DMG DL

  • 148 Răspunsuri
  • 28780 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Re: DMG DL
« Răspuns #135 : Februarie 12, 2017, 11:15:35 a.m. »


 1.Acum damage la Dark Lord e puțin mai mare decît ceea ce recomandă WebZen și ceea ce a fost pe proiectul precedent. Ținînd cont de experiența proiectului precedent și de testările efectuate o majorare mai mare ar putea afecta negativ echilibrul în joc.

 2. Despre actualizare. În urma actualizărilor damage pentru Firescream a crescut în mediu cu 700 (în dependență de stat-uri și alți factori)


1.Pot sa-ti spun asa, referitor la experienta serverului trecut, DL-ul nu era cel mai cel mai, da, avea posibilitate sa ucida 1 pt, chiar si 2, dar aceiasi DK avea asa posibilitate, sa ne amintim ( Belfort) care era in set 380, (Tyson), si multi alti.Acuma ce se intimpla, chiar daca ridici damage la DL, care pot sa spun ca se simte cit de cit, oricum DK practic nu cade, nu mai spun de celelalte clase,(DW practic imposibil). Acuma se pune asa intrebarea,scazi hp la DL, damage ai scos, ca sa nu mai fie ca serv trecut, dar nu iai in considerare ca mai este si SD shild, in care foarteeee slab batem,  sa intelegi, aproximativ de 3 ori mai slab ca in hp. Si acuma ce se intimpla, DK imbraca set 380, si so terminat, nici AE nici DW, nici DL, nici toti 3 impreuna cu perecast, nu dau DK jos.
Din ce cauza nu faci schimbari la DK? Iai oferit si HP si DAMAGE si DEF. Oare e normal asa?
2. Nu stiu ce tot spui acolo de firescream, ca s-a ridicat cu 700, am str deajuns, dar bat mai mult aproximativ cu 75 -150.
Uite ia in considerare ca este SD shild, in care bati in dependenta de def, cu cit mai mult def, cu atit mai slab bati in SD, reesa ca pina ii scoti SD la un DK cu 1300 def + decrement el te ucide. ASTA E NORMAL?


*

Offline Nicole

  • ***
  • 127
    • Vezi Profilul
Re: DMG DL
« Răspuns #136 : Februarie 12, 2017, 01:48:25 p.m. »
plea Hyena tai aruncat o toana de agility si vrei DMG???   admin uite la staurile lui apoi sa zica de dmg, nu zic mariti DMG un pic la DL da nu cum inainte de vipe va rog!

*

headShot1

Re: DMG DL
« Răspuns #137 : Februarie 13, 2017, 06:04:27 p.m. »
Nicolaie sa aucnat pentru wega mace ! atita agilit idaca vrei sa stii!

*

Leshai

Re: DMG DL
« Răspuns #138 : Februarie 14, 2017, 12:47:42 p.m. »
На этом сервере если бы Rayness предупредил нас о таком DLe, их бы вообще не было и этой темы DMG DL не было бы потому-что были бы только несколько MoveDL и всё. Какой смысл с DLa когда он даже сам толком качаться не может без Ancient ? Почему на этом сервере до сих пор не убрали БАГ Twisting Slash и Hell Blast у DK ? Почему он должен со своим огромным DMG бить больше и качаться на уровне с BDL ? Зачем вообще еще что-то кому-то обьяснять мне уже сказали Rayness делает всё как он хочет без предупреждений других игроков, ''он вечно что-то выдумывает''. Просто испортил DLa и ребятам игру которые играют за DLa на этом сервере, я ещё немного поиграю на AFK бо смысла выходить на евенты за этого обосанного чара нету и просто подожду того момента когда каждый будет одет в 380 items и сделаю ещё одно видео этому админу который не уважает и не прислушивается к тому что говорят люди.

P.S. Жаловался бы любой другой класс - DK,AE,SM которых на сервере 90 % сразу же произошли хорошие изменения.

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: DMG DL
« Răspuns #139 : Februarie 14, 2017, 02:49:42 p.m. »
За стандартный дмг ДЛу если только уберете абсорб с плащя.

Re: DMG DL
« Răspuns #140 : Februarie 14, 2017, 05:44:24 p.m. »
На этом сервере если бы Rayness предупредил нас о таком DLe, их бы вообще не было и этой темы DMG DL не было бы потому-что были бы только несколько MoveDL и всё. Какой смысл с DLa когда он даже сам толком качаться не может без Ancient ? Почему на этом сервере до сих пор не убрали БАГ Twisting Slash и Hell Blast у DK ? Почему он должен со своим огромным DMG бить больше и качаться на уровне с BDL ? Зачем вообще еще что-то кому-то обьяснять мне уже сказали Rayness делает всё как он хочет без предупреждений других игроков, ''он вечно что-то выдумывает''. Просто испортил DLa и ребятам игру которые играют за DLa на этом сервере, я ещё немного поиграю на AFK бо смысла выходить на евенты за этого обосанного чара нету и просто подожду того момента когда каждый будет одет в 380 items и сделаю ещё одно видео этому админу который не уважает и не прислушивается к тому что говорят люди.

P.S. Жаловался бы любой другой класс - DK,AE,SM которых на сервере 90 % сразу же произошли хорошие изменения.

