PVP , Eventuri!?

  • 8 Răspunsuri
  • 2728 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
PVP , Eventuri!?
« : Mai 07, 2017, 02:10:46 p.m. »
Ca orce versiune jucata , parca e un dejavu dupa 3 luni, insasi procesul jocului 75% intra in afk mode,25 % sunt jucatori noi logati care au foametea sa dobindeaasca iteme.motive sunt multe, te saturi de joaca,in mare parte iteme s-au dobindit.De aceea propun si eu sa venim toti cu ceva idei cum sa facem si noi mai atractiv jocul,ce se poate de schimbat,adaugat pu ca din cei 75% sa apara dorinta de eventuri. Astept ca sa se implice toata lumea cu propuneri constructive,fara beeeehaiala in dodii si aiureli) :buba:

*

Offline K1doK

  • *
  • 41
    • Vezi Profilul
Re: PVP , Eventuri!?
« Răspuns #1 : Mai 07, 2017, 02:21:08 p.m. »
I primu rind sa skoata hainele de 380 di drop of Cundum,ele cad prea des din boss....!!!prea usor sau strins seturi .. da din exe putin so strins ...thunder grandsoul  etc..
In Devil Square pentru primu lok sa dea exp ceva ....
Ar mai trebui reloduri :)
Kanturu maya event sa fie mai des,pentru asa online
De adaugat Master-Skills!!

Re: PVP , Eventuri!?
« Răspuns #2 : Mai 07, 2017, 03:20:02 p.m. »
Nu stiu cit e de posibil dar m-am gindit la asa o schimbare:
Din +1 ... +5  sa cada un scroll care mareste exp pe 3 ore cu +5% ... +25% respectiv. Asa oamenii care deja au tot ce le trebuie din golds vor avea initiativa de a merge la ei.

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Re: PVP , Eventuri!?
« Răspuns #3 : Mai 08, 2017, 12:19:11 a.m. »
Ca orce versiune jucata , parca e un dejavu dupa 3 luni, insasi procesul jocului 75% intra in afk mode,25 % sunt jucatori noi logati care au foametea sa dobindeaasca iteme.motive sunt multe, te saturi de joaca,in mare parte iteme s-au dobindit.De aceea propun si eu sa venim toti cu ceva idei cum sa facem si noi mai atractiv jocul,ce se poate de schimbat,adaugat pu ca din cei 75% sa apara dorinta de eventuri. Astept ca sa se implice toata lumea cu propuneri constructive,fara beeeehaiala in dodii si aiureli) :buba:

Hmm ideea e buna dar ca sa aduci serveru la viatsa activa trebuie sa intri in esentsa problemei:
1. Lumea vrea sa ajunga cat mai curind posibil la lvl maximal
2. Tempoul il da topu , adica cand stau 3 caractere lvl 720 iar majoritatea 400- 460 , nui chiar interesant cu asa diferentsa, de aceea foarte multi stau in regim de afk, nici la golduri nu se duc deoarece pierd timpul care este foarte scump...
3. Daca va aduceti aminte pe sezonu trecut inainte de a anunta admin vipe erau vreo 30 caractere lvl ma imal 400 si erau activi la pvp, golduri, bosi deoarece lumea a finisat de stat afk si acuma au nevoie de seturi si wings si arme si penduri si ringuri ... era foarte interesant si activ , pacat doar ca eram putini din care motiv admin si a anuntat vipe- greseala mare sa anunti asa ceva cu 2 luni inainte....
4. Cel mai rau e ca pe drum spre lvl maxim lumea se plictiseste si abandoneaza serveru, unii din motiv ca nu au timp sa creasca astit de repede si ramin in urma , altii ca sau saturat sa staie atita timp inactiv...
In fine ideea e clara: atit timp cat e nevoie de crescut lvl , atit timp va fi lumea pasiva, iata spre exemplu fanta e activ la toate evenimentele, si nu va faceti grija ca daca ajungi la lvl 400 nu mai ai ce face din contra timp nu ai nici la un film sa te uiti treb mereu sa fii in actiune : gold, k7, cc, kanturu, cs, si pe linga toate astea apare necesitate de jevels sa ridici lvl la iteme , add, harmony, wings 3.... eu asta va zic din propria experienta de pe serveru trecut, asa ca ideea sa ridici exp este coarte buna, se poate si mai mult de ridicat dar pina cand e de ajuns si asa...
Sa vedeti cum totul va veni de la sine daca no sa abandoneze lumea serveru pina la lvl 720, o sa se inceapa un pvp nebun la toate eventurile....
 Si cred ca ideele date de mai suns nu sunt pentru a activa lumea , dar sunt mai mult pentru a promova afk...

