10:12:38 p.m. »
eu pur si simplu axu.sc de wega deja a 3 oara schimba data de deschidere. eu ne-am luat o saptamina concediu si la urma iara tu schimbi data de deschidere.  fii barbat o data si tinete de cuvint.

Cer scuze, căutam cumva să nu amânăm, dar e necesar să ne asigurăm că e bine, e stabil, e accesibil permanent. Totodată, sperăm în perioada adăugată să mai testăm ce nu s-a testat.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #177 : Noiembrie 27, 2017, 10:18:34 p.m. »
wega spune 1 player care este pentru stern !

Sunt mai mulți. Dacă e prea des (mă refer la +5, pentru că doar la +5 este acum), îl putem ajusta. Acum cât e test, puteți verifica. Și totodată cu Energy Elf și abilitatea sa e altfel.

Re: New Beginning
« Răspuns #178 : Noiembrie 27, 2017, 10:19:05 p.m. »
si miercurea viitoare sa spui ca eara se amâná

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #179 : Noiembrie 27, 2017, 10:21:00 p.m. »
si miercurea viitoare sa spui ca eara se amâná

Nu, alte amânări nu ar trebui să fie.