Investigație controversată

  • 471 Răspunsuri
  • 97087 Vizualizări

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Investigație controversată
« Răspuns #270 : Iunie 19, 2016, 01:15:57 p.m. »
ce pedeapsa va fii pentru atita batae de cap la nabi care au folosti hack sa stiu sa astept deschiderea sau sa plec depe srev vostru

În #0 deja a fost anunțată

Re: Investigație controversată
« Răspuns #271 : Iunie 19, 2016, 01:16:24 p.m. »
Pentru clarificare, în fraudă au fost implicate 2 grupări, Darkness și DL KirtoaKa. Toate celelalte conturi sunt conturi adiacente participante ale acestor grupări.

Clonele s-au utilizat în mare parte pentru folos propriu și nu s-au împrăștiat în joc.

mai ales ca nau fost implicati si restu...si hainele sau hainele clonate au fost folosite doar de ei...atunci intrebarea , pntr de facut revert ? si pot sa ma sporesc ca revert o sa vree doar oamenii care nau jucat zilele estea sau nau ridicat posibil in ziua asta nici o haine...un exemplu daca eu pe data de 16 am ridicat haina de la 9 la 13 , si acum eu o ard de data asta de la 9 la 10 , unde e dreptatea ?
Dreptatea e la fiecare a sa, si niciodata nu vei putea sa satisfaci toata lumea. Unde e dreptatea ca eu am avut liber weekendul asta si nu am jucat, iar ceilalti vor juca si in zilele de munca?)
si pe alocuri, om matur in weekend se distreaza mai alt fel , bazin , padure ,etc ...cu mai mult si atit cai vara afara , mai uitete pe fereastra  :mosking: ...amu fa-ti concluzia respectiva
Fiecare decide singur unde si cum se distreaza. Pacat ca nu poti citi printre randuri si prinde care este ideea mesajului meu. Totusi, voi reitera faptul ca mi-am planificat ceva timp liber pentru joc in acest weekend, si asta nu inseamna ca nu am avut parte si de alte distractii, una pe alta nu se exclude. In ceea ce priveste conceptul de om matur, prefer sa nu continui tema, pentru ca cu siguranta nu vei fi satisfacut de cele scrise de mine.

*

Offline Ko4y

  • *
  • 26
    • Vezi Profilul
Re: Investigație controversată
« Răspuns #272 : Iunie 19, 2016, 01:16:29 p.m. »
чем ждать 2 дня ещё за это время можно больше сделать а откат там будет на часов 6 как выключили сервак

Re: Investigație controversată
« Răspuns #273 : Iunie 19, 2016, 01:19:32 p.m. »
În urma investigației toate conturile și IP-urile membrilor implicați au fost blocate (efectiv lista se poate mări)

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Investigație controversată
« Răspuns #274 : Iunie 19, 2016, 01:19:47 p.m. »
чем ждать 2 дня ещё за это время можно больше сделать а откат там будет на часов 6 как выключили сервак

Aproximativ 30 ore. Serverul a fost oprit pe 17.06.2016 la ora 18:00

Re: Investigație controversată
« Răspuns #275 : Iunie 19, 2016, 01:21:54 p.m. »
чем ждать 2 дня ещё за это время можно больше сделать а откат там будет на часов 6 как выключили сервак

Aproximativ 30 ore. Serverul a fost oprit pe 17.06.2016 la ora 18:00
Daca pot, as avea 2 intrebari:
1. Care e parerea ta personala cu privire la optiunea potrivita?
2. Sa intelegem ca pana la data de 16.06 jocul a decurs normal, si nu au fost careva incalcari? sau pur si simplu nu s-a verificat mai devreme?

*

RED

Re: Investigație controversată
« Răspuns #276 : Iunie 19, 2016, 01:27:03 p.m. »
Pentru clarificare, în fraudă au fost implicate 2 grupări, Darkness și DL KirtoaKa. Toate celelalte conturi sunt conturi adiacente participante ale acestor grupări.

