DS6, BC7, Alpha Crust

  • 11 Răspunsuri
  • 3590 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
DS6, BC7, Alpha Crust
« : Ianuarie 20, 2017, 04:42:19 p.m. »
Draga Wega,

Noi iata am pasit in pragul urmatorului ds/bc si am intimpinat careva detalii care presupun ca ar trebui corectate.

BC7: 1) Pina la 15 50 cade Illusion Temple ingredients +2. 15 50+ cad Illusion Temple +3. Nu crez ca ar fi logic sa cada la primii monstri illusion +3 si la aia mai avansati +4?  Inca daca ar mai fi o varianta sa dobindim illusion-urile +3 la mijloc de pod, atunci in 4 ce facem? stam la wizzard bc7? 2) Toata ziua mergem BC7 si nici o pana iarasi : ) (tine cont ca pina astazi au fost zile intregi in care mergeam BC6 (inclusiv la poarta) si tot nici o pana. Eu inteleg ca ai pus drop mai mic in bc ds pentru a evita acapararea serverului cu o cantitate mai mare de Pero dar ar fi timpul sa fie normal ca un caracter 330 sa poseseze 2nd wings.

DS6: 1) Stam in Arena la spot-ul de Beam Night si Alpha Crust, iarasi nici un ingredient ds+6, nici un pero. Totusi asi sugera ca ds6 sa fie real de-al frecventat chiar daca caracterii stau arena nu doar kanturu.

Astept parerea ta la punctele sus mentionate  :hi:

Re: DS6, BC7, Alpha Crust
« Răspuns #1 : Ianuarie 20, 2017, 05:17:33 p.m. »
Spoiler (hover to show)
« Ultima Modificare: Ianuarie 21, 2017, 05:15:00 p.m. de Rayness »

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: DS6, BC7, Alpha Crust
« Răspuns #2 : Ianuarie 20, 2017, 05:34:42 p.m. »
Contra oricarei skimbari ce tsine de Feather.

Asta este unikul mu unde dupa 330 lvl lumea na sa vinda Feather in gos deoarece nau lok in bank.

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: DS6, BC7, Alpha Crust
« Răspuns #3 : Ianuarie 20, 2017, 06:02:17 p.m. »
Contra oricarei skimbari ce tsine de Feather.

Asta este unikul mu unde dupa 330 lvl lumea na sa vinda Feather in gos deoarece nau lok in bank.

eu nu zic ridicarea dropului la un nivel ca sa nu ai ce face cu ele. Eu zic sa fie la asa un nivel ca sa nu vinda wings 2nd de elf lisie cu 50/50!  Daca o pus drop din alpha crust lasa sa cada din alpha crust!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: DS6, BC7, Alpha Crust
« Răspuns #4 : Ianuarie 20, 2017, 06:07:09 p.m. »
Contra oricarei skimbari ce tsine de Feather.

Asta este unikul mu unde dupa 330 lvl lumea na sa vinda Feather in gos deoarece nau lok in bank.

eu nu zic ridicarea dropului la un nivel ca sa nu ai ce face cu ele. Eu zic sa fie la asa un nivel ca sa nu vinda wings 2nd de elf lisie cu 50/50!  Daca o pus drop din alpha crust lasa sa cada din alpha crust!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cum satsi pun...da cade greu da shi se primesk bune ?? Prima pereche de pe server de Elf sa primit curata a 2ua de BK ku ignor.
Aici fiecare al 3ilea are Wings bune ku ignor sau HP...Luck ignore de elf am vazut zilele estea....eu kred ka pentru asha wings este sens de pierdut putsin mai mult timp ikarus.

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: DS6, BC7, Alpha Crust
« Răspuns #5 : Ianuarie 20, 2017, 06:33:39 p.m. »
Contra oricarei skimbari ce tsine de Feather.

Asta este unikul mu unde dupa 330 lvl lumea na sa vinda Feather in gos deoarece nau lok in bank.

eu nu zic ridicarea dropului la un nivel ca sa nu ai ce face cu ele. Eu zic sa fie la asa un nivel ca sa nu vinda wings 2nd de elf lisie cu 50/50!  Daca o pus drop din alpha crust lasa sa cada din alpha crust!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cum satsi pun...da cade greu da shi se primesk bune ?? Prima pereche de pe server de Elf sa primit curata a 2ua de BK ku ignor.
Aici fiecare al 3ilea are Wings bune ku ignor sau HP...Luck ignore de elf am vazut zilele estea....eu kred ka pentru asha wings este sens de pierdut putsin mai mult timp ikarus.

astai random, eu nu cred ca procentajul sa faci wings cu ignore a fost marit sau in genere se paote de marit. Daca voua v-a mers asta nu inseamna ca tot muu e in wingsuri cu ignore)))

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: DS6, BC7, Alpha Crust
« Răspuns #6 : Ianuarie 21, 2017, 02:11:12 p.m. »
Deacord , e rofl sa fii 331 lvl cu 1 wings si  in toata perioada muului 1 pana nu am vazut in alte locatii de cit icarus!

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: DS6, BC7, Alpha Crust
« Răspuns #7 : Ianuarie 21, 2017, 05:25:28 p.m. »
Pînă în prezent, la toate restart-urile drop rate-ul pentru Feather doar a crescut. Îl creștem gradual pentru a evita un exces a acestor iteme pe piață.

Cu referite la Illusion Temple. Mai jos sunt informații cu privere la nivelul monștrilor și drop-ul elementelor corepunzătoare.

IT Number
Monster Level
Illusion Temple 1
70-80
Illusion Temple 2
81-87
Illusion Temple 3
88-95
Illusion Temple 4
96-101
Illusion Temple 5
102+

La următorul restart va fi drop și în Arena a ingredientelor pentru Devil Square

« Ultima Modificare: Ianuarie 21, 2017, 05:58:38 p.m. de Rayness »

*

Offline EdWyn

  • ***
  • 208
    • Vezi Profilul
Re: DS6, BC7, Alpha Crust
« Răspuns #8 : Ianuarie 21, 2017, 05:43:58 p.m. »
Pînă în prezent, la toate restart-urile drop rate-ul pentru Feather doar a crescut. Îl creștem gradual pentru a evita un exces a acestor iteme pe piață.

Si ce tine de Devil Square ingredients si Illussion Temple ingredients care este pozitia dvs?

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: DS6, BC7, Alpha Crust
« Răspuns #9 : Ianuarie 21, 2017, 11:15:01 p.m. »
Pînă în prezent, la toate restart-urile drop rate-ul pentru Feather doar a crescut. Îl creștem gradual pentru a evita un exces a acestor iteme pe piață.

Si ce tine de Devil Square ingredients si Illussion Temple ingredients care este pozitia dvs?

Am redactat mesajul de mai sus.

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Re: DS6, BC7, Alpha Crust
« Răspuns #10 : Ianuarie 24, 2017, 12:57:28 p.m. »
 Cred ca e timpu sa intelegeti ca in bc 7 nu mai sunt top monster, dar totusi iteme pentru ds 6 ar trebui sa fie mai accesibile

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: DS6, BC7, Alpha Crust
« Răspuns #11 : Ianuarie 24, 2017, 11:00:33 p.m. »
Ingredientele pentru Devil Square 6 pot fi obținute din monștri cu un nivel mai mare de 85

Recent au fost adăugate și în Arena