Urmariri / probleme

  • 2 Răspunsuri
  • 1242 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline Diadora

  • **
  • 82
  • [GUZGANOS] pvpjk
    • Vezi Profilul
Urmariri / probleme
« : Iulie 30, 2016, 12:03:04 a.m. »
1. Cine are ring of ice+4 +3% hp rec sau lightning pend +4 +3%, personal nu am vazut.

2. De ce acestea ringuri +4 sau orice alt item mai putin de +5 nu cade de pe jucator daca are acumulate PK in PvP?

3. Cand faci wings de nivelul 2, additional la wings de nivelul 1 parca nici nu ar fi, adica nu e normal 3 ori consecutiv sa arda la 90% (combinatie doar de wings1 +add16 fara exe item).

4. Daca tot s-a mentionat atatea ori ca calul la DL cade, e ok sa cada dar nu atunci cand monstrii te ucid, acest eveniment se aplica (pe server official) doar in cazul cand jucatorul are statul de Outlaw (Phonoman) si cineva il omoara exclusiv in PvP.

5. Problema zenului, wings lvl1 / lvl2 / creation / fruit / crest of monarch - daca la lvl mai mic nu dai esenta la aceasta la lvl mai mare 10mln de parca nu ar fi, si ar fi foarte bine daca itemurile s-ar vinde cu pretul sau real.

6. Monstri in Aida in comparatie cu alti montri (de ex-lu ar fi monstri din Tarkan) care ofera acelasi exp sunt foarte usor de ucis.

7. Atlans, ce-i cu respawnul la monstri? De parca nici nu ar muri + jucatorii noi veniti pe server n-au unde sa se ridice deoarece atlansul e ocupat de jucatori care au wings lvl2, si normal la asa un respawn nebun.

8. Ai shimbat multe formule / cerinte de staturi pentru itemuri, de ce nu ai lasa sa fie ca pe official?

9. Formula staturilor pentru Mana Shield, sugestia mea este sa pui cum a fost adica 50agil - 1% sau 200ene - 1% ca peurma jucatorii activi sa nu sa se jeluie ca un guild intreg nu poate ucide un SM, adica e foarte real sa obtii 100% mana shield cu formula curenta.

10. Excellent items +luck din monstri, exista?







« Ultima Modificare: Iulie 30, 2016, 12:15:06 a.m. de Diadora »

Re: Urmariri / probleme
« Răspuns #1 : Iulie 30, 2016, 01:03:53 a.m. »
1. problema e ca % la drop cu add si luck e tare mic... din aceasta cauza ele sunt extrem de rare...
2. sunt deacord... ar trebui sa cada.
3. nu are importa din ce faci... 90% reale maxim sunt 35% am avut si 6 fail la rind la 90%.
4. pe toate serverele e normal sa cada calu si de la mobi.
5. inca 2 zile in urma max 3 a scos si din pret la dark horse spirit si raven spirit... asta e facut TIPA ca sa fie economie pe server si in loc sa facem fruits si add sa vindem jol joc in magazin, a ramas sa le puna si la ele vo 2kk si o sa fie tot super!
6. nu cunosc...
7. spawn la atlans e marit de 2 sau de 3 ori...
8. la ce iteme ?
9. la mine cu mana sield e problema ca tine 20-30 sec ... e tare putin.. si in discriptie cind te uiti la skill nu arata realitatea.
10. din 94 haine 1 am luat cu luck, restu rahat............................................

*

r00t

Re: Urmariri / probleme
« Răspuns #2 : Iulie 30, 2016, 01:33:52 a.m. »
1)hz toate  erau fara hp rec
2)pe acest server cade matink numai daca te ucid mobii
3)la fel-5-6 fail la 90 87  75 % gz la rind (makar ka idee nu am ce difinitzie a randomulu :) russian roulette
4)calu in servere vechi shi asha cadea daka dl era fono
5)pretzurile goss dreq minime:) mai ales wings:)
6)tot acelash exp in aida ca in tarkan daca eshti in 2 persoane ee sm(vine 2,7-3,5) shi kinuete in aida sa batzi mobii pentru un astfel de exp :)
7)atlans e rai pentru nubi pina la 250 :) ar trebui marit respawn time
8)ar fi bine sa mareaska dmg la Knight Blade cade din crywolf event o data in kiteva zile shi shi kalima 7 dar dark breaker in katuru biri ni ha4u plin servaku di DB
9)ca sa nu fie nabivuri puteai ridika poisonul sal invetze la 400-600 energi  si sa nu ea stamina nu avea sa fie probleme cu nabivi de bmg hybrid
10)2 haine luck  in bc au cazut :) sh penduri 2 ;0 drp mai bun din mobi ca din +3