Intrebare pentru admin

  • 7 Răspunsuri
  • 2793 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Razor

Intrebare pentru admin
« : Iunie 10, 2016, 12:09:34 p.m. »
O inrebare pentru admin. Vreau sa-mi fac un DL. Pe net am gasit urmatoarele formule de calcul pentru dmg la DL:
Minimum Damage = str/7+ene/14
Maximum Damage = str/5+ene/10
Skill % = 200+ene/20
Fireburst minimum damage = 100+str/25+ene/50
Fireburst maximum damage = 150+str/25+ene/50
Intrebarea e: la noi pe server e la fel? Si Skill % afecteaza Fireburstu si il mareste cu 200% sau fireburstu lucreaza separat doar dupa formula Fireburst maximum damage = 150+str/25+ene/50 ?
Si o intrebare referitor la raven, aici pe server el are ceva bonusuri ca de ex. ignore la armor cum am vazut pe alte servere ? E posibil de afisat formula de dmg pentru raven la noi ?
Mersi anticipat.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Intrebare pentru admin
« Răspuns #1 : Iunie 10, 2016, 06:50:16 p.m. »
Am să verific și revin cu un răspuns

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Intrebare pentru admin
« Răspuns #2 : Iunie 13, 2016, 11:50:54 p.m. »
Fire burst va fi afectat și de energy.

Spoiler: Caracteristici pentru Dark Lord (hover to show)

Raven nu are bonusuri, ele au fost adăugate tocmai în season 9.


Spoiler: Caracteristici pentru Raven (hover to show)
« Ultima Modificare: Iunie 13, 2016, 11:56:10 p.m. de Rayness »

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: Intrebare pentru admin
« Răspuns #3 : Iunie 14, 2016, 09:43:51 a.m. »
Fire burst va fi afectat și de energy.

Spoiler: Caracteristici pentru Dark Lord (hover to show)

Raven nu are bonusuri, ele au fost adăugate tocmai în season 9.


Spoiler: Caracteristici pentru Raven (hover to show)



Formula data lucreaza doar la firebust s-au si firescream?

Re: Intrebare pentru admin
« Răspuns #4 : Iunie 14, 2016, 10:54:45 a.m. »
nu cred ca acestea sunt formule reale, si sunt careva motive:
1. Daca a fost setat si testat pvp, ori cum formula a fost schimbata
2. Nici un server nu afiseaza formule la personaje, pentru ca balanta intre rase este cel mai important lucru pe server

Pe alte servere sunt afisate characteristicile jucatorilor, adica vezi un top dl, si te uiti cum el a pus punctele.

Re: Intrebare pentru admin
« Răspuns #5 : Iunie 14, 2016, 01:35:23 p.m. »
Nici un fel de puncte, poate sa arate doar cite staturi are, nu si felul cum le-a repartizat. Sunt persoane care joaca de ani de zile pe anumite formule create de ei insasi,nu cred ca e corect ca persoanele care au cautat mai multe sezoane un banas pentru personajul lor sa fie copiate de cineva care abia intra, lasa fiecare sa incerce ce si cum nu tot deodata.

*

Razor

Re: Intrebare pentru admin
« Răspuns #6 : Iunie 14, 2016, 03:00:13 p.m. »
Multumesc adminului de raspuns, dar ramine o intrebare Skill Damage : 201% (textu care il vedem sub punctele la energy) actioneaza la fire burst ? (Fireburstu va bate mai tare cu 300% skill damage decit 201 % standart, sau el nu se considera ca skill si nu se mareste de la skill %) 

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Intrebare pentru admin
« Răspuns #7 : Iunie 15, 2016, 03:51:37 a.m. »
Multumesc adminului de raspuns, dar ramine o intrebare Skill Damage : 201% (textu care il vedem sub punctele la energy) actioneaza la fire burst ? (Fireburstu va bate mai tare cu 300% skill damage decit 201 % standart, sau el nu se considera ca skill si nu se mareste de la skill %)

Acționează și la fireburst. Dar efectiv damage-ul e influiențat de mai mulți factori, inclusiv de formulele sus menționate.


nu cred ca acestea sunt formule reale, si sunt careva motive:
1. Daca a fost setat si testat pvp, ori cum formula a fost schimbata
2. Nici un server nu afiseaza formule la personaje, pentru ca balanta intre rase este cel mai important lucru pe server

Pe alte servere sunt afisate characteristicile jucatorilor, adica vezi un top dl, si te uiti cum el a pus punctele.

De obicei base-formula e aceiași peste tot și e un stadard setat de webzen. În majoritatea cazurilor se schimbă raportul/constantele, cum e influiențat de indicatorul x, y sau altele.
« Ultima Modificare: Iunie 15, 2016, 04:00:13 a.m. de Rayness »