Clonele s-au utilizat în mare parte pentru folos propriu și nu s-au împrăștiat în joc.

mai ales ca nau fost implicati si restu...si hainele sau hainele clonate au fost folosite doar de ei...atunci intrebarea , pntr de facut revert ? si pot sa ma sporesc ca revert o sa vree doar oamenii care nau jucat zilele estea sau nau ridicat posibil in ziua asta nici o haine...un exemplu daca eu pe data de 16 am ridicat haina de la 9 la 13 , si acum eu o ard de data asta de la 9 la 10 , unde e dreptatea ?
Dreptatea e la fiecare a sa, si niciodata nu vei putea sa satisfaci toata lumea. Unde e dreptatea ca eu am avut liber weekendul asta si nu am jucat, iar ceilalti vor juca si in zilele de munca?)
si pe alocuri, om matur in weekend se distreaza mai alt fel , bazin , padure ,etc ...cu mai mult si atit cai vara afara , mai uitete pe fereastra  :mosking: ...amu fa-ti concluzia respectiva
Fiecare decide singur unde si cum se distreaza. Pacat ca nu poti citi printre randuri si prinde care este ideea mesajului meu. Totusi, voi reitera faptul ca mi-am planificat ceva timp liber pentru joc in acest weekend, si asta nu inseamna ca nu am avut parte si de alte distractii, una pe alta nu se exclude. In ceea ce priveste conceptul de om matur, prefer sa nu continui tema, pentru ca cu siguranta nu vei fi satisfacut de cele scrise de mine.
послушай , хватит тут умничать .. между строк не кто и не читал , я тебе ответил в точности на то что ты написал , сам только что сознался в том что всю неделю работал , бедный не имел времени по гаматся , и по сути тебе нечего терять ! а вот мне есть что так как я заточил 2 вещи на 13 ! тем не менее админ сказал что вещи оставались только при них , не кому они ничего не распределяли !!! по тому и говорю то что ты сейчас хочешь откат не кому ничего не даст ... одни минусы ! так что давай ты прикроешь свое дупло  :dirol:

Re: Investigație controversată
« Răspuns #277 : Iunie 19, 2016, 01:27:09 p.m. »
Ooo e vesel pe forum in sfirsit action singe ))) 1hit  latraind))
mititelul o sa plece si o sa cada online pe serv,pai in caz ca mucosii estia nu isi vor primi pedepsele cuvenite ban acc si asa mai departe din 180 online 30 constituind persoane dubioase ca "predatstaviteli" a celor 150 de utilizatori care au jucat corect si fara anumite suporruri gack etc... Pot sa spun ca plec de pe serv  si probabil ma vor urma si altii, ramineti cu banda asta care se va lauda la cine pu*sa ii mai colorata si zatacita  :sarcastic:

Ps: la vot adaugati punct 3. Vipe si punct 4. Test server :lol:

Re: Investigație controversată
« Răspuns #278 : Iunie 19, 2016, 01:27:34 p.m. »
Nu trebuie de pus pe toti intr-o oala. Eu cred ca pedeasa trebuei sa fie in functie de cite haine au fost clonate si daca ar fi influentat in oarecare masura cursul jocului.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Investigație controversată
« Răspuns #279 : Iunie 19, 2016, 01:28:09 p.m. »
Pînă pe 16 iunie fraude au fost din partea grupului Darkness și item-ele clonate se află pe membrii deja blocați.

Începînd cu 16 iunie a început frauda și de la DL KirtoaKa. Ce-i drept într-o perioadă de 2 zile poate că mai mult decît Darkness pe tot parcursul perioadei anterioare.

