EXP in party lifted?

  • 6 Răspunsuri
  • 1812 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
EXP in party lifted?
« : Mai 07, 2017, 12:36:25 p.m. »
Salut WEGA,

ai anuntat in ultimul restart ca ai ridicat exp in party. Poti sa verifici te rog pentru ca suntem in bc in ELF, SM, BK, MG si vine cite 2-3k la porti.....

Concomitent, am auzit de la alti jucatori ca sunt careva neconcordante intre experience-ul primit de cei in party. De ex: stiu cazuri cind 1 personaj primea 2-3k altul primea 7-11 (ambii aveau resuri) si deja 1 personaj fara reset primea 33k. Eu sunt deacord ca personajele fara reset trebuie sa primeasca mai mult insa daca ai ridicat exp in PARTY lasa sa fie vizibil ca in 2-3k in bc nu are rost sa stia in pt!!

Re: EXP in party lifted?
« Răspuns #1 : Mai 07, 2017, 01:56:13 p.m. »
De acord :
eu am observat ca dupa al 3-lea reload exp-ul scade drastic si nu doar in party.
De asemenea exp a crescut si in afara party-ului (si asta deasemenea pina la al 3-lea reload ).
Ideea era sa fie marit exp in party indiferent de reload dar nu marit pina la 3 reload-uri...
Revezi te rog setarile.
Ceilalti jucatori dati-va cu parerea : poate asta e doar la mine .

Re: EXP in party lifted?
« Răspuns #2 : Mai 07, 2017, 03:10:32 p.m. »
De acord :
eu am observat ca dupa al 3-lea reload exp-ul scade drastic si nu doar in party.
De asemenea exp a crescut si in afara party-ului (si asta deasemenea pina la al 3-lea reload ).
Ideea era sa fie marit exp in party indiferent de reload dar nu marit pina la 3 reload-uri...
Revezi te rog setarile.
Ceilalti jucatori dati-va cu parerea : poate asta e doar la mine .
Nu e doar la tine, la toti e asa

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: EXP in party lifted?
« Răspuns #3 : Mai 07, 2017, 11:47:02 p.m. »
ah da, poate ca nota informativa:

Noi, jucatorii, ne refeream la faptul ca in BC solo e mai bine sa stai ka4 decat in party deaorece solo venea 11-15k exp pe cand in party (chiar si bonus) venea 2-3k. Noi credem ca ar fi bine daca acest experience ar fi ridicat in party pentru am fi stimulati sa creem party in BC dar nu sa ne intindem pe tot podul SOLO  :help:

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: EXP in party lifted?
« Răspuns #4 : Mai 08, 2017, 03:23:30 p.m. »
În orice caz experience în Party pentru fiecare individual va fi mai mic. Se presupune că odată ce în party sunt mai mulți jucători, monștrii vor fi omorîți mai rapid.

Experience în party funcționează cam în felul următor. 1 jucător primește 100% experience. 2 jucători în party primesc 160%, respectiv 160 ÷ 2 = 80% fiecare.

Re: EXP in party lifted?
« Răspuns #5 : Mai 08, 2017, 04:31:42 p.m. »
În orice caz experience în Party pentru fiecare individual va fi mai mic. Se presupune că odată ce în party sunt mai mulți jucători, monștrii vor fi omorîți mai rapid.

Experience în party funcționează cam în felul următor. 1 jucător primește 100% experience. 2 jucători în party primesc 160%, respectiv 160 ÷ 2 = 80% fiecare.

rayness noi stim asta.
dar de ce difera expul primit la 2 reload si cel primit la 3,4,5 ? (in acelasi party.. )

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: EXP in party lifted?
« Răspuns #6 : Mai 08, 2017, 05:07:33 p.m. »
În orice caz experience în Party pentru fiecare individual va fi mai mic. Se presupune că odată ce în party sunt mai mulți jucători, monștrii vor fi omorîți mai rapid.

Experience în party funcționează cam în felul următor. 1 jucător primește 100% experience. 2 jucători în party primesc 160%, respectiv 160 ÷ 2 = 80% fiecare.


eu foarte bine inteleg cum functioneaza party si ca EXPERIENCE este divizat la numarul jucatorilor insa: chiar si sa ne luam dupa formula mentionata de tine, daca un jucator SOLO in bc primeste 10k, in 2 el va primi 3k (ceea ce la sigur nu consta 80%). 

Alt punct, ar fi logic daca un bonus exp ar fi oferit (sa se simta) in cazul unui party intre BK, ELF, DW.

Dar daca am lasa formula la o parte, testeaza singur.... dute in BC solo cu dw lvl 600 (ancient) sau BK 600 (ancient) si apoi fa un party dintre 3 jucatori ELF, BK, SM (tot ancient) si compara care este diferenta dintre experience-ul obtinut intr-un BC si ne vei intelege....