Ortografie.

  • 16 Răspunsuri
  • 3513 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ortografie.
« : Iunie 17, 2016, 01:35:57 p.m. »
Dragi jucatori și persoane care folosesc acest forum,am o rugăminte mare la voi,înainte de a scrie un anunț sau un comment la o postare învațațivă a scrie măcar corect ca am o impresie dupa 80% din commentariile citite de mine pe acest forum imi fac concluzii ca pe acest server joaca o totalitate de oameni degradați și inculți care nu stiu elimentarul a scri cuvinte corect.Eu înțeleg ca identitatea persoanei din viața reala nu figureaza aici sub nume dar e Nickname și ca no sa vă afle cine sunteți dar macar pentru voi o sa vă prindă bine să nu vă da-ți de rușine in societate.Daca o persoana a ajuns să scrie Paște=Pawte,astai jos palăria...

Re: Ortografie.
« Răspuns #1 : Iunie 17, 2016, 02:19:22 p.m. »
Weks elementar da nu elimentar ..... dute si fa lectii terog apoi scrie aici ce importanta are cum scrie omu principalu sal intelegi ce are de spus da nu gramatica...

Re: Ortografie.
« Răspuns #2 : Iunie 17, 2016, 03:21:00 p.m. »
Deacord cu autorul, insa as avea o remarca. Draga autor, cred ca ceea ce pretinzi e prea mult pentru cei care joaca in acest joc. Luand in considerare faptul cat de degradat este tineretul in ziua de azi (o buna parte a acestuia) iar aceasta degradare doar creste, acest fapt de a scri cu greseli gramaticale din pacate va persista.
p.s. poate ca nu e la tema, dar dupa cum se stie, poporul isi merita guvernantii, iar acestia sunt oglinda poporului. Si acum prin analogie, aplica aceasta idee si la celelalte domenii, inclusiv cel de fata :)
p.s.s. totusi faptul ca unii inca tin la evolutie si perfectionare continua este de apreciat!

Re: Ortografie.
« Răspuns #3 : Iunie 17, 2016, 04:47:03 p.m. »
Euphoria intr-un text de 100 de cuvinte sa faci o singura greseala de a folosi in loc de "e" "i" crede-mă asta e egal cu 0 pe lingă tot ce se scrie in postări si faptul ca tu ai scris o singura propoziție si ai făcut 10 greșeli asta e grav de tot,da e important cum scrie omul deoarece eu cind văd asa persoane ca tine care fac 10 greșeli dar inteleg ce vreai sa spui a 2 conversație eu nu am sa o mai am cu asa persoane ca tine,deoarece eu inteleg ce reprezinți tu ca om.

Re: Ortografie.
« Răspuns #4 : Iunie 17, 2016, 05:20:12 p.m. »
 nu fi naiv :) mie ieri o persoana de 25 de ani mi se lauda ca el achita lumina singur :) care limbaj we... fii serios practic 50% din useri  is uscati ...:) PS: LIMBAJ CATEGORIA "SILA VPRAVDE"  Kstati "maman tre sa se laude la sosedshi :) ca copilul sau la 25 de ani achita lumina iopt :lol: ,el ji face proiecte pe internet hacker iomaio  :lol: 

*

ALCAPONE

Re: Ortografie.
« Răspuns #5 : Iunie 17, 2016, 05:51:53 p.m. »
Euphoria intr-un text de 100 de cuvinte sa faci o singura greseala de a folosi in loc de "e" "i" crede-mă asta e egal cu 0 pe lingă tot ce se scrie in postări si faptul ca tu ai scris o singura propoziție si ai făcut 10 greșeli asta e grav de tot,da e important cum scrie omul deoarece eu cind văd asa persoane ca tine care fac 10 greșeli dar inteleg ce vreai sa spui a 2 conversație eu nu am sa o mai am cu asa persoane ca tine,deoarece eu inteleg ce reprezinți tu ca om.
Comentariu se mai scrcie cu un M :)

*

Offline who?

