Online!

  • 13 Răspunsuri
  • 4611 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Online!
« : Octombrie 06, 2016, 11:13:34 a.m. »
Inca asa o propnere, nu stiu cum o vor aprecia altii, dar pe un server precedent WEGA a fost assha si a fost ok, la lvl 400 era RR, si incepi de la inceput cu 500 state (BK,DW,ELF)600 SAU 700 (mg sau dl). Un expi mai mare pe server si spoturi mai multe, a mai fost asa si parca s-a jucat lumea si era cool, sau adaugati mai departe ceva dupa 400. pentru ca deja nu e aceia ce o fost de la inceput, pvp etc...

Re: Online!
« Răspuns #1 : Octombrie 06, 2016, 06:24:39 p.m. »
Pvp in jocul a esta e doar la golds, asa e jocul. Problema e ca nimeni nu se duce la golds ca nu are rost, este unic de pe afk si din 5 boxuri cade 3 arme care nu le trebuie la nimeni 1 item luck zen si 1 item dd fara luck ... si normal ca lumea nu se duce la golds ... cine vrea sa piarda ore in sir ca apoi sa arunce totul in gos mai ales ca uniku e mai bun ... Trebuie de facut golds mai atractivi daca vreti pvp.

Re: Online!
« Răspuns #2 : Octombrie 06, 2016, 10:37:23 p.m. »
cum ar fi sa cada si unic din +5 ?)

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Re: Online!
« Răspuns #3 : Octombrie 07, 2016, 04:13:22 p.m. »
Citesc si ma mir de prosti, oare pina unde va ajunge prostimea? Vrei pvp dar propui solutii de a continua afk la nesfirsit, vreiti unic din golduri astfel sa distrugeti eventurile ca kundun boss si CS, uitativa la combines, are lvl 400 si e activ la toate eventurile, nu intelegeti, lumea vrea lvl 400 ca sa poata oferi tot timpul liber eventurilor? Sunt qwrsturi interrsante, voi inca 3d wings nu aveti, nici macar lvl 400 da vreti continuare, admin plzz inchide tema si da-i ban la toti pentru astfel de propuneri... :focus:

Re: Online!
« Răspuns #4 : Octombrie 07, 2016, 05:13:50 p.m. »
Citesc si ma mir de prosti, oare pina unde va ajunge prostimea? Vrei pvp dar propui solutii de a continua afk la nesfirsit, vreiti unic din golduri astfel sa distrugeti eventurile ca kundun boss si CS, uitativa la combines, are lvl 400 si e activ la toate eventurile, nu intelegeti, lumea vrea lvl 400 ca sa poata oferi tot timpul liber eventurilor? Sunt qwrsturi interrsante, voi inca 3d wings nu aveti, nici macar lvl 400 da vreti continuare, admin plzz inchide tema si da-i ban la toti pentru astfel de propuneri... :focus:
Nu esti in locul potrivit daca te miri de prosti. Eu nu propun unik din boxuri sau lvl 500 doamne fereste. Eu propun sa cade iteme mai bune din golds (EXE). Iteme cu luck dd ref hp mai des, mai putine arme din +1 +2 +3 +4 care se arunca in gos. Eu am umblat la golds de aproape 2 luni singur si am gasit doar gloves cu luck dd asta e normal ? Problema e ca nu e rost sa-ti pierzi timpu la golds si sa faci pvp cind nu ai nimic bun din asta. De eventuri tot avem nevoie.

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Online!
« Răspuns #5 : Octombrie 07, 2016, 06:20:44 p.m. »
Nu există un mecanism sigur care ar garanta acest lucru. Dacă din 6 iteme 3 sunt vîndute în GOS, înseamnă că restul 3 sunt bune?

Din start scopul a fost success rate optim pentru item-ele fără luck.
« Ultima Modificare: Octombrie 07, 2016, 06:23:43 p.m. de Rayness »

Re: Online!
« Răspuns #6 : Octombrie 07, 2016, 07:07:54 p.m. »
Nu există un mecanism sigur care ar garanta acest lucru. Dacă din 6 iteme 3 sunt vîndute în GOS, înseamnă că restul 3 sunt bune?

Din start scopul a fost success rate optim pentru item-ele fără luck.

Din 5 boxe azi, 3 arme - deodata in gos,
1 item fara luck -gos (nu stiu de care succes rate vb ca doar la 9 se arde de 5 ori de obicei, la 13 e aproape ireal) + mai pierzi si 5% crit chance
1 item luck hp - gos din motiv ca nimanui nui trebu si nu ai cu cine sal schimbi
si asa rezultate am de fiecare data
macar sa fi fost piata mai activa sa am cu cine schimba acel item bun care nu e pentru clasu meu care cade odata in saptamina ...

Re: Online!
« Răspuns #7 : Octombrie 07, 2016, 07:24:08 p.m. »
WEGAAAAA VREU CREDITEEEEE VREU EXP PE O LUNA :) VREU vip server :)

Re: Online!
« Răspuns #8 : Octombrie 08, 2016, 07:08:31 p.m. »
Ok WEGA, 1 ora de pvp, 29pk, -4 satani si 2 dino, am luat 4 de +2 si 1 +3 box
Rezultat:
Wind Helm+zen+dd
Scale Boots+zen
Nikea Axe+skill+lvl/20
Falchion+skill+luck+mana
Battle Axe+skill+life

Tu serios nu vezi ca recompensa nu corespunde efortului ??

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Online!
« Răspuns #9 : Octombrie 08, 2016, 09:34:15 p.m. »
Drept optimizare pot fi eliminate unele iteme care după părerea majorității sunt inutile.

Aici e lista cu dropul

Re: Online!
« Răspuns #10 : Octombrie 08, 2016, 11:09:41 p.m. »
Drept optimizare pot fi eliminate unele iteme care după părerea majorității sunt inutile.

Aici e lista cu dropul


Ok, propun sa fie eliminate weapons din +2, +3 nu le trebuie nimanui, sau macar sa cada mai rar.

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Re: Online!
« Răspuns #11 : Octombrie 09, 2016, 05:12:04 p.m. »
Wega, scoate din boxuri toate armele, din +5 lasa numai staff, armele pentru bk, si adauga exe celestial sau albatros care va fi concurent cu sylph bow, din + 3 scoate toate armele, astfel % la pendanturi si ringuri va fi mai mai mare, respectiv +3 +5 si restu goldurilor vor fi mai atractive, si va scoate lumea de la afk...
« Ultima Modificare: Octombrie 09, 2016, 05:14:18 p.m. de Kazino »

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Re: Online!
« Răspuns #12 : Octombrie 09, 2016, 06:02:17 p.m. »
Si ce iar se plinge toata lumea pe drop, ca din cauza la drop ei nu merg la golduri, admin o adaugat normal mai multe golduri astfel proce tu ca va cadea un item normal ii mai mare, daca sa calculam care este sansa atunci : box +5 - 4x5 = 20x30= 600 boxuri pe luna, din 600 boxuri eu cred ca stringi nu numai un set cat de cat normal... Nu uitati ca serveru e prevazut pe timp indelungat sa lucreze, si nu cum vati deprins voi pe 3 luni si vipe

*

LaCroix

Re: Online!
« Răspuns #13 : Octombrie 09, 2016, 10:01:10 p.m. »
nu nu vipe nu trebu. vi shtoooooooooo.  trebu cumva sa faca wega ceva frumos sa revie lumea in rest e ok