Boss Kalima7

  • 25 Răspunsuri
  • 6910 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: Boss Kalima7
« Răspuns #15 : August 02, 2016, 08:17:07 p.m. »
seunsul din Castle Siege shi cc care e de 2 ori pe zi shi boss??un simplu exemplu  primul guild care va lua Castelul acela shi va domina pe server(deodata va incepe a scadea online la golduri earashi nu va umbla nimeni din afk vor ramine citzva oameni) top 200(va ramine cu top 30(online) in rest ramin noobii care idee nu au ce face(aceste 200 online impartzind la persoane care stau pe 3-4 ferestre ramine ca pe server joaca 90-100 oameni fiecare al 2-3 are ee fiecare a 5 are full gold pt,fara sens de scris adminului scriu doar 5 persoane pe forum la restu lii in cot de joaca(vretzi un rezultat  nu intratzi in joaca shi statzi pe forum scrietzi posturi ce e legat de Ancient Items arena bc ds (nu e nici o piatza shi nici o concurentza pe server cu Ancient,se vind doar real) mai mult nimika inseosebi serverul in scrut timp va muri :) shi buna ziua sh la revedere 3 luni de 24/24 afk timp pierdut!!facetzivva pareri


Destul de constructiv gindit, atit timp cit nu este posibilitatea  fiecare sa aiba sansa sa  dobindeasca unic,respectiv nu este materie pe piata ,rezulta ca doar guildurile puternice vor avea sansa sa, respectiv monopol pe ancient

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #16 : August 02, 2016, 08:56:30 p.m. »
Damage și defense la boss va fi micșorat. Ideea boss-ului nu e în cît e de puternic, ci în PvP și competitivitate.

Vor fi schimbări în următoarea actualizare.

Да ты красавчик ,знаешь парой  я думаю что моему клану тут тупо не рады ,всё что мы делаем всё выходит через жопу .
часть людей забанили не за что ,так они ещё - лвл получили и - шмот
Точнули дк сет -сразу сделали его с 380 ,пох что потрачина неделя без кача без нечего и кучу камней -насрать )
и тут мы будучи растоены и  не особой охотой играя из такого тоношения  ,целинаправельно как арена открыласть ( опустим момент что клан роял 1 до арены дошёл ,но сделали её только когда человек 20 331 был ,за что тебе админ респект и уважуха)  так вот ,сутками качаясь на арены ,мы общщаяс в конфе думаем ,так охоты на +5 ходить нет ,да и все работают ,быстро отрываемся берём 350 и бежим в кадиму  7 чучуь раньше других,может повезёт  и снова дадим джазу )) ,и что выходит а Райнес ,что ?))) к 7 кончено настроено  ,и ты пишешь ребята в след абдейте будет перенастроена ?)))) да на кой хрен она нужна будет а ?)))  если все уже будут 350 и мы уже не 1 ?)) смысл со всего ?)) к чему бы мы не шли ты нас обрезал ,уже и мтз забанили мы без него все дошли ,не что нам не помеха была .
Мораль это чудо новости ,чудо топа и вообще чуда игры ,я вообще желею что я потратил кучу времени на этот бред ,такого недостроя и такого отношения к коллктиву я ни в 1 игре не видел ,мой клан тупо в 100 раз опракинули ,я уже сейчас стандартный ответ .что недотестировали ,вот ссылки на другие темы и т д ))) наш клан топовый и не слабее других ,а ты мало того что убил игру нам ,так ты из этого убил игру всем .Буть здоров ! а я желаю вам удачи !

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #17 : August 02, 2016, 10:03:56 p.m. »
Bătaie de joc...nus cuvinte...pai ce rost mai are concurenta, sa fi 1 în top?! :crazy: :wizard: :wizard:
« Ultima Modificare: August 02, 2016, 10:08:59 p.m. de abecedarel »

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #18 : August 02, 2016, 10:14:54 p.m. »
Cum a mai scris cineva, ai impresia ca joci test server   :crazy: :crazy: nu am jucat in toate proiectele de pina acum, dar presup ca acesta'i cel mai rau din toate... imi pare rau ca am pierdut timp pentru asa un server neserios, rusine pentru toate setarile pe care le-ai facut rayness, pentru toata indiferenta de care ai dat dovada... sa faci update'urile deja pentru tine, sa te joci pe server cu oamenii care inca idee nu au pe ce **** de server joaca  :boredom:
« Ultima Modificare: August 03, 2016, 03:47:00 p.m. de Rayness »

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Boss Kalima7
« Răspuns #19 : August 02, 2016, 10:16:09 p.m. »
Ce e acum, e ceea ce webzen propune.

Ceea ce propune webzen e un pic prea hot pentru serverul nostru, dat fiind că nu avem excellent iteme și arme de top.


« Ultima Modificare: August 02, 2016, 10:20:28 p.m. de Rayness »

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #20 : August 02, 2016, 10:22:30 p.m. »
Ce e acum, e ceea ce webzen propune.

Ceea ce propune webzen e un pic prea hot pentru serverul nostru, dat fiind că nu avem excellent iteme și arme de top.

