Quest system

  • 17 Răspunsuri
  • 4239 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: Quest system
« Răspuns #15 : Mai 26, 2017, 01:55:05 a.m. »
Eddy intelegi care e chestia ... cineva a trecut qwesturile petrecind zile in sir online afk si asa mai departe ...  eu de exemplu am trecut 105 ... si pe toate le-am trecut dupa systemul care sta de la bun inceput ... si nu doar eu , sunt sigur  ... si acum tu vii cu propuneri de a introduce schimbari  ... presupun cuiva sau poate si tie personal iti este greu sa treci qwesturile
nu iti pare asta lucru nu chiar drept? Ce tine de trezirea interesului fata de qwesturi: nici pe aproape nu este ajustata  ... aici deja contingentul se imparte in doua ... acei care iubesc hard ... si acei care iubesc sa fie totul cit mai usorel ... asta deja depinde de caracterul omului si nu cred ca asta ar trebui sa fie motiv de schimbare a systemului si a fovariza doleantele tale sau a alt cuiva ...  sa fost tu in locul meu ... priveai sub alt aspect aceasta situatie ... sper ca mi-ai inteles parerea =) eu am inteles doleantele tale ... dar eu personal sunt contra si sutn sigur nu putini jucatori o sa sustina parerea mea =)  cred ca asta a fost un contra-argument destul de clar :)  succese)

tu nu m-ai inteles corect))) eu nu cer ca quest-urile sa fie mai usoare. Eu cer doar ca sistemul vizual sa fie aratat diferit. De ex: in cazul in care tu ai stat 24ore dung3 afk pentru a trece quest-ul cu gorgoni, pai lasa wega sa introduca un nr de gorgoni care ar ptuea fi ucis in 24 ore. Nu vorbesc despre usurarea quest-urilor, lasa sa fie asa! doar sa stim exact cat mai avem! Dupa parerea mea, este un sistem mai logic si mai informativ.

*

IceW1nd

Re: Quest system
« Răspuns #16 : Mai 26, 2017, 11:30:02 a.m. »
De la asta si se incepe tu vrei modificarea sistemului sa stii cit timp ai nevoie pentru un qwest?
In asta si consta ... imprevizibilitatea este un factor determinant in joc  si pe linga asta tu si singur poti sa duci un calcul cit timp ai stat si la un anumit numar de qwesturi de si acest fapt nu indirect proportional ...
plus la asta nu il gasesc util

Re: Quest system
« Răspuns #17 : Mai 26, 2017, 04:30:45 p.m. »
In totalmente contra, e mult prea tirziu pentru asa o schimbare.