Ready for a new story?

  • 238 Răspunsuri
  • 72432 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Re: Ready for a new story?
« Răspuns #15 : Noiembrie 13, 2016, 08:26:54 p.m. »
Buna ca si majoritate sunt impotriva la vipe nu doresc sa ma chinui de la inceput sa ma imbrac.


• Pe noul server va fi introdus un sistem nou CHARACTER RELOAD, despre care voi povesti mai tîrziu.
suna ceva comun cu reset (impotriva)

• Va fi eliminată restricția ferestrelor.
(asta daca am intelesc corect sustin +)

as fi dorit sa vad sezon ca si acesta numa nu ceva mai jos
eu am character lvl 400 si am cu ce sa ma ocup
daca ati ajuns prea rpde pina 400 si nu aveti ce sa faceti asta problema voastra daca vedeti in mu numa ka4.
ori cum ultimul cuvint dupa admin.


« Ultima Modificare: Noiembrie 13, 2016, 08:29:51 p.m. de kotomania »

Re: Ready for a new story?
« Răspuns #16 : Noiembrie 13, 2016, 08:34:18 p.m. »
De ce de nu deschis alt server de la zero in paralel cu acesta, iar acesta lasal sa-si traiasca viata pin la urma :) Puteti sa-i dati cuiva din jucatori sa aiba grija de el, eu cu mare placere mas ocupa, dati-mi mie baza si serverul, il intretin din contul meu.
De ce de ucis cea ce mai poate trai ceva timp, dati sa ii mai oferim o shansa proiectului  :gamer1:

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Ready for a new story?
« Răspuns #17 : Noiembrie 13, 2016, 09:01:31 p.m. »
De ce de nu deschis alt server de la zero in paralel cu acesta, iar acesta lasal sa-si traiasca viata pin la urma :) Puteti sa-i dati cuiva din jucatori sa aiba grija de el, eu cu mare placere mas ocupa, dati-mi mie baza si serverul, il intretin din contul meu.
De ce de ucis cea ce mai poate trai ceva timp, dati sa ii mai oferim o shansa proiectului  :gamer1:

Voi analiza această opțiune

*

Offline HanDy

  • ***
  • 101
    • Vezi Profilul
Re: Ready for a new story?
« Răspuns #18 : Noiembrie 13, 2016, 09:02:14 p.m. »
весь вопрос в деньгах, увидел что на далморс в наглую написали расценки, вот и понял что можно не тратить , а зарабатывать. Просто еужели тяжело об этом прямо написать ?? Боишься СИБ арестует?)))))

*

NoLimiT

Re: Ready for a new story?
« Răspuns #19 : Noiembrie 13, 2016, 09:07:48 p.m. »
весь вопрос в деньгах, увидел что на далморс в наглую написали расценки, вот и понял что можно не тратить , а зарабатывать. Просто еужели тяжело об этом прямо написать ?? Боишься СИБ арестует?)))))



+ fa server paralel acestuia de la 0 . Dar toate keltuielele ce tsin de server noi luam asupra noastra
Mie nu imi bate la buzunar sa donez 100 lei pe luna acestui server ca shi la 70 % playlor de pe server

Re: Ready for a new story?
« Răspuns #20 : Noiembrie 13, 2016, 09:52:56 p.m. »
Pe acest serv online e real, 90 100 dar maximum 2 ferestre pot fi, dar pe serv alternativa online +160 dar toti cu 2-3-4 ferestre... Aici mai este pvp si e interesant, cit se poate numai ka4 ka4, este BOSS K7, BOSS CRYWOLF, BALGAS, CC,MAYA,EROHIM. Acuma nu trebuie sati pierzi timpu pentru ka4, intri si faci pvp kind vrei.
E prea devreme de sters serv, poate mai bine baza de date o transferi pe alt serv?,

Re: Ready for a new story?
« Răspuns #21 : Noiembrie 13, 2016, 11:26:40 p.m. »
весь вопрос в деньгах, увидел что на далморс в наглую написали расценки, вот и понял что можно не тратить , а зарабатывать. Просто еужели тяжело об этом прямо написать ?? Боишься СИБ арестует?)))))




+ fa server paralel acestuia de la 0 . Dar toate keltuielele ce tsin de server noi luam asupra noastra
Mie nu imi bate la buzunar sa donez 100 lei pe luna acestui server ca shi la 70 % playlor de pe server


haideti sa ridicam din nou aceasta tema?
http://mmo.md/forum/index.php?topic=6614.0
Actual?

