New Beginning

  • 239 Răspunsuri
  • 41890 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Re: New Beginning
« Răspuns #75 : Octombrie 17, 2017, 12:45:28 a.m. »
Admin mai am o propunere in privinta la golduri. Ca sa nu fie peste 4-5 luni comentarii de genu : gata mam imbracat fulll nu mai am ce face pe server" nu pune sa cada asa haine din +5 precum BD exe Divine Exe etc etc.  Dar sa fie introduse peste vo 4-5 luni ca lumea sa aiba mereu interes fata de golduri si alte evente.
Buna ideie, se poate de facut ca Raid Tiers in WoW, de introdus iteme mai puternice peste ceva timp, nu cred sa fie deacord adminu ca e mai mult de lucru pentru el si zadrotii care vor sa nu doarma primele luni tot nu vor fi deacord.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #76 : Octombrie 19, 2017, 12:42:20 a.m. »
După cum a fost anunțat anterior, pentru un joc mai balansat, mai echilibrat și mai interesant dorim să limităm dependența de Q. Posibilitatea de a utiliza Q nelimitat contravine principiilor inițiale concepute de WebZen. Totodată cantitatea de health restabilită de mixturi crește mai rapid decât creșterea damage-ului. Cu cât mai mult vitality are personajul cu atât mai mult HP se restabilește.

Astfel, acum o mixtură poate fi consumată repetat nu mai puțin decât peste 2 secunde (de la mixtura precedentă). Totodată, SD (Shield Defense) a revenit la valorile sale inițiale (WebZen).

Rugăm să testați și să ne raportați în caz de necesitate.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #77 : Octombrie 19, 2017, 12:51:49 a.m. »
Admin mai am o propunere in privinta la golduri. Ca sa nu fie peste 4-5 luni comentarii de genu : gata mam imbracat fulll nu mai am ce face pe server" nu pune sa cada asa haine din +5 precum BD exe Divine Exe etc etc.  Dar sa fie introduse peste vo 4-5 luni ca lumea sa aiba mereu interes fata de golduri si alte evente.
Buna ideie, se poate de facut ca Raid Tiers in WoW, de introdus iteme mai puternice peste ceva timp, nu cred sa fie deacord adminu ca e mai mult de lucru pentru el si zadrotii care vor sa nu doarma primele luni tot nu vor fi deacord.

În linii generale introducerea după o perioadă e realizabil.
« Ultima Modificare: Octombrie 19, 2017, 12:55:00 a.m. de Rayness »

Re: New Beginning
« Răspuns #78 : Octombrie 19, 2017, 09:03:50 p.m. »
WEGA  am testat  eu sistema  de  HP  care  ai introduso noua    cu  Q  ....  Astai Polnii  Bred  dupa parerea  mea ...  trebuie  sa  ai  10 k hp ca sa poti sa rezisti  in pvp... doar cine are SD acela rezista ..

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #79 : Octombrie 19, 2017, 10:01:02 p.m. »
Am scris nenumarate ori ca delay la Q este numai in favoarea lui BK, nu ma ascultsi nici o data, nici la o intrebare.
Rasele EE AE SM EMG sunt shi mai mult defavorizate...

In al doilea rind...nam scris pe forum ca sa nu fac panica din start dar scriu acum...delay la Q nu lucreaza la totsi, cunosc cel putsin 2 oameni la care nu lucreaza, asta ii favorizeaza de x100 ori pe ei...numele lora ca shi pina acum nu le zic, da sunt din guilduri oponente.

Shi in final cu tema despre teleport...am facut video demult dar dupa ban IP mia trecut gustul de al mai ajuta pe WEGA.
Pentru totsi cei care doresc delay la TP uitatsiva cum de fapt lucreaza el la noi pe server.

https://youtu.be/OSt3I8y_giE
.
.
.
.
.
.
.
.
.

SCOATE ODATA BAN IP sau dai un raspuns clar DA/NU
« Ultima Modificare: Octombrie 19, 2017, 10:04:33 p.m. de FreeWinner »

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #80 : Octombrie 19, 2017, 10:11:01 p.m. »
P.S. cu 2 zile in urma acest BK analogic testat nu ma  putea ucide acum....daca nu esti BK nu ai SD nu ai viatsa.