Начё вип акка или кэш шопа я вообще хз как ты не ввёл это ,но вопрос и моё смс было совсем о другом  :dirol:

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #21 : August 02, 2016, 10:25:48 p.m. »
 sa înțeleg ca boss kalima 7 nu trebuie de ajustat?  În cazul în care trebuie de ajustat de ce nu sa făcut pina acum???  Am impresia ca todeauna se așteaptă ca cineva sa posteze pe forum vrio problema și după asta se rezolvă! Băieți mai multa seriozitate!!
« Ultima Modificare: August 02, 2016, 10:27:36 p.m. de abecedarel »

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #22 : August 02, 2016, 11:46:44 p.m. »
Боже мой ,я даже тебе отвечать больше не буду .думать о своей и только о своей жопе .и хотеть хорошей игры -не корректно Миша .

*

r00t

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #23 : August 03, 2016, 12:10:42 a.m. »
Ce e acum, e ceea ce webzen propune.

Ceea ce propune webzen e un pic prea hot pentru serverul nostru, dat fiind că nu avem excellent iteme și arme de top.

noi totzi care jicam pe acest server sa vrut sa jucam cu setarile date intram pe webzen shi jucam,dar bunaziua,pui uppdate shi nu zici in ce consta ele trebuie puse sau nu,jucam in proiectele tale pentru ca in toate care am jucat,era o piatza incare puteai concura de la inceput kit de kit haine exe unik jewel,noua la totzi nu nii interesaant sa ridicam 400 pentru a  obtzine un set unik nu suntem pe server cu reseturi,nu se va face skimbari va spun adio sh nu numai eu,nu ascultzi de lok de jucatori faci totul cum vrai dar pentru e creat forumul pentru ce sunt propunerile?sa aiba lumea ocupatzie? Am avut destula ocupatzie pin acum,din 4 ferestre string jewel ca din 1 bc ds  stind afk undeva,pentru ca din bc ds nu vad sens shi nici arena cai vai de fundul.ei cu 3-4 mii exp in full pt 4,5  stau shi singur in tarkan cu asha drop shi exp.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Boss Kalima7
« Răspuns #24 : August 03, 2016, 05:32:38 p.m. »
Cum a mai scris cineva, ai impresia ca joci test server   :crazy: :crazy: nu am jucat in toate proiectele de pina acum, dar presup ca acesta'i cel mai rau din toate... imi pare rau ca am pierdut timp pentru asa un server neserios, rusine pentru toate setarile pe care le-ai facut rayness, pentru toata indiferenta de care ai dat dovada... sa faci update'urile deja pentru tine, sa te joci pe server cu oamenii care inca idee nu au pe ce **** de server joaca  :boredom:


Problema e preamărită.

Raportat la numărul problemelor pe serverul webzen oficial (unde dezvoltatorii au acces direct la engine și pot face modificări mai ușor) putem spune că suntem practic bugless.

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #25 : August 03, 2016, 09:50:55 p.m. »
Rayness, sper ca glumesti in privinta la bugless... Daca visual bug'u nu i rezolvat dupa atita timp.... :scratch_one-s_head: in privinta la drop nu mai spun nimic, stau 25 min nabivesc +3, ca la urma sa ridic berdysh, thunder staff sau legendary sword...really???  :crazy: din vreo 20 golduri +3 de pin acum, am ridicat numai 1 haina luck dd... In ce priveste dropu ancient, vor sta toti afk daca nu il introduci: in Cc nu cade, LoT va fi doar un clan, iar boss la fel, doar top chars se vor bucura de el... Fa concluzii...Optam toti pt drop cit de mic, dar sa fie in bc/ds/arena

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Boss Kalima7
« Răspuns #26 : August 05, 2016, 09:43:53 p.m. »
În Chaos Castle ancient poate fi atît în ultimul cît și în primul, deci nu are nimic cu topul.

Referitor la Kundun Boss și LoT - e concept de concurență. Dacă dorești să obții ceva unic (ancient), organizează-te și obține-l. O strategie bună asigură cîștigul indiferent de set. Spre asta și tinde echilibrul jocului.

De altfel de ce ar trebui să fac ceva ca să obțin castel-ul sau kundun boss, dacă aceste iteme pot fi dobîndite ușor în BC7 sau Arena? => aceasta va transforma procesul de joc în afk permanent.

Totuș dacă dorești un proces mai puțin activ, rămîne a 2-a variantă 380 + harmony care se poate obține într-o formă mai pasivă.

*

20inch

Re: Boss Kalima7
« Răspuns #27 : August 06, 2016, 03:10:17 a.m. »
Admine, de când joc mu, n-am văzut odată un set dobândit fără bani hyon la +13. Înțelegi de ce am eu in vedere???  Ce folos ca vor cădea itemele unic. Bc ds arena dacă tot nu le mai ridici la 13 , sau poate o fi bk in hyon +9 un nemuritor? Doamne ferește cu 700 def maximum la 400 lvl ești un fel de papura :)
P.s in 2016 vom avea webshop? Sau VIP sever??? cam cum ai vrea tu sa faci bani pe joc când nici web nu ai nici VIP?