New Beginning

  • 239 Răspunsuri
  • 41694 Vizualizări

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #30 : Septembrie 25, 2017, 08:14:50 p.m. »

2017/09/24
  • Kundun Boss was changed according to WebZen
  • Kanturu Event monsters were changed according to WebZen
  • CryWolf/Balgass/Dark Elf monsters were changed according to WebZen
Contra acestor schimbari...Kundun nu al potsi trage...
Special miam scos decriment 7 din set shi miam pus 3 cum ai zis tu, in set GS +13+dd+3decriment Wings lvl 3+13
cu greu stateam shi bateam Kundunu+o sumedenie de monstrii...nul potsi mishca, nu mai zic de PvP.
De celelalte eventuri nu stiu dar nu cred ca situatsia e mai buna...

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #31 : Septembrie 25, 2017, 08:19:36 p.m. »
Imp,Dino durabiliti e prea mare, Angel e OK.
Mai reamintesc o data ca drop la Feather cel putsin din Icarus e tare slab.
Scoate sternu din golds.

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #32 : Septembrie 25, 2017, 10:40:06 p.m. »
Trebue de scos shi delay la HP poition shi de micshorat un pic eficientsa lora ca sa aiba shanse shi cei cu Hp mai putsin.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #33 : Septembrie 26, 2017, 12:56:19 a.m. »
Feather în cît timp a căzut?

Pe WZ Kundun Boss are aceste stat-uri pentru 400 nivele. La noi sunt 720. Nu se poate PvP pe loc?

Imp/Horn/Angel sunt mai trainici, dar și mai greu se dobîndesc.

Pentru HP sunt script-uri automatizate care nu țin cont de eficiență. Totuși careva modificări cu Health Potions sunt posibile, pentru că jocul inițial nu a fost prevăzut pentru o cantitate mare de HP mereu disponibilă.

Cum se menține Energy Elf la nivele mari în PvP?
« Ultima Modificare: Septembrie 26, 2017, 01:22:32 a.m. de Rayness »

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #34 : Septembrie 26, 2017, 08:27:35 a.m. »
Feather în cît timp a căzut?

Pe WZ Kundun Boss are aceste stat-uri pentru 400 nivele. La noi sunt 720. Nu se poate PvP pe loc?

Imp/Horn/Angel sunt mai trainici, dar și mai greu se dobîndesc.

Pentru HP sunt script-uri automatizate care nu țin cont de eficiență. Totuși careva modificări cu Health Potions sunt posibile, pentru că jocul inițial nu a fost prevăzut pentru o cantitate mare de HP mereu disponibilă.

Cum se menține Energy Elf la nivele mari în PvP?

Am stat circa 15 minute shi tot nu a cazut, asta cu 720lvl...ce facem noi la lvl 200?

Pe WZ sunt alte specificatsii, haine, master lvl. E cu totul alta poveste.

In privintsa la imp dino sa ma tsii minte a sa imble lumea cu un dino pina la 300+lvl.

Corect, cu formula data de script cei care au putsin hp pierd mai mult. Cred ca ar fi mai bine de scos delay.

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #35 : Septembrie 26, 2017, 08:28:59 a.m. »
La 720 lvl cu sm full anubis+heras+top staff nu poteam ucide o ee in wind set+dd

Re: New Beginning
« Răspuns #36 : Septembrie 26, 2017, 12:17:28 p.m. »
сделайте каст ее сильнее, для того чтобы игроки с кастом имели большое преимущество против игрока без каста. можно усилить ее петов.

при открытии не забудьте добавить больше спотов и мобов в локации.. куча моих знакомых просто не начинает с самого начала из-за того, что нудно бегать и бить в 10 рыл одного ети.

Re: New Beginning
« Răspuns #37 : Septembrie 26, 2017, 01:53:29 p.m. »
Buna ziua  :hi: te rog frumos sa scotsi sternu de la gold ,e foarte iritabil,pvp isi pierde sensul,nu mai vorbesc de oamenii care sunt cu haine mai bune shi nivele mai mari kad de la noobi kind stau in stern.  Faza cu Kundunu:lasa cum shi a fost,era normal, cum a spus shi FreeWinner % la pene in icarus e foarte mic.