*

Offline drive

  • ***
  • 169
    • Vezi Profilul
Re: Investigație controversată
« Răspuns #280 : Iunie 19, 2016, 01:28:44 p.m. »
Nu trebuie de pus pe toti intr-o oala. Eu cred ca pedeasa trebuei sa fie in functie de cite haine au fost clonate si daca ar fi influentat in oarecare masura cursul jocului.
eu socot ca ai diupanit ban sau -100 lvl si hainele sterse toata gasite decand sa dupanit 1 haina

*

Razor

Re: Investigație controversată
« Răspuns #281 : Iunie 19, 2016, 01:29:27 p.m. »
ce pedeapsa va fii pentru atita batae de cap la nabi care au folosti hack sa stiu sa astept deschiderea sau sa plec depe srev vostru

În #0 deja a fost anunțată
wega tu ori joci in darknes ori singur iti bagi picioru in munca ta :D

Ce-i cu tine omule? El a zis in postul 0 ca ei au ban la account si pe ip, si tu zici ca el joaca in darkness ? Wtf?
Foarte corect a procedat, daca nu le dadea ban pentru asa incalcari multi vor pleca de pe server inclusiv si eu.

*

Offline MvM

  • **
  • 87
    • Vezi Profilul
Re: Investigație controversată
« Răspuns #282 : Iunie 19, 2016, 01:32:12 p.m. »
Am citit tot bullsh-ul asta si au aparut citeva intrebari:
1) ce e cu cei care au profitat de jwls clonate?
2)ce e cu cei ce au primit cadouri si post factum au ridicat mai rpd leveluri?

Re: Investigație controversată
« Răspuns #283 : Iunie 19, 2016, 01:33:12 p.m. »
Pentru clarificare, în fraudă au fost implicate 2 grupări, Darkness și DL KirtoaKa. Toate celelalte conturi sunt conturi adiacente participante ale acestor grupări.

Clonele s-au utilizat în mare parte pentru folos propriu și nu s-au împrăștiat în joc.

mai ales ca nau fost implicati si restu...si hainele sau hainele clonate au fost folosite doar de ei...atunci intrebarea , pntr de facut revert ? si pot sa ma sporesc ca revert o sa vree doar oamenii care nau jucat zilele estea sau nau ridicat posibil in ziua asta nici o haine...un exemplu daca eu pe data de 16 am ridicat haina de la 9 la 13 , si acum eu o ard de data asta de la 9 la 10 , unde e dreptatea ?
Dreptatea e la fiecare a sa, si niciodata nu vei putea sa satisfaci toata lumea. Unde e dreptatea ca eu am avut liber weekendul asta si nu am jucat, iar ceilalti vor juca si in zilele de munca?)
si pe alocuri, om matur in weekend se distreaza mai alt fel , bazin , padure ,etc ...cu mai mult si atit cai vara afara , mai uitete pe fereastra  :mosking: ...amu fa-ti concluzia respectiva
Fiecare decide singur unde si cum se distreaza. Pacat ca nu poti citi printre randuri si prinde care este ideea mesajului meu. Totusi, voi reitera faptul ca mi-am planificat ceva timp liber pentru joc in acest weekend, si asta nu inseamna ca nu am avut parte si de alte distractii, una pe alta nu se exclude. In ceea ce priveste conceptul de om matur, prefer sa nu continui tema, pentru ca cu siguranta nu vei fi satisfacut de cele scrise de mine.
послушай , хватит тут умничать .. между строк не кто и не читал , я тебе ответил в точности на то что ты написал , сам только что сознался в том что всю неделю работал , бедный не имел времени по гаматся , и по сути тебе нечего терять ! а вот мне есть что так как я заточил 2 вещи на 13 ! тем не менее админ сказал что вещи оставались только при них , не кому они ничего не распределяли !!! по тому и говорю то что ты сейчас хочешь откат не кому ничего не даст ... одни минусы ! так что давай ты прикроешь свое дупло  :dirol:
Incepe sa ma amuze modul tau de a gandi si a scrie. Cum poti sa zici ca mi-ai raspuns exact la ce am scris, cand vii cu sugestii cum ar trebui sa-mi petrec eu timpul? Lipsa de consecventa din partea ta. Eu am zis ca lucrez la general, nu merge vorba despre saptamana asta la concret, imi pare rau ca la tine mai greu ajunge, dar se pare ca va trebui de impacat cu acest gand. In cele din urma, omul cand nu poate duce o discutie normal, incepe a apela la cuvinte mai putin frumoase, ceea ce demonstreaza lipsa de cultura si pe alocuri si o capacitate intelectuala redusa. Concluziile le faci singur ;)

