"Жизнь Одного Простого Архимага" или просто Ж.О.П.А.

  • 25 Răspunsuri
  • 3786 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Man, sa-mi raspunzi la tema asta cu alta tema cum sar zice ii "ne v temu" eu sa incep sa aduc argumente la ce am scris eu n  tema ceea - se va primi ca rascolesc alta tem in tema asta... tu ai inteles daca taceai filosof ramineai totusi se refera la tine si pe viitor poti sa-ti scrii in frunte ca sa nu uiti inainte de a scrie ceva pe forum si sa citeasca toti...
Totusi vreau sa atrag atentia ta la contra-argumentele mele de la tema asta si sami raspunzi pe puncte ce nam scris eu corect...
Dar concluzia ta ca omenii noi nu ramin ramin doar cei vechi :
1. Oamenii is diferiti
2. WhiteNight patsanu no jucat de cand so inchis starnet
3. Hello patsanu o jucat pe toate serverele wega dar acum o lasat jocu
4. Sunt multe persoane care joaca pina la apogeu si pe urma nu mai vrea sa joace - majoritatea din royal concret - Mr.Grey
5. Sunt multi oamenicare inteleg ca nu stiu cum sa devina si ei buni pe server si lasa i  urma la multe multe plinsete
6.multi au venit de pe servere shara si au plecat inapoi
Lista ii lunga , dar creeru tau nui capabil sa i teleaga info asa ca degeaba pierd timpu cu tine...
Pa! :hi:

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Evil Spirit poate fi dobîndit din quest-uri, în Davias din Ice Queen și alte locații. Se analizează posibilitatea introducerii scroll-urilor pînă la Evil Spirit pentru un preț mai mare decît cel standard.

Sunt multe locuri libere, mai ales pentru începători. La ele se adaugă și Blood Castle/Devil Square. Locații fără PvP nu sunt, dar poți găsi locuri mai sigure (cu o concurență mai mică) pentru leveling.

Excellent pot fi obținute din drop-ul general, Blood Castle Box, Illusion Temple Box, Devil Square (ultimile minute apar golden troops) sau din quest-uri (Tipsy Johny).

Drop-ul la pietre e mediu. Poți să observi că majoritatea în joc au cîteva echipamente +13 additional 12-28

Toate locațiile pentru începători au Double Spots.

Practic nu există condiții în care un jucător care a investit mai mult timp să nu fie în avantaj față de unul care a investit mai puțin. Dacă cunoști o formulă, te ascultăm.
« Ultima Modificare: Iunie 08, 2017, 04:39:46 p.m. de Rayness »

Man, sa-mi raspunzi la tema asta cu alta tema cum sar zice ii "ne v temu" eu sa incep sa aduc argumente la ce am scris eu n  tema ceea - se va primi ca rascolesc alta tem in tema asta... tu ai inteles daca taceai filosof ramineai totusi se refera la tine si pe viitor poti sa-ti scrii in frunte ca sa nu uiti inainte de a scrie ceva pe forum si sa citeasca toti...
Totusi vreau sa atrag atentia ta la contra-argumentele mele de la tema asta si sami raspunzi pe puncte ce nam scris eu corect...
Dar concluzia ta ca omenii noi nu ramin ramin doar cei vechi :
1. Oamenii is diferiti
2. WhiteNight patsanu no jucat de cand so inchis starnet
3. Hello patsanu o jucat pe toate serverele wega dar acum o lasat jocu
4. Sunt multe persoane care joaca pina la apogeu si pe urma nu mai vrea sa joace - majoritatea din royal concret - Mr.Grey
5. Sunt multi oamenicare inteleg ca nu stiu cum sa devina si ei buni pe server si lasa i  urma la multe multe plinsete
6.multi au venit de pe servere shara si au plecat inapoi
Lista ii lunga , dar creeru tau nui capabil sa i teleaga info asa ca degeaba pierd timpu cu tine...
Pa! :hi:

Как я и сказал - Daca taceai filosof ramineai. Пользуйся этим высказыванием, оно тебе может быть поможет, и направит на путь истинный.

*

FreeWinner

Читая твои посты ну в какой то степени в положение войти можно, но ты прямо многое хочешь, учитывая то что у всех кто тут начинал не было и малой части того что есть сейчас.

Любое "упрощение" для новичков это абуз для стариков...добавят нуб споты-у тебя их отобьют те же топы, хочешь шмот с госа по заниженной цене-Так топы тоже найдут чем по живиться и как результат рухнувшая экономика.