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #38 : Septembrie 26, 2017, 06:42:35 p.m. »
при открытии не забудьте добавить больше спотов и мобов в локации.. куча моих знакомых просто не начинает с самого начала из-за того, что нудно бегать и бить в 10 рыл одного ети.
Солидарен с тобою, довно писал об этом, по мне так луче больше спотов но меньше експи нежели на оборот.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #39 : Septembrie 27, 2017, 02:17:58 p.m. »
...oamenii care sunt cu haine mai bune shi nivele mai mari kad de la noobi kind stau in stern...

Deci situația unde oamenii care au deja iteme și iau gold-uri și ceilalți fără iteme și nu au șanse e mai prielnică?


Despre ce spot-uri merge vorba? Toate locațiile începătoare au double spots, iar cele de nivele mai mari au better spots.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #40 : Septembrie 27, 2017, 02:26:55 p.m. »
Am stat circa 15 minute shi tot nu a cazut, asta cu 720lvl...ce facem noi la lvl 200?

Pe WZ sunt alte specificatsii, haine, master lvl. E cu totul alta poveste.

In privintsa la imp dino sa ma tsii minte a sa imble lumea cu un dino pina la 300+lvl.

Corect, cu formula data de script cei care au putsin hp pierd mai mult. Cred ca ar fi mai bine de scos delay.

15 minute? 4 feather pe oră? 96 în 24 ore?

Setările de pe WZ pentru care a fost setat Kundun Boss, corespund cu specificațiile de pe serverul nostru (non-reset, 400 nivele, fără master level și alte lucruri din sezoanele mai mari)

Pentru a avea o imagine mai clară despre Imp/Dino testați-le în mass pvp.

Am avut în vedere script-uri externe, care indiferent de % recuperat de potion oricum îți va menține nivelul de HP maxim.
« Ultima Modificare: Septembrie 27, 2017, 02:29:06 p.m. de Rayness »

*

FreeWinner

Re: New Beginning
« Răspuns #41 : Septembrie 27, 2017, 05:07:01 p.m. »
Am stat circa 15 minute shi tot nu a cazut, asta cu 720lvl...ce facem noi la lvl 200?

Pe WZ sunt alte specificatsii, haine, master lvl. E cu totul alta poveste.

In privintsa la imp dino sa ma tsii minte a sa imble lumea cu un dino pina la 300+lvl.

Corect, cu formula data de script cei care au putsin hp pierd mai mult. Cred ca ar fi mai bine de scos delay.

15 minute? 4 feather pe oră? 96 în 24 ore?

Setările de pe WZ pentru care a fost setat Kundun Boss, corespund cu specificațiile de pe serverul nostru (non-reset, 400 nivele, fără master level și alte lucruri din sezoanele mai mari)

Pentru a avea o imagine mai clară despre Imp/Dino testați-le în mass pvp.

Am avut în vedere script-uri externe, care indiferent de % recuperat de potion oricum îți va menține nivelul de HP maxim.

Nu mai scriu nimic pina cind numi raspunzi in skype pentru rezolvarea problemei.

Re: New Beginning
« Răspuns #42 : Octombrie 05, 2017, 02:24:58 a.m. »
Wega de ce atita de mult intirzie deschiderea? Deschizi Mu la sfirsit de an si eara incepe vara si iarasi lumea lasa MU. Nu Cred ca e greu sa eii o saptamina si sa rezolvi toate problemele definitiv  deschizi o saptamina test , mai afli care baguri mai sunt si foc la ghete.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: New Beginning
« Răspuns #43 : Octombrie 05, 2017, 02:12:28 p.m. »
Căutăm soluția unei probleme, vom reveni.

Re: New Beginning
« Răspuns #44 : Octombrie 05, 2017, 03:10:36 p.m. »
uitete ca lumea deja trece la alt server. pentru ca eii vad o neseorizitatea fata de serveru tau.