*

RED

Re: Investigație controversată
« Răspuns #284 : Iunie 19, 2016, 01:40:31 p.m. »
Pentru clarificare, în fraudă au fost implicate 2 grupări, Darkness și DL KirtoaKa. Toate celelalte conturi sunt conturi adiacente participante ale acestor grupări.

Clonele s-au utilizat în mare parte pentru folos propriu și nu s-au împrăștiat în joc.

mai ales ca nau fost implicati si restu...si hainele sau hainele clonate au fost folosite doar de ei...atunci intrebarea , pntr de facut revert ? si pot sa ma sporesc ca revert o sa vree doar oamenii care nau jucat zilele estea sau nau ridicat posibil in ziua asta nici o haine...un exemplu daca eu pe data de 16 am ridicat haina de la 9 la 13 , si acum eu o ard de data asta de la 9 la 10 , unde e dreptatea ?
Dreptatea e la fiecare a sa, si niciodata nu vei putea sa satisfaci toata lumea. Unde e dreptatea ca eu am avut liber weekendul asta si nu am jucat, iar ceilalti vor juca si in zilele de munca?)
si pe alocuri, om matur in weekend se distreaza mai alt fel , bazin , padure ,etc ...cu mai mult si atit cai vara afara , mai uitete pe fereastra  :mosking: ...amu fa-ti concluzia respectiva
Fiecare decide singur unde si cum se distreaza. Pacat ca nu poti citi printre randuri si prinde care este ideea mesajului meu. Totusi, voi reitera faptul ca mi-am planificat ceva timp liber pentru joc in acest weekend, si asta nu inseamna ca nu am avut parte si de alte distractii, una pe alta nu se exclude. In ceea ce priveste conceptul de om matur, prefer sa nu continui tema, pentru ca cu siguranta nu vei fi satisfacut de cele scrise de mine.
послушай , хватит тут умничать .. между строк не кто и не читал , я тебе ответил в точности на то что ты написал , сам только что сознался в том что всю неделю работал , бедный не имел времени по гаматся , и по сути тебе нечего терять ! а вот мне есть что так как я заточил 2 вещи на 13 ! тем не менее админ сказал что вещи оставались только при них , не кому они ничего не распределяли !!! по тому и говорю то что ты сейчас хочешь откат не кому ничего не даст ... одни минусы ! так что давай ты прикроешь свое дупло  :dirol:
Incepe sa ma amuze modul tau de a gandi si a scrie. Cum poti sa zici ca mi-ai raspuns exact la ce am scris, cand vii cu sugestii cum ar trebui sa-mi petrec eu timpul? Lipsa de consecventa din partea ta. Eu am zis ca lucrez la general, nu merge vorba despre saptamana asta la concret, imi pare rau ca la tine mai greu ajunge, dar se pare ca va trebui de impacat cu acest gand. In cele din urma, omul cand nu poate duce o discutie normal, incepe a apela la cuvinte mai putin frumoase, ceea ce demonstreaza lipsa de cultura si pe alocuri si o capacitate intelectuala redusa. Concluziile le faci singur ;)
еще раз повторюсь , хватит умничать ...то что ты пишешь не какого смысла не имеет , просто заумные и бессмысленные фразы ..успокой свой мозг робот,а то взорвется ! :declare: