380 Weapons

  • 18 Răspunsuri
  • 7431 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

380 Weapons
« : Octombrie 11, 2016, 12:15:42 p.m. »
Admin vreau sa aflu parerea ta la acest subiect. 380 weapons au devenit disbalansate, acum doar ele is relevante, nici exe weapons noi din +5 nu fac fata, +200dmg e prea bun. Problema e ca oamenii au sa ajunga si 400 si fara 380 weapons devii irelevant in pvp, nu ai nici o sansa. Dupa ce fac 400 eu voi fi nevoit sa intru de 4 ori pe saptamina la balgas si sa sper la sansa cea mizera de a il ucide, de a fi cel care ea dropu, si sa cada itemu care imi trebuie, asta poate dura luni ... Intre timp fara asa weapon nu poti face nimic pvp, si unde e bucuria ca ai char de 400 cind tot ce vei face cu el e sa intri seara de 4 ori pe sapt. la boss ??

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: 380 Weapons
« Răspuns #1 : Octombrie 11, 2016, 06:12:51 p.m. »
Admin vreau sa aflu parerea ta la acest subiect. 380 weapons au devenit disbalansate, acum doar ele is relevante, nici exe weapons noi din +5 nu fac fata, +200dmg e prea bun. Problema e ca oamenii au sa ajunga si 400 si fara 380 weapons devii irelevant in pvp, nu ai nici o sansa. Dupa ce fac 400 eu voi fi nevoit sa intru de 4 ori pe saptamina la balgas si sa sper la sansa cea mizera de a il ucide, de a fi cel care ea dropu, si sa cada itemu care imi trebuie, asta poate dura luni ... Intre timp fara asa weapon nu poti face nimic pvp, si unde e bucuria ca ai char de 400 cind tot ce vei face cu el e sa intri seara de 4 ori pe sapt. la boss ??

« : Август 19, 2016, 05:55:48 pm »
Какие же вы тугие ребята....до вас еще не дошло что тот же ДК СЭТ собранный на полу-афк за неделю в разы луче чем хион 13 который собирался за 2 месяца целым гуилдом??
 
Поверьте как только 1 дк возьмет 380 и оденет ДК сэт и 2 ББ даже +5  у всех у вас унико-выпрашивателей пройдет все желание одевать уник ибо он говно.

Re: 380 Weapons
« Răspuns #2 : Octombrie 11, 2016, 06:26:17 p.m. »
Setul 380 nu e nimic deosebit, nu ma intereseaza. 380 weapons is pur si simplu necesare si nu au analog in joaca.
Propun sa fie schimbat dropu din balgas, lasa sa cada exe din +5 sau ceva top unic, lasa oamenii sa se duca la el pentru un random bonus, ca ceva ce nu e strict necesar dat e valoros orcum, nu ca la ceva strict necesar pentru a continua jocul pe acest serv.
Lasa sa cada 380 items in k7 la urma de ex. Lasai pe oameni sa faca farm la ele cum faceau pe timp farm in kanturu tower la weapons  cu luck.

P.S. unic nu am si nici nu string
« Ultima Modificare: Octombrie 11, 2016, 06:31:11 p.m. de AngryJoe »

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: 380 Weapons
« Răspuns #3 : Octombrie 11, 2016, 06:33:16 p.m. »
Setul 380 nu e nimic deosebit, nu ma intereseaza. 380 weapons is pur si simplu necesare si nu au analog in joaca.
P.S. unic nu am si nici nu string

GD set simplu fara agg da in jur la 1050 def
DK set fara agg da in jur la 1200 def
+ 200 Defence skill
+ 200 HP

+ Am scris de Weapons...chiar shi la +5 ele is mult mai bune decit altele +13

Re: 380 Weapons
« Răspuns #4 : Octombrie 11, 2016, 09:57:19 p.m. »
Setul 380 nu e nimic deosebit, nu ma intereseaza. 380 weapons is pur si simplu necesare si nu au analog in joaca.
P.S. unic nu am si nici nu string

GD set simplu fara agg da in jur la 1050 def
DK set fara agg da in jur la 1200 def
+ 200 Defence skill
+ 200 HP

+ Am scris de Weapons...chiar shi la +5 ele is mult mai bune decit altele +13

defence nu hotaraste nimic, hotaraste HP si exe options ca Ref sau DD, parerea mea.
dar weapons nu ai alta alternativa cum ai cu haine, or ai 380 weapon si participi la pvp ori intri 30 min la balgas si iti cauti vreo citeva luni pina ai.

*

Offline Shuryk

  • *****
  • 512
    • Vezi Profilul
Re: 380 Weapons
« Răspuns #5 : Octombrie 12, 2016, 05:54:29 p.m. »

defence nu hotaraste nimic, hotaraste HP si exe options ca Ref sau DD, parerea mea.

Clar...daca stii mai bine tu  :good:

Re: 380 Weapons
« Răspuns #6 : Octombrie 12, 2016, 06:49:51 p.m. »

defence nu hotaraste nimic, hotaraste HP si exe options ca Ref sau DD, parerea mea.

