WEGA MU CLASSIC

  • 1266 Răspunsuri
  • 161558 Vizualizări

0 Membri şi 11 Vizitatori vizualizează acest subiect.

*

Offline Piero

  • ****
  • 343
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #105 : Martie 04, 2020, 05:03:59 p.m. »
Rayness numai nu repeta prostia serverelor trecute ,dropu de BOK trebuie sa fie doar din Golduri ,si atit ,de parerea asta sunt 99% din toti care jucau !
propun in Kalima 1-5 sa fie drop ca exemplu
Kalima 1 -Gloves 380
Kalima 2 -Boots 380
si etc
Kalima 6 arme 380 ,si iaca poftim voua event nou unde o sa fie PVP,si pe linga toate o sa fie si eroi in haine 380 ,ca de cind jucam ,nu se stringea nici un set pina la urma !
Kalima 7 -uniq iteme si arme exe si atit .

si hai deschide odata serveru ... :don-t_mention:
up
reD=),-SpaWn-,snakEEyes,Filtru,Kitsune,BlackMamba,RealSteel

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #106 : Martie 04, 2020, 08:57:52 p.m. »

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #107 : Martie 04, 2020, 09:19:50 p.m. »
Startul va fi sambata (07.03.2020), la ora 18:30.

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #108 : Martie 04, 2020, 09:43:52 p.m. »
Startul va fi sambata (07.03.2020), la ora 18:30.

 :thank_you2:  :clapping:

*

Offline gogu

  • ***
  • 202
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #109 : Martie 05, 2020, 02:26:03 a.m. »
Seturile Ashcrow, Eclipse, Iris, Glorious ar putea fi in in fiecare BoK. Helm in BoK +1, Gloves BoK +2, Boots BoK +3, Pants BoK +4, Armor BoK +5.

Personal cred ca seturile date nu au nici un sens , poate doar pentru diversificarea de haine , dar mai ales cu repartizarea pe care ai puso tu se primeste ca esti mai greu de strins acest set , cind de exemplu pentru a stringe on spirit set e destul sa ei doar golduri +3 sau sa spunem Legendary doar +4  atunci pentru seturile estea Eclipse si Iris tre sa iai goldurile de la 1-5 in acelash timp daca sa luam dupa % inafara de Boots sa presupunel din +3 cad o multime de diferite seturi si arme , pentru toate clasele. poate e mai bine sa introduci seturile estea In Ilusion of Kondum  de la 2-6? sau de la 1-5 ku aceeash repartizare?
 
asa si nu am primit raspuns referitor la Golduri se proconizeaza sa fie goldurile slabite sau nu?

care este intervalul de timp Pentru White Wizzard si vor fi ele pe ambele servere sau doar pe al doilea?

kare este situatia cu Ilussion Temple va fi introdus de data asta chiar  si cu alte remunerari sau nici nu merita de strins bilete pentru Eventul dat?
 :help: :help:

*

Offline Runnn

  • **
  • 72
  • wtf
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #110 : Martie 05, 2020, 06:34:09 a.m. »
Salut !Asa o intrebare nu am jucat pe serverul dat cam vriun an ..care sunt cerintele pentru poison/decay/mana shield? rog un raspuns concret si cu precizari daca ulterior va fi ceva schimbat?nu de alta da sa stiu fac nabivala sau mover?))) si sa stiu cum sani raspridilesc gloata de zadroței))  (c) 6yXaPuK

*

Offline Runnn

  • **
  • 72
  • wtf
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #111 : Martie 05, 2020, 06:38:50 a.m. »
As opta pentru un server fara resuri si reloaduri xu un nivel maxim de 400-500. Si cu un exp dinamic de exemple lvl0-100 exp 6%
lvl100-200 exp 5 %
lvl 200-300 exp 4%
lvl 300-400 exp 3%
lvl 400-500 exp 2%
Golden invasion
+1-4
+2-4
+3-4
+4-3
+5-2.   si cu o rata de cadere a boxului 100%
1 server cu posibilitate de vip ce adauga 1-2% exp si locatii non pvp pentru noobi

*

Offline gogu

  • ***
  • 202
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #112 : Martie 05, 2020, 09:53:23 a.m. »
As opta pentru un server fara resuri si reloaduri xu un nivel maxim de 400-500. Si cu un exp dinamic de exemple lvl0-100 exp 6%
lvl100-200 exp 5 %
lvl 200-300 exp 4%
lvl 300-400 exp 3%
lvl 400-500 exp 2%
Golden invasion
+1-4
+2-4
+3-4
+4-3
+5-2.   si cu o rata de cadere a boxului 100%
1 server cu posibilitate de vip ce adauga 1-2% exp si locatii non pvp pentru noobi

Raynes a sa iti spuna ca e imposibil de facut rata de cadere a boxului 100%
 1 server cu vip  ce adauga 1-2% cu non pvp locatii e bred ))  cineva vrea pentru un 5-10$  sa stea afk 24/7 fara sasi faca griji in timp ce doarme sau e la lucru ))

poizon poti sa te folosesti de la 400 Energy
manashild din cite stiu lucreaza prioritar de la energy si un % mai mic de la agility!

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #113 : Martie 05, 2020, 11:30:54 a.m. »

Modificari planificate

• Va fi un server pentru leveling si un server pentru PvP. Pe serverul pentru PvP va fi Elf Buffer cu damage si defense similar unui Energy Elf de nivel ~ 350 (poate fi modificat).