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: PVP , Eventuri!?
« Răspuns #4 : Mai 08, 2017, 02:48:52 p.m. »
Tot ca idee socot ca trebuie de pus mai mult atunci cind activitatea pe server e mai mare,se stie ca foarte multa lume munceste,respectiv dupa orele 18-30, s-ar putea gindi vo formula cu eventuri,respectiv si pvp mai intens va fi.Ca exemplu balgassu de la ora 20-00 a demonstrat onlineul

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: PVP , Eventuri!?
« Răspuns #5 : Mai 08, 2017, 03:05:43 p.m. »
Aici - sunt orele event-urilor. În mare parte așa și sunt orientate - pentru orele cînd online e maxim. Ce formulă sau ce event se propune?

Vom analiza opțiunea creșterii experience pentru participarea la evenimente, mulțumim.



*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: PVP , Eventuri!?
« Răspuns #6 : Mai 08, 2017, 04:12:06 p.m. »
Aici - sunt orele event-urilor. În mare parte așa și sunt orientate - pentru orele cînd online e maxim. Ce formulă sau ce event se propune?

Vom analiza opțiunea creșterii experience pentru participarea la evenimente, mulțumim.



Rayness eu am deschis topicul dat, pu a confruta principala problema legata de pvp pe server,cum s-a enumerat mai sus sunt o multime de motive de ce lumea nu este atrasa,de accea trebuie de depistat acel mecanizm pu ca sa atraga lumea ,poate orarul,poate  o setare noua(ceva diferit de ce a fost din proiectele veche).In orce caz stimularea pvp se va egala  si cu un online activ

Re: PVP , Eventuri!?
« Răspuns #7 : Mai 08, 2017, 04:28:15 p.m. »
sunt destule eventuri :
CC
golds
illusion
maya
cocostirc
boss k7 in 2 locatii
BC DS
Balgass
baracks - nu il socotim event dar a devenit o locatie frecventata des pentru flame of condor
erohim in castel
+ sa nu uitam de urmarirea dropului ancient in LOT
White Wizard

Am scapat ceva ???
dupa parerea mea e destul de interesant si de unul singur abia reusesti sa participi la 70% din toate si asta stind fulltime la PC.
Asta este cel mai bun server vazut vreodata de mine din perspectiva event-urilor si diversitatii procesului de joc.
Celor carora le pare putin sa ma analizeze o data : poate motivul este ca nu va ajunge jewel of exe si mystical ? - propuneti ca acest event sa decurga mai des dar pina ce eventuri ajung destule )
Exemplu > 5 zile la rind am fost in ilusion 4 la ora 21:00 si nu am avut niciun concurent.. trebuia sa intru singur pe 2 chari ca sa iau un box...
Aproape acelasi lucru in ilusion 5 -  -Citeodata mai apare cite un concurent
..


Re: PVP , Eventuri!?
« Răspuns #8 : Mai 08, 2017, 04:53:36 p.m. »
sunt destule eventuri :
CC
golds
illusion
maya
cocostirc
boss k7 in 2 locatii
BC DS
Balgass
baracks - nu il socotim event dar a devenit o locatie frecventata des pentru flame of condor
erohim in castel
+ sa nu uitam de urmarirea dropului ancient in LOT
White Wizard

Am scapat ceva ???
dupa parerea mea e destul de interesant si de unul singur abia reusesti sa participi la 70% din toate si asta stind fulltime la PC.
Asta este cel mai bun server vazut vreodata de mine din perspectiva event-urilor si diversitatii procesului de joc.
Celor carora le pare putin sa ma analizeze o data : poate motivul este ca nu va ajunge jewel of exe si mystical ? - propuneti ca acest event sa decurga mai des dar pina ce eventuri ajung destule )
Exemplu > 5 zile la rind am fost in ilusion 4 la ora 21:00 si nu am avut niciun concurent.. trebuia sa intru singur pe 2 chari ca sa iau un box...
Aproape acelasi lucru in ilusion 5 -  -Citeodata mai apare cite un concurent
..
Oamenii au dat fosneala luni intregi non stop, nopti nedormite, k7 pvp 5 ore etc. Cu rindueala la strins drop in lot. Au strins ce le trebu si nu mai au interes.