  • ****
  • 306
    • Vezi Profilul
Re: Ortografie.
« Răspuns #6 : Iunie 17, 2016, 06:34:00 p.m. »
Dragi jucatori și persoane care folosesc acest forum,am o rugăminte mare la voi,înainte de a scrie un anunț sau un comment(comentariu) la o postare învațațivă(învațați-vă) a scrie măcar corect ca am o impresie dupa 80% din commentariile citite de mine pe acest forum imi fac concluzii ca pe acest server joaca o totalitate de oameni degradați și inculți care nu stiu elimentarul a scri cuvinte corect(corecte).Eu înțeleg ca identitatea persoanei din viața reala nu figureaza aici sub nume(,) dar e Nickname și ca no(n-o) sa vă afle cine sunteți dar macar pentru voi o sa vă prindă bine să nu vă da-ți(dati) de rușine in societate.Daca o persoana a ajuns să scrie Paște=Pawte,astai jos palăria...

te-am corectat putin sa nu te crezi asa de corect !
« Ultima Modificare: Iunie 17, 2016, 06:36:22 p.m. de who? »

*

[SM]KleriK

Re: Ortografie.
« Răspuns #7 : Iunie 17, 2016, 07:14:06 p.m. »
Deunde naiba vatz luat asha oameni gramaticali,nu sunt la shkoala sami faci observetzie cum sa scriu shi cum sa vb,ori sintetzi alde Moldova pamint rominesk frate român,lasatz jalea sh nu imputzitzi forumul cu commentarii proaste de astfel de tip limbaj gramatica sh pzdms ce mai cautatzi voi,nu va place?poftim gasitzi server rominesk sh drum bun carare batuta vb cum vrau scriu cum vrau majoritatea sunt moldoveni care vorbesk moldovneaska shi rusa dar nu romina,shi om degradat potzi fi tu,ca toate prostiile care teau invatzat la shkoala nutzi ajuta nimik in viatza,dute sh vinde patlajele cu radikal din 20 sh cu poeziile lui eminescu
« Ultima Modificare: Iunie 17, 2016, 07:25:07 p.m. de [SM]KleriK »

*

Offline MvM

  • **
  • 87
    • Vezi Profilul
Re: Ortografie.
« Răspuns #8 : Iunie 17, 2016, 07:58:26 p.m. »
Vai de poporul nostru cu asa persoane "Moldoveneasca si RUsa" da Klerik ?)

Re: Ortografie.
« Răspuns #9 : Iunie 18, 2016, 11:45:12 a.m. »
Cleric vorbeste limba lui personala ))) Paradoxul e ca multi dintre moldoveni au si ei limba lor personala, dar totodata se inteleg si cu altii de acelasi fel))

*

[SM]KleriK

Re: Ortografie.
« Răspuns #10 : Iunie 20, 2016, 09:21:05 a.m. »
Cleric vorbeste limba lui personala ))) Paradoxul e ca multi dintre moldoveni au si ei limba lor personala, dar totodata se inteleg si cu altii de acelasi fel))
vorbesk limba care o vb shi restu oamenelor care se socot Moldoveni dar nu romani,ciubota romaneasca nu are ce cauta pe teritoriul Moldovei :crazy: vretzi cu romania drum bun carare batuta spre ea,romania e o tzara ca crva cu 12 fetze asta shtiu totzi ink din al 2 razboi asha ca fa la vale romínashule eshti in tzara straina,avetzi noroc ca nui Stalin  avea sa va puie la perete )))ortografie o sa facetzi la voi acasa sau pe serverul vostru dar pin atunci: Ты кто такой давай до свидания!!

Re: Ortografie.
« Răspuns #11 : Iunie 20, 2016, 09:24:34 a.m. »
Cleric vorbeste limba lui personala ))) Paradoxul e ca multi dintre moldoveni au si ei limba lor personala, dar totodata se inteleg si cu altii de acelasi fel))
vorbesk limba care o vb shi restu oamenelor care se socot Moldoveni dar nu romani,ciubota romaneasca nu are ce cauta pe teritoriul Moldovei :crazy: vretzi cu romania drum bun carare batuta spre ea,romania e o tzara ca crva cu 12 fetze asta shtiu totzi ink din al 2 razboi asha ca fa la vale romínashule eshti in tzara straina,avetzi noroc ca nui Stalin  avea sa va puie la perete )))ortografie o sa facetzi la voi acasa sau pe serverul vostru dar pin atunci: Ты кто такой давай до свидания!!
oamenelor? Dupa logica ta, in SUA se vorbeste Americana, iar in Austria - austriaca)) Nu vad nici o legatura intre cum sunt oamenii in Romania, si limba, care este o valoare mostenita de la stramosi. Daca iti place asa tare Stalin si давай до свидания poti sa pleci sa-l contemplezi la patria sa. Pentru cultura ta generala, mai pune mana si studiaza putin istoria, pentru a fi in stare sa duci o discutie in mod adecvat. Toate bune!

