Sondaj

Doriti ca nivelul itemelor din Dragon Invasion drop sa fie ridicat?

BK : Dark Phoenix/Knight Blade, ELF: Red Spirit/Viper Bow, SM:Dark Soul/Kundum Staff ; MG:Hurricane; Dark Lord : Great Lord Scepter
10 (34.5%)
BK :Black Dragon; ELF:Devine/Great Reign;SM:Grand Soul; MG:Thunder;
9 (31%)
Doresc sa ramina in formatul dat!
10 (34.5%)

Numărul total de membrii care au votat: 28

Votare închisă: Martie 17, 2017, 06:16:36 p.m.

GOLD DROP!

  • 44 Răspunsuri
  • 7667 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
GOLD DROP!
« : Martie 10, 2017, 06:16:36 p.m. »
Se discuta de mult timp legat  de Eventuri si de dropul lui.La moment situatia e destul de jalnica de cine de golds , mai multa activitate se observa la +3 din simplu motiv ca mai sunt nevoiasi de pendaturi si ringuri, restul goldurilor +4+5 e jale,nici nustiu cind a fost ultimul pvp serios.De aceea vin si eu cu niste solutii,si rog ca toate guildurile care posibil au alte idei sa se implice la sondaj!  :umnik2:

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #1 : Martie 11, 2017, 12:45:35 a.m. »
contra !
daca va fi set exe > acum , itemele 380  se vor devaloriza si iarasi dizbalanta

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #2 : Martie 11, 2017, 07:32:41 a.m. »
aha eau shi ghini :D ae Divine da dk bd? poate la ae RS da la dk plate din +5?lasa sa fie adaugat fenix devine gs  sh thunder ori hurikane

*

Offline Juge

  • *
  • 21
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #3 : Martie 11, 2017, 08:20:06 a.m. »
aha eau shi ghini :D ae Divine da dk bd? poate la ae RS da la dk plate din +5?lasa sa fie adaugat fenix devine gs  sh thunder ori hurikane
:rofl: dupa ultimele tale cuvinte, deja iese " aha eau si ghini" la BK. BD=Divine respectiv DP=Rs,Ds. S'a scris corect!

*

Offline Juge

  • *
  • 21
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #4 : Martie 11, 2017, 08:25:01 a.m. »
Cu toate ca nu e folos din gold acum , schimbarile ar duce deja la disbalance...

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #5 : Martie 11, 2017, 06:36:56 p.m. »
Cu toate ca nu e folos din gold acum , schimbarile ar duce deja la disbalance...
rs e ultimul set pentru ae reiese ca pentru dk e gd? Dl dm mg hurikane sm ds,careva personaj are mai multe seturi care mai putzine

*

Offline Juge

  • *
  • 21
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #6 : Martie 11, 2017, 10:29:27 p.m. »
Cu toate ca nu e folos din gold acum , schimbarile ar duce deja la disbalance...
rs e ultimul set pentru ae reiese ca pentru dk e gd? Dl dm mg hurikane sm ds,careva personaj are mai multe seturi care mai putzine
pai bk are mai multe seturi, dar balansul este intre RS=DP

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #7 : Martie 12, 2017, 12:18:14 a.m. »
Cu toate ca nu e folos din gold acum , schimbarile ar duce deja la disbalance...
rs e ultimul set pentru ae reiese ca pentru dk e gd? Dl dm mg hurikane sm ds,careva personaj are mai multe seturi care mai putzine
pai bk are mai multe seturi, dar balansul este intre RS=DP
Tu glumesti nu?
RS = GD
Divine = BD

P.S. Is contra la asa schimbare, daca modifici +5 treb sa modifici si +4 si restu, trebuie sa fie pe etape cresterea, nu de la plate la exe bd sau gd. Pentru asta trebuie de refacut tot drop table la golds.
« Ultima Modificare: Martie 12, 2017, 12:21:06 a.m. de AngryJoe »

*

Offline Juge

  • *
  • 21
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #8 : Martie 12, 2017, 12:58:12 p.m. »
Cu toate ca nu e folos din gold acum , schimbarile ar duce deja la disbalance...
rs e ultimul set pentru ae reiese ca pentru dk e gd? Dl dm mg hurikane sm ds,careva personaj are mai multe seturi care mai putzine
pai bk are mai multe seturi, dar balansul este intre RS=DP
Tu glumesti nu?
RS = GD
Divine = BD

P.S. Is contra la asa schimbare, daca modifici +5 treb sa modifici si +4 si restu, trebuie sa fie pe etape cresterea, nu de la plate la exe bd sau gd. Pentru asta trebuie de refacut tot drop table la golds.
eu nu glumesc , eu vorbesc de balance omule !  I

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #9 : Martie 12, 2017, 01:20:45 p.m. »
Tema data am propus pu ca sa gindim ceva cu golden eventuri,pu a aduce motivatie guildurilor pu pvp, eu am scris mai sus dropul din +5 doar, +4+3+2, sa fie dropul din goldurile cu un nivel mai mare, respectiv legendary,rd,guardian +4,+3 spirit plate sfinx . Baieti veniti cu ideei constructive, un "nu" nu-i destul ,in baza la care motiv nu se doreste schimbarea!?

*

Offline K1doK

  • *
  • 41
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #10 : Martie 12, 2017, 02:45:24 p.m. »
Da ar fi bine pina la bd divine si nu mai sus da in votu ista nu so adaugat nici un blade exe pentru bmg la ca4 macar rune blade exe ca la bk este destraction ae celestial si tot asa mai dep da la bmg nimik pentru ca4

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: GOLD DROP!
« Răspuns #11 : Martie 12, 2017, 02:46:41 p.m. »
La urma votului se va adauga notificare  pu  bonus iteme care nu am inclus in lista

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #12 : Martie 12, 2017, 04:01:14 p.m. »
Cu toate ca nu e folos din gold acum , schimbarile ar duce deja la disbalance...
rs e ultimul set pentru ae reiese ca pentru dk e gd? Dl dm mg hurikane sm ds,careva personaj are mai multe seturi care mai putzine
pai bk are mai multe seturi, dar balansul este intre RS=DP
Tu glumesti nu?
RS = GD
Divine = BD

P.S. Is contra la asa schimbare, daca modifici +5 treb sa modifici si +4 si restu, trebuie sa fie pe etape cresterea, nu de la plate la exe bd sau gd. Pentru asta trebuie de refacut tot drop table la golds.
eu nu glumesc , eu vorbesc de balance omule !  I
Tu iti dai seama ca ultimu set pentru dk si ae e respectiv gd si rs?

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #13 : Martie 12, 2017, 04:05:10 p.m. »
Вот самому интерестно какой рукожопый маг будет дарк соул одевать,или гранд соул екзе,это же ненужный шмот и куча потереряных статов,чем хуже гварда лега а рд? Все через это прошли! Новички ноют? Они всегда ныли! Одень простой сет потом выбивай екзе,выбиваите кланом 380 шмот,не устроит ходите замок заходите в алли берите вместе замки проситесь в топ ги! И будет вам радость но не сразу придеться по потеть!

Re: GOLD DROP!
« Răspuns #14 : Martie 12, 2017, 04:44:27 p.m. »
Или даваите уберём замок ,внесем уник дроп в голды по роспорядку,с босса к7 убрать весь дроп и оставить 380 пушки и. Шанс побольше шмотки уник с лаком,а замок для афкашников,ну и пусть с ерохима пушки 380 падают раз в 36 часов