P.S.2  daca leshi SD iarashi problema e cu Stamina mai ales la AE care are unicul pvp skill IceArrow

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #81 : Octombrie 20, 2017, 12:23:56 a.m. »
WEGA  am testat  eu sistema  de  HP  care  ai introduso noua    cu  Q  ....  Astai Polnii  Bred  dupa parerea  mea ...  trebuie  sa  ai  10 k hp ca sa poti sa rezisti  in pvp... doar cine are SD acela rezista ..

Rezistă ce?


*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #82 : Octombrie 20, 2017, 12:41:08 a.m. »
Am scris nenumarate ori ca delay la Q este numai in favoarea lui BK, nu ma ascultsi nici o data, nici la o intrebare.
Rasele EE AE SM EMG sunt shi mai mult defavorizate...

In al doilea rind...nam scris pe forum ca sa nu fac panica din start dar scriu acum...delay la Q nu lucreaza la totsi, cunosc cel putsin 2 oameni la care nu lucreaza, asta ii favorizeaza de x100 ori pe ei...numele lora ca shi pina acum nu le zic, da sunt din guilduri oponente.

Shi in final cu tema despre teleport...am facut video demult dar dupa ban IP mia trecut gustul de al mai ajuta pe WEGA.
Pentru totsi cei care doresc delay la TP uitatsiva cum de fapt lucreaza el la noi pe server.

https://youtu.be/OSt3I8y_giE
.
.
.
.
.
.
.
.
.

SCOATE ODATA BAN IP sau dai un raspuns clar DA/NU


Sunt câteva aspecte la acest test care trebuie luate în considerare. Una din ele ar fi faptul că în PvP real DW/SM se mișcă și intră în teleport, ceea ce-i permite să-și restabilească health.

În testele care le facem luăm în considerare jocul în comun. De exemplu, fiecare din personaje dacă ar avea damage/defense ar consuma mai mult health decât se restabilește (evident, depinde de stats/iteme/options). Dar dacă 2 personaje atacă pe al 3-lea? La aceasta se mai adaugă și build-ul care poate fi crescut în diferite direcții (damage, def, hp etc).

În răspunsuri încercați să descrieți cât mai explicit ceea ce credeți că merită atenție și după posibilitate propuneți soluții și opțiuni alternative.


« Ultima Modificare: Octombrie 20, 2017, 01:17:55 a.m. de Rayness »

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #83 : Octombrie 20, 2017, 01:36:33 a.m. »
A fost cumva marit si hp pentru Golds?
Ae 720, Aruan in 20 minute reuseste sa ia singur +3!
Admit ca la 250 lvl  va fi nevoie de 10 personaje pentru a lua un +3 in 15 minute.

Prea rapid sunt capturați?

Re: New Beginning
« Răspuns #84 : Octombrie 20, 2017, 02:11:40 a.m. »
Am scris nenumarate ori ca delay la Q este numai in favoarea lui BK, nu ma ascultsi nici o data, nici la o intrebare.
Rasele EE AE SM EMG sunt shi mai mult defavorizate...

In al doilea rind...nam scris pe forum ca sa nu fac panica din start dar scriu acum...delay la Q nu lucreaza la totsi, cunosc cel putsin 2 oameni la care nu lucreaza, asta ii favorizeaza de x100 ori pe ei...numele lora ca shi pina acum nu le zic, da sunt din guilduri oponente.

Shi in final cu tema despre teleport...am facut video demult dar dupa ban IP mia trecut gustul de al mai ajuta pe WEGA.
Pentru totsi cei care doresc delay la TP uitatsiva cum de fapt lucreaza el la noi pe server.

https://youtu.be/OSt3I8y_giE
.
.
.
.
.
.
.
.
.

SCOATE ODATA BAN IP sau dai un raspuns clar DA/NU

De ce crezi ca in 1vs1 SM trebuie sa ucida DK ??????

Socot ca toata problema e din cauza la resets, s-a ajuns la un moment cind e imposibil de balansat, faci un mic fix undeva si se strica balansul in alta parte .....
Trebuie de reparat teleportu la SM, SM trebuie sa cada repede de la duel cu BK face to face, ceie ce a aratat freewinner in video e o anomalitate datorita la staturi de 700 lvl si la mana shield non standart.