*

[SM]KleriK

Re: Ortografie.
« Răspuns #12 : Iunie 20, 2016, 09:32:32 a.m. »
Cleric vorbeste limba lui personala ))) Paradoxul e ca multi dintre moldoveni au si ei limba lor personala, dar totodata se inteleg si cu altii de acelasi fel))
vorbesk limba care o vb shi restu oamenelor care se socot Moldoveni dar nu romani,ciubota romaneasca nu are ce cauta pe teritoriul Moldovei :crazy: vretzi cu romania drum bun carare batuta spre ea,romania e o tzara ca crva cu 12 fetze asta shtiu totzi ink din al 2 razboi asha ca fa la vale romínashule eshti in tzara straina,avetzi noroc ca nui Stalin  avea sa va puie la perete )))ortografie o sa facetzi la voi acasa sau pe serverul vostru dar pin atunci: Ты кто такой давай до свидания!!
oamenelor? Dupa logica ta, in SUA se vorbeste Americana, iar in Austria - austriaca)) Nu vad nici o legatura intre cum sunt oamenii in Romania, si limba, care este o valoare mostenita de la stramosi. Daca iti place asa tare Stalin si давай до свидания poti sa pleci sa-l contemplezi la patria sa. Pentru cultura ta generala, mai pune mana si studiaza putin istoria, pentru a fi in stare sa duci o discutie in mod adecvat. Toate bune!
buna ziua omule)) a foat cîndva unita,dar se skimba timpurile, ca shi uniunea sovietica,era mai bine traita atunci decit cu romania voastra murind de foame,unde tzia fost romania ta kind era al 2 razboi? Sau dat cu curu la gard,pierde uniunea sovietica trecem cu nemtzii pierd nemtzii trecem cu uniunea sovietica,s nu fost rushii avea sa belitzi o banane cu fundul,va plac paradele de p....rash poftim alaturatziva in UE

Re: Ortografie.
« Răspuns #13 : Iunie 20, 2016, 09:39:05 a.m. »
Cleric vorbeste limba lui personala ))) Paradoxul e ca multi dintre moldoveni au si ei limba lor personala, dar totodata se inteleg si cu altii de acelasi fel))
vorbesk limba care o vb shi restu oamenelor care se socot Moldoveni dar nu romani,ciubota romaneasca nu are ce cauta pe teritoriul Moldovei :crazy: vretzi cu romania drum bun carare batuta spre ea,romania e o tzara ca crva cu 12 fetze asta shtiu totzi ink din al 2 razboi asha ca fa la vale romínashule eshti in tzara straina,avetzi noroc ca nui Stalin  avea sa va puie la perete )))ortografie o sa facetzi la voi acasa sau pe serverul vostru dar pin atunci: Ты кто такой давай до свидания!!
oamenelor? Dupa logica ta, in SUA se vorbeste Americana, iar in Austria - austriaca)) Nu vad nici o legatura intre cum sunt oamenii in Romania, si limba, care este o valoare mostenita de la stramosi. Daca iti place asa tare Stalin si давай до свидания poti sa pleci sa-l contemplezi la patria sa. Pentru cultura ta generala, mai pune mana si studiaza putin istoria, pentru a fi in stare sa duci o discutie in mod adecvat. Toate bune!
buna ziua omule)) a foat cîndva unita,dar se skimba timpurile, ca shi uniunea sovietica,era mai bine traita atunci decit cu romania voastra murind de foame,unde tzia fost romania ta kind era al 2 razboi? Sau dat cu curu la gard,pierde uniunea sovietica trecem cu nemtzii pierd nemtzii trecem cu uniunea sovietica,s nu fost rushii avea sa belitzi o banane cu fundul,va plac paradele de p....rash poftim alaturatziva in UE
Tu chiar nu vrei sa intelegi, si deja incepi sa te indepartezi de la subiect. Ce legatura are Romania, politica actuala a acestui Stat si ai mai pus si UE aici? Subiectul temei se refera la scrierea corecta a ideilor din punct de vedere gramatical. Fiecare decide pentru el denumirea limbii pe care o vorbeste, si nimeni nu ti-a reprosat asta. Ideea era sa scrii corect din punct de vedere gramatical (fie ea limba romana sau moldoveneasca, fiecare e liber sa o numeasca cum vrea). P.S. Cand am vorbit de istorie, m-am referit la conceptul de limba, si nu la contextul politic ca a fost un Stat si etc... Nu inteleg de ce tot incerci sa inclini subiectul in aceasta parte. Eu nu ma consider roman, si nu pot sa raspund la intrebari politice ce a facut Statul Roman in al doilea razboi mondial, cu atat mai mult. Pur si simplu, stradui-te sa scrii corect gramatical, atata tot.