+++ De acord cu toate cele spuse mai sus, cind vor fi mai multi in items 380, o sa fac si eu Video, sa-i aratam mult stimatului admin, ce face acest personaj de kkt...

Re: DMG DL
« Răspuns #141 : Februarie 15, 2017, 12:08:52 a.m. »
Ce sa așteptați? Va spun eu:)
Am Agnis set + 11,402 lvl ,mult str,lord +13 28 exe dmg,Cape 13 28 si bat in set 380 la 1000 exe dmg duble nu-i real? Rayness intra si testează:)

Re: DMG DL
« Răspuns #142 : Februarie 15, 2017, 07:47:16 a.m. »
Night bine ca te hileshti 10 sec 60 banshi eu te palesc 2300 shi tu athileshti palitura !

Re: DMG DL
« Răspuns #143 : Februarie 15, 2017, 07:50:48 a.m. »
night are 2344 hp eu il palesc 2300 jok bmg  shi el athileshte palitura unde sa mai vazut ???
toti se hilesc 10 sec 10 banshi fara qwe ca e inutil doar Q
Shi tu vrei dmg mai mare la sa echilibreze athilu sa fie unik pentru toti
Shi tu vashe o sa zabiveshti pe serveru ista
P.S Seth !!!!

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: DMG DL
« Răspuns #144 : Februarie 15, 2017, 08:34:08 a.m. »
night are 2344 hp eu il palesc 2300 jok bmg  shi el athileshte palitura unde sa mai vazut ???
toti se hilesc 10 sec 10 banshi fara qwe ca e inutil doar Q
Shi tu vrei dmg mai mare la sa echilibreze athilu sa fie unik pentru toti
Shi tu vashe o sa zabiveshti pe serveru ista
P.S Seth !!!!


Fix aceiasi istorie si la tine cu healul,  si restul , eu ma mir de prostia ta omeneasca seth,tare ash dori sa-ti deminuieze tie hp si dmg sa vad cu vei latra la pvp.

Re: DMG DL
« Răspuns #145 : Februarie 15, 2017, 11:09:34 a.m. »
Noi cind ne-am testat eu am pus auto heal la 0 sec.Deoarece compu e levii si Numa pot hili ...Crezi ca bat capu? Pot să-ți demonstrez...fac demonstrarea ecranului liber si fără probleme doar ca sa nu fie întrebări:)
Mai bine ai zice de newempire si artistu ei au heal de asta nebun
Si încă una ajunge sa trageți oghealu la sine însuși (e înjositor)
« Ultima Modificare: Februarie 15, 2017, 11:11:54 a.m. de WhiteNight »

Re: DMG DL
« Răspuns #146 : Februarie 15, 2017, 03:13:09 p.m. »
DL e destul de echilibrat.
Vrei sa ucizi BK , fa-ti BK !

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: DMG DL
« Răspuns #147 : Februarie 16, 2017, 08:51:18 p.m. »
Dark Lord-ul a fost echilibrat în timpul testărilor de pînă la deschidere. La testări au participat și top dark lords. Damage-ul e o valoare holistică care depinde de mulți factori. Ceea ce înseamnă dacă acum ataci în 400, peste 100 nivele ai putea ataca 1200. Totodată trebuie de ținut cont de faptul că WebZen nu setează echilibrul între caractere după formula, 1 vs 1 se țin bine înseamnă că e echilibrat. În procesul echilibrării participă multe variabile precum Movement Speed, Experience Gain, Absorb, Eficacitatea Skill-urilor (ce poate oferi altor participanți), ce avantaje/dezavantaje are față de alte classe, pe lîngă aceasta se mai adaugă și Stat Points și alte elemente.

Acum damage la Dark Lord e puțin mai mare decît ceea ce recomandă WebZen și ceea ce a fost pe proiectul precedent. Ținînd cont de experiența proiectului precedent și de testările efectuate o majorare mai mare ar putea afecta negativ echilibrul în joc.

Despre actualizare. În urma actualizărilor damage pentru Firescream a crescut în mediu cu 700 (în dependență de stat-uri și alți factori)

Despre modificări. E normal să avem unele ajustări. O face și WebZen relativ frecvent. Totuși orice modificare propusă trebuie argumentată, susținută și  trebuie să se integreze armonios în ecosistemul deja creat. Totodată cînd ne referim la ceea ce recomandă WebZen trebuie să ținem cont că echilibrul stabilit de WebZen e specific serverului oficial. De exemplu, WebZen se axează pe ideea că majoritatea caracterelor sunt în set-uri +5 - +9 cu doar cîteva mixturi (40 - 50) în inventory.




Re: DMG DL
« Răspuns #148 : Februarie 17, 2017, 08:52:53 p.m. »
Парни, кто на ДЛ гоняет, скажите а Ворона такая же ущербная осталась?
Или ее подправили, как то?

А то, все споры вокруг БДЛ. А, что насчет раскачки через Команд? через ворону и коня.
Может есть смысл подправить ворону? Как во времена mu.skynet но, что то похожее было бы супер. Вот вам и еще один контроль по цели и доп дмг.  :crazy:
Жаль, что статы уже у всех не под команд)