Horse DL 2

  • 16 Răspunsuri
  • 5454 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Razor

Horse DL 2
« : Iulie 09, 2016, 02:45:45 p.m. »
Me-a cazut calu de pe DL nick TenaciousD, l-am lasat afk pe 5 sec in kanturu (nu eram phono), cind m-am intors personaju era in oras fara cal, am facut switch, restart si nimic, asta oare ce mai inseamna? Wega restabilestel te rog si rezolva urgent problema.

*

Razor

Re: Horse DL 2
« Răspuns #1 : Iulie 09, 2016, 04:18:48 p.m. »
WEGA da-mi te rog un raspuns.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Horse DL 2
« Răspuns #2 : Iulie 09, 2016, 04:34:53 p.m. »
Ai fost nimicit de către monștri, atunci și a căzut calul. Dat fiind că nu a fost ridicat de cineva calul a dispărut. În momentul cînd s-a întîmplat aveai PK Count = 4
« Ultima Modificare: Iulie 09, 2016, 04:38:29 p.m. de Rayness »

Re: Horse DL 2
« Răspuns #3 : Iulie 09, 2016, 04:38:17 p.m. »
creaza alt cal ))
e si normal sa cada calul depe DL :D

*

Razor

Re: Horse DL 2
« Răspuns #4 : Iulie 09, 2016, 04:47:35 p.m. »
Ai fost nimicit de către monștri, atunci și a căzut calul. Dat fiind că nu a fost ridicat de cineva calul a dispărut. În momentul cînd s-a întîmplat aveai PK Count = 4
am ucis un personaj, nickul era colorat in orange puteam sa procur din magazin, cum puteam sa am pk count 4 ? Si nici nu conteaza, cum e posibil sa cada calul daca manual nul poti arunca jos? Si e normal sa cada ceva asa de scump si greu da gasit (+ era lvl ~27) asa de usor??? Nu mi se pare normal de loc. E posibil de restituit calul ?

*

Razor

Re: Horse DL 2
« Răspuns #5 : Iulie 09, 2016, 04:49:02 p.m. »
creaza alt cal ))
e si normal sa cada calul depe DL :D

mai usor "sa-mi bag piciorul" atita nervi pin l-am gasit si acum sa cada, nu mersi altul numi fac.

*

Razor

Re: Horse DL 2
« Răspuns #6 : Iulie 09, 2016, 05:04:28 p.m. »
La dl absorb vine de la cal nu de la wings, e la fel cum ar cadea wings de pe alte personaje, nu e normal ca un lucru asa de greu de gasit pe care trebue sa-l ridici in exp, sa cada asa de usor.

WEGA rapsunde-mi te rog doar daca e posibil sa-mi restitui calul, si sa modifici serveru sa nu mai cada cai de pe personaje.

*

Razor

Re: Horse DL 2
« Răspuns #7 : Iulie 09, 2016, 07:05:38 p.m. »
As vrea un raspuns daca primesc calu inapoi sa stiu sa mai joc sau nu  :help:

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Horse DL 2
« Răspuns #8 : Iulie 09, 2016, 07:24:03 p.m. »
Acesta nu e un bug, e un aspect al jocului.

*

Razor

Re: Horse DL 2
« Răspuns #9 : Iulie 09, 2016, 08:00:18 p.m. »
Nu am zis ca e bug, am zis ca nu e cinstit de loc, dar e si putin straniu ca pina acum nu sa intimplat asa ceva, si in ultimele 2 zile deja 2 posturi pe forum despre asta.
Imi e interesant ce le vei spune oamenilor care joaca dupa dl si isi vor pierde caii in ds de exemplu unde nu te poti intoarce ianapoi, si pierzi 50% absorb si un item pe care lai ridicat in vreo luna la lvl 70, si cum ramine cu dl care fac pvp la golds ??? Sa se teama sa se duca sa nu cada calu ?? E absurd, hai sa fim seriosi. Si sa nu-mi ziceti ca pe GMO e asa sau asa treb sa fie, ca din multimea de lucruri care difera de off la noi, ati ales tocmai pe asta so faceti la fel ?


In fine, dupa cite inteleg calu inapoi nu-l mai primesc deci nu mai are rost sa imi pierd nervii aici.
Succese.
« Ultima Modificare: Iulie 09, 2016, 08:35:30 p.m. de Razor »

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Horse DL 2
« Răspuns #10 : Iulie 09, 2016, 08:46:57 p.m. »
Înțeleg, îmi pare rău pentru ceea ce ți s-a întîmplat. Nu pot să ți-l întorc, aceasta ar însemna că intervenim în procesul jocului și că de fiecare dată cînd la cineva a căzut întîmplător calul, trebuie întors. Te pot încuraja cu ceva Cash Points.

Nu e un aspect intenționat. Majoritatea celor care sunt cu DL (și care cunosc) sunt conștienți de asta.

*

Razor

Re: Horse DL 2
« Răspuns #11 : Iulie 10, 2016, 01:46:23 a.m. »
Înțeleg, îmi pare rău pentru ceea ce ți s-a întîmplat. Nu pot să ți-l întorc, aceasta ar însemna că intervenim în procesul jocului și că de fiecare dată cînd la cineva a căzut întîmplător calul, trebuie întors. Te pot încuraja cu ceva Cash Points.

Nu e un aspect intenționat. Majoritatea celor care sunt cu DL (și care cunosc) sunt conștienți de asta.


Mersi da nu ma ajuta cu nimic Cash Points, e deja mai usor sa-mi gasesc alt hobby decit sa-mi stilcesc mintile cu alt dark horse, asa a fost deja ultima picatura.
Doar din curiozitate, am si exe pend si ring, ele tot au sansa sa cada de pe personaj cind is ucis de mobi sau is  pk in pvp ??

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Horse DL 2
« Răspuns #12 : Iulie 10, 2016, 08:58:23 p.m. »
Excellent nu cad

*

Offline MvM

  • **
  • 87
    • Vezi Profilul
Re: Horse DL 2
« Răspuns #13 : Iulie 11, 2016, 06:30:06 p.m. »
Admin, nu e normal sa cada calul de pe personaj! imagineazati ca ridici cal lvl 50 si cade ridica din nou vreo 2-3 saptamini cal lvl 50, asta nu e normal pur si simplu, nu am vazut pe nici un server sa cada calul desi am jucat multe

Re: Horse DL 2
« Răspuns #14 : Iulie 11, 2016, 06:59:46 p.m. »
E bred mare,chestia asta, din cite imi aduc aminte pe o sumedenie de servere calul cadea doar pe 1-2 max in rest nu cadeau,dar peste tot cadeau de pe jucator daca murea iteme simle pina la +5 ,pend ring simple ,si lucruri din inventar acelasi box ,dece cade doar calul?)pare a fi straniu)dece in pierdere paote sa fie doar dl? iti ridici un cal vreo luna pina la lvl 40 si apoi il pierzi si iar de la 0...bred