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: Ortografie.
« Răspuns #14 : Iunie 20, 2016, 10:14:39 a.m. »
Cleric vorbeste limba lui personala ))) Paradoxul e ca multi dintre moldoveni au si ei limba lor personala, dar totodata se inteleg si cu altii de acelasi fel))
vorbesk limba care o vb shi restu oamenelor care se socot Moldoveni dar nu romani,ciubota romaneasca nu are ce cauta pe teritoriul Moldovei :crazy: vretzi cu romania drum bun carare batuta spre ea,romania e o tzara ca crva cu 12 fetze asta shtiu totzi ink din al 2 razboi asha ca fa la vale romínashule eshti in tzara straina,avetzi noroc ca nui Stalin  avea sa va puie la perete )))ortografie o sa facetzi la voi acasa sau pe serverul vostru dar pin atunci: Ты кто такой давай до свидания!!
oamenelor? Dupa logica ta, in SUA se vorbeste Americana, iar in Austria - austriaca)) Nu vad nici o legatura intre cum sunt oamenii in Romania, si limba, care este o valoare mostenita de la stramosi. Daca iti place asa tare Stalin si давай до свидания poti sa pleci sa-l contemplezi la patria sa. Pentru cultura ta generala, mai pune mana si studiaza putin istoria, pentru a fi in stare sa duci o discutie in mod adecvat. Toate bune!
buna ziua omule)) a foat cîndva unita,dar se skimba timpurile, ca shi uniunea sovietica,era mai bine traita atunci decit cu romania voastra murind de foame,unde tzia fost romania ta kind era al 2 razboi? Sau dat cu curu la gard,pierde uniunea sovietica trecem cu nemtzii pierd nemtzii trecem cu uniunea sovietica,s nu fost rushii avea sa belitzi o banane cu fundul,va plac paradele de p....rash poftim alaturatziva in UE
Tu chiar nu vrei sa intelegi, si deja incepi sa te indepartezi de la subiect. Ce legatura are Romania, politica actuala a acestui Stat si ai mai pus si UE aici? Subiectul temei se refera la scrierea corecta a ideilor din punct de vedere gramatical. Fiecare decide pentru el denumirea limbii pe care o vorbeste, si nimeni nu ti-a reprosat asta. Ideea era sa scrii corect din punct de vedere gramatical (fie ea limba romana sau moldoveneasca, fiecare e liber sa o numeasca cum vrea). P.S. Cand am vorbit de istorie, m-am referit la conceptul de limba, si nu la contextul politic ca a fost un Stat si etc... Nu inteleg de ce tot incerci sa inclini subiectul in aceasta parte. Eu nu ma consider roman, si nu pot sa raspund la intrebari politice ce a facut Statul Roman in al doilea razboi mondial, cu atat mai mult. Pur si simplu, stradui-te sa scrii corect gramatical, atata tot.

Jos pălăria domnule!