WEGA MU CLASSIC

  • 1266 Răspunsuri
  • 161036 Vizualizări

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

*

Offline Anonym

  • *
  • 44
  • Be happy )
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #15 : Februarie 24, 2020, 04:31:26 p.m. »
Sper ca o sa faci sa fie mai greu ca sa nu vedem in o saptamina cum umbla deja in unic sau full exe))) Asta ar fi ideea!!!
P.S. Rayness sa-ti dea Domnul sanatate ca faci vipe la server!!!)

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #16 : Februarie 24, 2020, 04:32:00 p.m. »
si inca multi au ramas in șoc de experienta trecuta cat timp si chinuiala era nevoie ca sa cumperi Vip.
Sper ca ai progresat procesul
« Ultima Modificare: Februarie 24, 2020, 04:35:19 p.m. de agresivs »

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #17 : Februarie 24, 2020, 04:50:42 p.m. »
Si micsoreaza drop-ul in bc 1-2-3 pentru a evita o multime de DL-uri care umbla sa scoata jewels

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #18 : Februarie 24, 2020, 09:37:05 p.m. »
schimbarile o sa scoata la iveala probleme multe fara testare.
exp poti sa-l micsorezi deoarece pe serverele trecute  saream de perioada vesela de pvp la lvl 150 -250.

Se testeaza acum.

Pune toate goldurile de la inceput, data trecuta tin minte era problema pt toti, ca nu erau golduri.

Se preconizeza +1, +2 pentru inceput (ar putea fi si +3), apoi vor fi +4 si +5. Cu Elf Buffer va fi mai usor.

si inca multi au ramas in șoc de experienta trecuta cat timp si chinuiala era nevoie ca sa cumperi Vip.
Sper ca ai progresat procesul

Se lucreaza la un sistem automatizat.

Si micsoreaza drop-ul in bc 1-2-3 pentru a evita o multime de DL-uri care umbla sa scoata jewels

Va fi mai mic.
« Ultima Modificare: Februarie 24, 2020, 09:43:31 p.m. de Rayness »

*

Offline Piero

  • ****
  • 343
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #19 : Februarie 25, 2020, 12:34:20 a.m. »
Echilibrul pe server e pe baza de reload. Ar fi necesare modificari majore pentru un alt scenariu.


taman ca cu reload nu se tine cam echilibru ,ca e una cind e un exp mai scazut si diferenta poate fi in citeva lvl-uri ,si e alta cind face cineva reload si diferenta poate ajunge si in 50 de lvl ,scoate reload ,pune 1-2x si vezi cum o sa se tina serveru ...si pune deodata toate goldurile
apropo ,parerea mea ca buff de lvl 550 in PvP locatii nu ar fi o cea mai buna idei ...
« Ultima Modificare: Februarie 25, 2020, 12:42:01 a.m. de Piero »
reD=),-SpaWn-,snakEEyes,Filtru,Kitsune,BlackMamba,RealSteel

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #20 : Februarie 25, 2020, 02:12:22 a.m. »
Iara faci ris de server cu tate lagurile și klicker din anii 90.
Fa un season6 NON reset 400lvl vre 200ml cu un klicker normal .
Ai 10ani decand deschis serveru ista și Numa laguri Nis balans.
Amu vine primăvara online max 1 luna normal o sa fie și asta dacă o sa între toti pe 5 ferestre.
Dacă deschiz amu repede un season6 rău bun poate pe parcurs mai schimbi ceva da la anu când ei face wipe a sa știi ce schimbări trebu concret.
N-am eu timp sa umblu sa string bless hues disconecturi in ultimile 3 serveruri am frecat vre 1000$ Numa pe chetre care putem săi cheltu pe season 6 pe VIP și tate cacaturile de prin x shop .
Credca vre 75% ar trece de mine pe season6)
Amu tu faci cacat cu 2 servere 1 pvp 2 pentr ka4.
Udaci cu așa server sa ai online good cum ei avut pe ultimul server)

*

Offline Anonym

  • *
  • 44
  • Be happy )
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #21 : Februarie 25, 2020, 09:57:02 a.m. »
Cui nu-i place sa nu joace.
Ideea ar fi totul sa fie foarte greu de obtinut, chetre, haine, exp, etc.
V-ati invatat sa cumparati `tot podryat` si intr-o saptamina umblati in exe si unic apoi pierdeti interesul de joc.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #22 : Februarie 25, 2020, 10:48:22 a.m. »
Vom ajunge si la S6.

taman ca cu reload nu se tine cam echilibru ,ca e una cind e un exp mai scazut si diferenta poate fi in citeva lvl-uri ,si e alta cind face cineva reload si diferenta poate ajunge si in 50 de lvl ,scoate reload ,pune 1-2x si vezi cum o sa se tina serveru ...si pune deodata toate goldurile
apropo ,parerea mea ca buff de lvl 550 in PvP locatii nu ar fi o cea mai buna idei ...