Для сравнения вы сейчас (до 3 релоуда) получаете в аиде допустим 20к експи а мы старички по 8к, чем вам не бонус??,да ты там наврятле станешь афк но есть бц,дс где кач намного луче.

Про квэсьы что пишет админ могу посоветовать забыть...знаю человека кто 3 месяца жил ими и самое ценное что он выбил это 2 еке  и то на 105+ квэсье. На этом он и забросил игру.

*

FreeWinner

Скажу еще, то что по твоему сейчас тяжело, в разы ухудшится после 331 по причине того что не настроен експи в парти и большенство тебя будут гонять с бц-дс ибо им не выгодно стоять в пт, на арене таже история.

Вот на этом я думаю твоя игра и закончится, по край ней мере пока админ не решит этот вопрос.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Distribuirea în party e următoarea

Party simplu

2 persoane - 160%
3 persoane - 180%
4 persoane - 200%
5 persoane - 225%

Gold Party

3 persoane - 225%
4 persoane - 260%
5 persoane - 300%


Ceva nu corespunde? Acesta e standard. În party e logic să fie mai puțin, odată ce monștrii sunt omorîți mai rapid și experience se distribuie.
« Ultima Modificare: Iunie 08, 2017, 05:08:06 p.m. de Rayness »

*

FreeWinner

Distribuirea în party e următoarea

Party simplu

2 persoane - 160%
3 persoane - 180%
4 persoane - 200%
5 persoane - 225%

Gold Party

3 persoane - 225%
4 persoane - 260%
5 persoane - 300%


Ceva nu corespunde?

:crazy:
Я соло получаю 20-30к в арене, в пт без разницы голд не голд я получаю по 5-8к експи
В бц я получаю 14 к в пт по 3-5к
В дс вовсе некто не заходит ибо не стоит потерянного времени


Distribuirea în party e următoarea

Party simplu

2 persoane - 160%
3 persoane - 180%
4 persoane - 200%
5 persoane - 225%

Gold Party

3 persoane - 225%
4 persoane - 260%
5 persoane - 300%


Ceva nu corespunde? Acesta e standard. În party e logic să fie mai puțin, odată ce monștrii sunt omorîți mai rapid și experience se distribuie.


А вы сами это тестили?
И по поводу квестов, ничего там не падает, рандом странный на дроп.

По поводу екселент, ну ты тут погорячился, за несколько дней игры я не видел ни одной вещи, т.е шанс никчемный.

*

FreeWinner

. În party e logic să fie mai puțin, odată ce monștrii sunt omorîți mai rapid și experience se distribuie.

Nu stiu unde aici este logica, daca totsi stau solo, cred ca ei stii mai bine.

concret eu sa ajut cu ceva haine un noob, cu mare placere, da acelashi noob sami ceara party in bc mai bine ma impushc(jumate de up in pt pe linga 6 upuri solo)

*

FreeWinner

Distribuirea în party e următoarea

Party simplu

2 persoane - 160%
3 persoane - 180%
4 persoane - 200%
5 persoane - 225%

Gold Party

3 persoane - 225%
4 persoane - 260%
5 persoane - 300%


Ceva nu corespunde? Acesta e standard. În party e logic să fie mai puțin, odată ce monștrii sunt omorîți mai rapid și experience se distribuie.


А вы сами это тестили?
И по поводу квестов, ничего там не падает, рандом странный на дроп.

По поводу екселент, ну ты тут погорячился, за несколько дней игры я не видел ни одной вещи, т.е шанс никчемный.
Про квэсты я писал что не оправнаны вовсе, пустая трата времени на любой стадии игры, даже на 720 лвл.
А про екзэ я имел ввиду Jwl of excellent , единстное что падает ценное из них, но после 105 квэста, по моему 2 штуки в общем.

Distribuirea în party e următoarea

Party simplu

2 persoane - 160%
3 persoane - 180%
4 persoane - 200%
5 persoane - 225%

Gold Party

3 persoane - 225%
4 persoane - 260%
5 persoane - 300%


Ceva nu corespunde? Acesta e standard. În party e logic să fie mai puțin, odată ce monștrii sunt omorîți mai rapid și experience se distribuie.


А вы сами это тестили?
И по поводу квестов, ничего там не падает, рандом странный на дроп.

По поводу екселент, ну ты тут погорячился, за несколько дней игры я не видел ни одной вещи, т.е шанс никчемный.
Про квэсты я писал что не оправнаны вовсе, пустая трата времени на любой стадии игры, даже на 720 лвл.
А про екзэ я имел ввиду Jwl of excellent , единстное что падает ценное из них, но после 105 квэста, по моему 2 штуки в общем.

Да я не тебе это писал а админу