Clar...daca stii mai bine tu  :good:
Poate stii tu mai bine, nu am nimic impotriva imbracate in ce vrei  :good:

Dar totusi as vrea sa vedem parerea lui Rayness

Re: 380 Weapons
« Răspuns #7 : Octombrie 12, 2016, 08:13:02 p.m. »
Ok Rayness, ultimile 2 crywolf events au venit niste "oameni" care au ucis elfii de pe altar, explica cum putem noi sa facem rost de top weapons daca cei care au ajuns la 400 ne face practic sa ne fie impoisibil sa ne imbracam cu 380 weapons?

Re: 380 Weapons
« Răspuns #8 : Octombrie 13, 2016, 12:12:25 p.m. »
Nemernici. Propun sa baneze pe cei ce incurca la finisarea acestui event, sau pune weapons din kanturu 3.

Re: 380 Weapons
« Răspuns #9 : Octombrie 13, 2016, 09:30:06 p.m. »
Totul normal baieti cu weaponurile, printre raspunsurile din aceasta tema este si solutia, si anume set 380, nu trebuie mare matematica sa intelegi acest lucru.
Ce tine de modul de a le dobindi weaponurile... lasale sa fie rare din boss numai dar totushi cred ca tebuie de facut ca elfii de pe altar sa nu fie ucishi, de dat imunitate elfilor pe altar sau crywolf non-pvp mapa etc.... si nu e actuala varianta precum ca singuri trebuie sa ne intelegem... bidlele din padonki au 400 si lor lii tot una, daca nus increzuti ca balgas va fi al lor ei mai bine dau gz si sufera tot serverul, ei shtiu numai permanent sa se jeluie ca serverul more shi paralel sa il ingroape, nu ash lasa soarta serverului in miinele acestor ipocriti invidiosi

Re: 380 Weapons
« Răspuns #10 : Octombrie 13, 2016, 09:42:35 p.m. »
Totul normal baieti cu weaponurile, printre raspunsurile din aceasta tema este si solutia, si anume set 380, nu trebuie mare matematica sa intelegi acest lucru.
Ce tine de modul de a le dobindi weaponurile... lasale sa fie rare din boss numai dar totushi cred ca tebuie de facut ca elfii de pe altar sa nu fie ucishi, de dat imunitate elfilor pe altar sau crywolf non-pvp mapa etc.... si nu e actuala varianta precum ca singuri trebuie sa ne intelegem... bidlele din padonki au 400 si lor lii tot una, daca nus increzuti ca balgas va fi al lor ei mai bine dau gz si sufera tot serverul, ei shtiu numai permanent sa se jeluie ca serverul more shi paralel sa il ingroape, nu ash lasa soarta serverului in miinele acestor ipocriti invidiosi
set 380 nui solutie, cum un set poate fi solutie la faptul ca 380 is disbalansate si is strict necesare pentru a lua parte la pvp ?
crywolf sa fie non pvp zone e o ideie buna + sa fie mai des CW

Wega acorda-ne 1 min si spune-ne parerea ta la acest subiect.
« Ultima Modificare: Octombrie 13, 2016, 09:45:06 p.m. de AngryJoe »

Re: 380 Weapons
« Răspuns #11 : Octombrie 14, 2016, 12:25:55 a.m. »
Citat din: JavaSE
bidlele din padonki au 400 si lor lii tot una, daca nus increzuti ca balgas va fi al lor ei mai bine dau gz si sufera tot serverul, ei shtiu numai permanent sa se jeluie ca serverul more shi paralel sa il ingroape, nu ash lasa soarta serverului in miinele acestor ipocriti invidiosi

Eu demult am spus ca guildu ista trebuie șters din sistema, însuși denumirea e clară. Podpilotniki.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: 380 Weapons
« Răspuns #12 : Octombrie 19, 2016, 09:39:05 p.m. »
Armele 380 au fost adăugate și în drop la Kundun Boss

Re: 380 Weapons
« Răspuns #13 : Octombrie 20, 2016, 07:18:56 p.m. »
E o schimbare buna, dar totusi e prea greu de obtinut 380 weapons, cind te gindesti ca in alte sezoane ele cad pe jos din mobi simpli ...
Eu pur si simplu nu am cum sa eau singur bossu si la balgass sansele is aproape de 0, dar fara 380 nu poti face nimic.
Ce ar fi sa pui sa cada ele in barracks ?

*

LaCroix

Re: 380 Weapons
« Răspuns #14 : Octombrie 21, 2016, 11:51:03 p.m. »
Baeti spune cineva..Wega poti sa spui te rog in arma 380 lvl ce se ia invedere. +200 dmg...palitura esa cu 200mai mult sau. Singur dmg la sword...de exemplu sword  are 196. 202. Dmg. Cu optiunea asta are 400 dmg sau cum..???ca nu inteleg...cred ca in protivnik daca de exemplu il bat 1000. Ap cu optiunea pusa o sal bat 1200.  Cum e na samom dele??