BC/DS

  • 8 Răspunsuri
  • 2120 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
BC/DS
« : Iulie 11, 2016, 10:45:30 a.m. »
Asa o propunere am la discutie, ce tine de BC ds să fie un % mai mare la xp,respectiv va fi o atractie mult mai mare pu eventurile date, acum in bc la nivele mai mare aproape nu este folos de imblat bc deoarece cam acelasi xp ca sa lesi afk, 2 la mină propun ca ultimele BC/DS  sa fie un % la căderea unick items, motivul e simplu pe zi 2 CC sunt, si incă nu sunt sanse reale la un set unic pe server.Rog ca persoanele care sunt pro sau contra să vină cu dovadă reală dar nu flood fără sens !

Re: BC/DS
« Răspuns #1 : Iulie 11, 2016, 01:39:08 p.m. »
in bc 7 ridic 25-30% din up, nui sens de mers, dar daca maresti expa sau scoti bariere sau vor fi iteme interesante in bc7 atunci o sa mearga mai des lumea!! in Kanturu sau K6 mai mult ridici decit 15 min de bc!

*

Offline who?

  • ****
  • 306
    • Vezi Profilul
Re: BC/DS
« Răspuns #2 : Iulie 11, 2016, 01:46:06 p.m. »
Sunt pentru drop bun in BC 7 ! Nu vad sens sa pierd timp,zen pentru a face invitatie sau sa caut ingrediente  pentru un ka4 de "rahat" (ma scuzati de expresie)

Re: BC/DS
« Răspuns #3 : Iulie 11, 2016, 05:39:30 p.m. »
Sunt pentru drop bun in BC 7 ! Nu vad sens sa pierd timp,zen pentru a face invitatie sau sa caut ingrediente  pentru un ka4 de "rahat" (ma scuzati de expresie)
+1

Re: BC/DS
« Răspuns #4 : Iulie 11, 2016, 06:53:06 p.m. »
+1

Re: BC/DS
« Răspuns #5 : Iulie 12, 2016, 01:53:18 p.m. »
Лучшим решением для привлечения туда игроков будет дроп Ancient или ехе вещей типа эшроу, ирис, эклипс, дивайн, бд, гранд сол.
Конечно все это надо тестировать. Но стимул хороший, как вам?

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: BC/DS
« Răspuns #6 : Iulie 13, 2016, 06:38:24 p.m. »
Pentru următoarea actualizare ne propunem să micșorăm HP la monștri cu 30% în toate Blood Castle, prin asta mărind atractivitatea acestui event.

Re: BC/DS
« Răspuns #7 : Iulie 14, 2016, 12:36:55 a.m. »
ce fel de - 30 % , pune sa cada haine ancient in BC 7 DS 6, este un lucru normal in toate muurile care au fost, tu vrei toti sa ajunga la 400 shi nimeni sa nu aiba set unic  ? pentru ce dar ai mai facut serveru ?

*

Offline Cyber

  • *
  • 30
    • Vezi Profilul
Re: BC/DS
« Răspuns #8 : Iulie 23, 2016, 02:52:09 a.m. »
-----La BC...nu merge vorba ca trebue de "RIDICAT" exp, ceea ce "TREBUE" intradevăr asta de facut niște fixuri pentru exp care se taie datorita la repartizare prin party...este un ”glitch” oarecare..

acuma lamuresc---

stai solo la bc și primești exp aproximativ - 3800-4700... din CDA și mobi mai puternice chiar 5800-6500... îți faci pt..macar și cu 1 singură persoană..chiar și să fie de un lvl mai jos ca al tău... începi să primești 1200-1400...full pt dacă nu e gold îți merge 800-1100 exp...
dacă ai reușit să faci Gold pt.. primești 1000-1300...

tot întracelași timp te duci la DS..și solo primești 3500-4500 exp ...dar în pt primești 2000-2500...și după exp e ”ok”...alta fază că nu chiar sunt mobii da asta deam alta tema(- ele par că sunt...că sunt toți pe jumatate de ecran..da întradevăr îs puține și respawn slab)..

așa că..de ”RIDICAT” nu trebu nică exp e ok..doar presist ceva calcule încorecte la impărțire expului la BC anume...și cu dînșii treb de jucat oliac..

-----------------------------------------------------------------------
Tot aici despre bc...

1. Am pațit nu numa o dată --- monștrii leam ucis... prietenii prin skype zic că deja bat poarta...da eu nu pot să mă apropii că podu nu s-o dat jos...nu am mai pațit așa ceva..ca și cum nu am pațit că poarta se stee întoarsă pe 90 de grade...

2.Drop din Box of Blood Castle...nu mă uit pozitiv la faptu să te duci la poartă să ucizi magii cristalu etc- adica să pierzi din drop și din exp căte ceva pentru a primi la urmă un chaos? sau un jewel of soul?... Cine merge să facă BC quest?? nu pre am văzut așa oameni) - nici exp nici folos nu e ...de asta și nimeni nu merge...
imi aduc aminte cum să rupeu oameni in concurența la poartă...la cristal...ehh....undes vremurile celea...

Dacă cineva mai are idei ce se poate de mai adaugat ...macar cît de cît prețuos la drop din Box Of Blood Castle... da de scos Chaos Soul Și bless asta e precis...
ca varianta de lasat Life și Creation...poate pentru un party profit de 2-3 lifuri și 2-3 creation pentru căștig la Bc..poate cineva și o sa vree să meargă...

apropo, nu vorbesc despre Bc mai jos de  lvl4... 1-2-3 o să fie chinuite de către DLuri n00bi) acolo se poate de tot de scos Box Of Blood Castle și atît..