Daca de continuat de chinuit ideia cu resets, socot ca trebuie taiat tare mana shield si de reparat cumva teleportu + de marit dmg la toti, in special SM si AE ca sa fie folositori si fun de jucat ( ideia de "glass cannon" bati tare dar si cazi repede daca esti prins)
Daca vor fi asa modificari trebuie de ridicat si dmg la DK, si de scos ring enchant la +5 si in sus, dk trebuie sa bata foarte tare in lupta corp la corp (death stab) asta e toata ideia din acest class dar el totodata trebuie sa fie foarte slab impotriva la slow si kiting (ice arrow sau penetrationu nou cu slow)
« Ultima Modificare: Octombrie 20, 2017, 02:21:45 a.m. de AngryJoe »

Re: New Beginning
« Răspuns #85 : Octombrie 20, 2017, 09:02:33 a.m. »
Am in vedere ca daca mori si vii din nou cu SD plin acela rezista. Dar in linii generale ce ai facut acuma cu Q cu Hp astai o prostie. faci pvp 1 vs 1 cu toate ca am 7200hp acuma  cu 5 reloaduri mor ca o scindura ca nu ma pot sa ma Hilesc. ca ai facut Q la 2 secunde nici intr-u caz nui balansare. Doar DK vor rezista cu multa vitality . restu vor fi doar niste patlajele.  Q trebuia sal lasi cum o fost. sunt alte modificare pe care lumea a scris sa le modifici. ce ai facut acuma cu Hp - Q cea mai rea ideie care o fost cindva.

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #86 : Octombrie 20, 2017, 10:07:54 a.m. »
(damage, def, hp etc).

În răspunsuri încercați să descrieți cât mai explicit ceea ce credeți că merită atenție și după posibilitate propuneți soluții și opțiuni alternative.[/color]
Daca ceri mai multa activitate fa shi tu un pas spre noi shi dami raspuns clar la intrebarea mea te rog.
.
.
.

SCOATE ODATA BAN IP sau dai un raspuns clar DA/NU

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #87 : Octombrie 20, 2017, 10:14:01 a.m. »


De ce crezi ca in 1vs1 SM trebuie sa ucida DK ??????

Socot ca toata problema e din cauza la resets, s-a ajuns la un moment cind e imposibil de balansat, faci un mic fix undeva si se strica balansul in alta parte .....
Trebuie de reparat teleportu la SM, SM trebuie sa cada repede de la duel cu BK face to face, ceie ce a aratat freewinner in video e o anomalitate datorita la staturi de 700 lvl si la mana shield non standart.

Daca de continuat de chinuit ideia cu resets, socot ca trebuie taiat tare mana shield si de reparat cumva teleportu + de marit dmg la toti, in special SM si AE ca sa fie folositori si fun de jucat ( ideia de "glass cannon" bati tare dar si cazi repede daca esti prins)
Daca vor fi asa modificari trebuie de ridicat si dmg la DK, si de scos ring enchant la +5 si in sus, dk trebuie sa bata foarte tare in lupta corp la corp (death stab) asta e toata ideia din acest class dar el totodata trebuie sa fie foarte slab impotriva la slow si kiting (ice arrow sau penetrationu nou cu slow)
In acel video doar am demonstrat ca cei care au putsin hp mor, da BK la fel a ramas nemuritor.

In al doilea rind sm meu la moment are un build de nabiv, de aia shi nu trebue sa moara, da ce vedem noi in practica??

Ultima cui trebue de ridicat dmg la moment asta este bk.

Cu reseturile e tot fine, lumea ishi adapteaza mereu staturile sub cerintse.

Re: New Beginning
« Răspuns #88 : Octombrie 20, 2017, 10:51:18 a.m. »
Admin fa o favoare si scoate Ban ip lui FreeWinner el este unu din cei mai acctivi la testare serverului.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #89 : Octombrie 20, 2017, 04:46:11 p.m. »
Acum caracterele se pot menține datorită la iteme/stats/strategii, mai ales că fără opțiunile pink de la armele 380 damage-ul general a scăzut.

În video mai sus Hirlets e un DK care a învestit 1500 stats în vitality. De ce această investiție în stat-uri nu l-ar face mai rezistent? Sau DK trebuie să nu aibă nici health și nici damage?

Totodată testele 1 v 1 nu sunt obiective pentru că depind de mulți factori.