Formulele, damage/defense, monstrii iau in calcul reload. Pentru reload (cel putin primele) vor fi micsorate cerintele sa nu se creeze diferenta. Reloadul va fi doar o continuare a nivelelor. La fiecare reload experience va scade suficient pentru a nu crea diferente.

Separand pe 2 servere PvPul va fi mai confortabil si laguri (daca sunt) mai putine.

Pentru inceput Elf Buffer va fi ~ 350 level.

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #23 : Februarie 25, 2020, 11:00:32 a.m. »
Dacă deschiz amu repede un season6 rău bun poate pe parcurs mai schimbi ceva da la anu când ei face wipe a sa știi ce schimbări trebu concret.
sunt dohuia rus servere seson 6, cauta si joaca.. eu de cand s-a inchis wega am mai jucat seson 4-6, si nu-mi place, asteptam sa deschida wega.. parca am jucat toti pe oldsquad si nu era nici un bug, clicker-ul ideal, tot era ahuenno, da la nimeni nu ii place, pentru ca noi suntem deprinsi cu serveru lu wega :buba:

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #24 : Februarie 25, 2020, 11:14:29 a.m. »
Aistai server de 1 luna de zile ca sa facă niște Rubla amu PINA la paste)
Dacă pune 1 fereastra mai mult de 60 online no sa fie și asta-i online good)

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #25 : Februarie 25, 2020, 11:22:38 a.m. »
Dacă serveru ista l-o deschis pin Februarie sau Ianuarie și in Martie o murit online.
Da amu wipe in Martie paneatna ca in aprile moare online S-o sa joace Iara vre 10 rasiti PINA la anu )

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #26 : Februarie 25, 2020, 11:33:36 a.m. »
da cati bani crezi ca face wega ?
cat costa 10 euro o luna vip?? si max vo 50 de oameni isi pun vip pe serveru ista... nici un anticheat bun nu-l achiti cu atatia bani cat face el pentru vip, si restu $ se invirtesc in joaca, da la admin nu-i vine nimic din asta, si alt fel de donat el nu are pe server.
iaca pe oldsquad acolo adminu face bani nebuni... acolo asai sistema automata ca toti banii care se invirtesc ii vin lui...
si incearca sa vinzi char sau ceva pe bani reali... srazu hapanesti ban

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #27 : Februarie 25, 2020, 11:35:36 a.m. »
pe wega cine face bani (cat de cat) asta-i: Prodovoc1,Prodovec2,Prodovec3 t.d

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #28 : Februarie 25, 2020, 11:44:34 a.m. »
Eu de-asta și am zis ca face un season 6 fără resturi asemanator ca pe oldsquad ridica oleaca prețul la vipcasi mai bagă pin x shop chaos măslină zatocica ca acolo cu $ și o sa facă rublisca eu decât săi dau huipoimi cui ruble ca sâni Strunga chetre mai ghine ii bag inserver pe credite

Re: WEGA MU CLASSIC
« Răspuns #29 : Februarie 25, 2020, 11:49:12 a.m. »
Domnu Wega Buna Ziua si vreau sa va fa felicit cu deschiderea noului server cu care va fi online GOOD. Dar...
In anul 2020 sa deschizi un server cu kliker si modificare si balans din 1996 ii fix ca si cum as procura caruta cu cal amuia.Dar... Eu propun :
1) Exp 1-2X  ( fara reload max lvl 400-500 ,fara 7 servere pvp nonpvp. Pvp server poate cu locatii nonpvp)
2) Kliker cu ketre ( drop minim in locatii  si marit bc ds.)
3) Se poate de facut fara EE pentru ca cu asa Tip de jucator sportiv nu joaca nimeni doar ocupa fereastra la toti. Pvp fara EE si jucatorii balansati la dmg. 
Sunt niste modificari minime dar cu interes de joc. Cum ai scris tu modificatiile  este server pentru ibanutie care stau acasa si joaca mu si alt ceva nimic. Multi din noi lucram si nu ai deunde atita timp sa. Jocul teebuie sa fie focusat pe un pvp frumos dar nu pe Afk ka4eeala si lvl mari si 7 igroshi string ketre pe la spoturi. Bc ds bc ds 4 ori pe zi maxim limitat si etc.
Bafta.