• Serverul va fi fara spoturi in Arena.

// se completeaza

Daca va fi numai 1 server pentru leveling si nu va fi Arena,parerea mea ca va fi foarte greu sa cresti. Sau trebuie de adaugat spot-uri noi sau de lasat Arena p/u leveling !!

*

Offline ANILAXOR

  • **
  • 88
  • GLAVNIIpiZDANIE
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #114 : Martie 05, 2020, 12:00:38 p.m. »
mie imi pare ca voi ati inteles gresit.

El are in vedere:
server 1 unde sunt mobi si pvp. ( nu-s golds, maya, k7 )
server 2 unde sunt doar eventurile gold, maya, k7  si nu sunt mobi

*

Offline gogu

  • ***
  • 202
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #115 : Martie 05, 2020, 12:15:47 p.m. »
mie imi pare ca voi ati inteles gresit.

El are in vedere:
server 1 unde sunt mobi si pvp. ( nu-s golds, maya, k7 )
server 2 unde sunt doar eventurile gold, maya, k7  si nu sunt mobi
el a intseles corect ))
doar un server cu mobi  e prea putsin pentru un server sanatos mai ales ca nui arena (arena +- permitea vrio 12-15 party a cite 5 persoane ) acum daca nu ai arena  EXP e micsorat unde a sa bagi acestea 50-60 de personaje ?  in tarkan, aida, kanturu? chiar si in locatiile date spoturi sunt putsine daca luam in consideratie ca nui arena!
 eu tot personal cred ca merita sau de facut  doua servere cu mobi( ridicarea nivelelor +pvp) si a 3 server ku eventuri cum ar fi golds maya k7 , s.a.m.d!

*

Offline gogu

  • ***
  • 202
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #116 : Martie 05, 2020, 12:18:13 p.m. »
Rayness va fi posibil procurarea Vip in prima zi la deschiderea serverului sau o sa apara optiunea data peste vrio citeva zile, si in caz ca da care sunt metodele si pretsurile? ( doar paypal sau si alte metode?) :hi:

*

Offline ANILAXOR

  • **
  • 88
  • GLAVNIIpiZDANIE
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #117 : Martie 05, 2020, 12:49:33 p.m. »
mai bine deja spoturi in arena decit sa ne cracanam pe 3 servere

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #118 : Martie 05, 2020, 01:07:20 p.m. »
mai bine deja spoturi in arena decit sa ne cracanam pe 3 servere

In principiu totul depinde de ONLINE !! Fara arena o sa fie foarte greu,a doua problema e BC in care max. 10 oameni ! Pentru primul timp un server e ok ! Principal sa fie toate GOLDEN Troops si sa fie putin slabite,pentru un FUN la inceput !!

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #119 : Martie 05, 2020, 02:14:41 p.m. »
Personal cred ca seturile date nu au nici un sens , poate doar pentru diversificarea de haine , dar mai ales cu repartizarea pe care ai puso tu se primeste ca esti mai greu de strins acest set , cind de exemplu pentru a stringe on spirit set e destul sa ei doar golduri +3 sau sa spunem Legendary doar +4  atunci pentru seturile estea Eclipse si Iris tre sa iai goldurile de la 1-5 in acelash timp daca sa luam dupa % inafara de Boots sa presupunel din +3 cad o multime de diferite seturi si arme , pentru toate clasele. poate e mai bine sa introduci seturile estea In Ilusion of Kondum  de la 2-6? sau de la 1-5 ku aceeash repartizare?
 
asa si nu am primit raspuns referitor la Golduri se proconizeaza sa fie goldurile slabite sau nu?

care este intervalul de timp Pentru White Wizzard si vor fi ele pe ambele servere sau doar pe al doilea?

kare este situatia cu Ilussion Temple va fi introdus de data asta chiar  si cu alte remunerari sau nici nu merita de strins bilete pentru Eventul dat?
 :help: :help:

Avantajul acestor seturi sunt cerintele mai mici. Dropul pentru Illusion of Kundun deocamdata poate fi un singur box comun pentru toate nivelele.

Astazi goldurile vor fi modificate.

White Wizard vor fi doar pe server 2. Pentru moment, la urmatoarele ore:
04:20
12:20
16:20
20:20

Illusion Temple nu va fi de la inceput. Ingredientele nu sunt in drop. Ar putea fi disponibil daca se gaseste un aranjament corespunzator pentru acest event.

Daca va fi numai 1 server pentru leveling si nu va fi Arena,parerea mea ca va fi foarte greu sa cresti. Sau trebuie de adaugat spot-uri noi sau de lasat Arena p/u leveling !!

Vedem pe parcurs. BC/DS sunt pe ambele servere.

Rayness va fi posibil procurarea Vip in prima zi la deschiderea serverului sau o sa apara optiunea data peste vrio citeva zile, si in caz ca da care sunt metodele si pretsurile? ( doar paypal sau si alte metode?) :hi:

De indata ce e disponibil sistemul automatizat. Ambele cazuri sunt posibile. Din metode va fi cel putin PayPal. Alte detalii vor fi cand va fi disponibil.
« Ultima Modificare: Martie 05, 2020, 02:29:18 p.m. de Rayness »