De ce de nu deschis alt server de la zero in paralel cu acesta, iar acesta lasal sa-si traiasca viata pin la urma :) Puteti sa-i dati cuiva din jucatori sa aiba grija de el, eu cu mare placere mas ocupa, dati-mi mie baza si serverul, il intretin din contul meu.
De ce de ucis cea ce mai poate trai ceva timp, dati sa ii mai oferim o shansa proiectului  :gamer1:


Voi analiza această opțiune


Asteptam cu nerabdare decizia, daca e nevoie de ceva ajutor poti scri aici pe forum sau pm


*

LaCroix

Re: Ready for a new story?
« Răspuns #22 : Noiembrie 14, 2016, 01:04:55 a.m. »
WEGA  bine faci,,ca era plictisitor si mai blanseaza frate jucatorii ca o sa joace toti cu DK:)prea mare dmg are asta nu se merita dmg mai mic+combo

*

IceW1nd

Re: Ready for a new story?
« Răspuns #23 : Noiembrie 14, 2016, 10:42:08 a.m. »
si inca una WEGA daca vrei sa fie normal serveru uita de exp x7 ... pune x1 sau x2  si cind e blaggasu luat x3 si atit ...  ca ai sa te trezesti peste 6 luni iara sa faci server nou ...

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Re: Ready for a new story?
« Răspuns #24 : Noiembrie 14, 2016, 03:04:00 p.m. »
Wega!!! Eu, doar dupa ce am ajuns lvl 400 am inceput sa primesc placere de la joc: pvp iventuri destule, padonki o gramadit toti baietii activi, si ne ofera un pvp interesant, fapt ce ne mobilizeaza si pe noi sa le raspundem dostoinik :)... Eu, personal, nu mam saturat de acest sezon, si sunt multi coechipieri care asteptau sa ridice lvl 400 sa devina si ei mai activi!!! Totul abia se incepe!!!!
In fine daca faci vipe iti recomand sa pui exp cel putin 15 x, nimanui nui place ka4ka4, cu excrptia a catorva baieti pasivi de felul lor!!!

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Re: Ready for a new story?
« Răspuns #25 : Noiembrie 14, 2016, 03:09:16 p.m. »
We, cu bonusu din start, nustiu cat e de buna ideea, personal nustiu pe care din email am creat contu, adica am 3 conturi si 3 email : care cont pe care email o fost creat nu tin minte... Poti doar sa dai bonus pentru email indiferent de ce acaunt si parola voi pune pe el!!!

Re: Ready for a new story?
« Răspuns #26 : Noiembrie 14, 2016, 05:38:58 p.m. »
Era de asteptat ca sa fie vipe nici nu ma mir....si precis o sa mai fie tot peste vreo 6 luni ))), numa nustiu cine o sa mai joace, asaca succes WEGA si ideilor tale "geniale")), eu ma mut personal de pe sv ista plin de buguri si nu numai...)

*

IceW1nd

Re: Ready for a new story?
« Răspuns #27 : Noiembrie 14, 2016, 06:14:43 p.m. »
da mai exp x 80 pune ... si miine inchide iara serveru )

Re: Ready for a new story?
« Răspuns #28 : Noiembrie 14, 2016, 06:41:47 p.m. »
ХВАТИТ НЫТЬ  "Shioplitzilor" потому что вы в каждом сервере когда все получают по трусам заходите дружно на форум и ноют  хотят ваип   сервер Говно и так далее, не умеете проигрывать  идите на Далморс сраннннный на котором все везде падает  и всё покупается за деньги и сидите там афк, как Унылое Г..но,вы этот сервер испортили своим нытьем  то  дк бьёт сильно то дл слишком аххху.нен то ае фуфло  и куча других недостатков, пример вам гуилд роял который получил по трусам и всем гуилдом бросили сервер  2 по счёту это шиелд который  половина всех ушли в далморс что нету ни замка ни голдов ни боссов,  а Веге совет слушать надо людей и открывать споры перед тем как ставить новый аппдейт, только я не могу понять одно если будет на  столько зашибательский где все эти  аппдеиты с решением кучей багов ? якобы будет лучше? арену так же включите на 360 лвле? замок так же будет на 380 лвле? цц такой же багнутый будет? изменения  с поисоном и стаминой плохая идея зменили бы на 500-600 енержди и не было бы и набивов и мг с поизоном кроме самих магов ,чем калечить мага до плинтуса , и добавить в дроп уник веши с лаком все что падало падало ез лака а а это -5 % крит ,серверу около 8 месяцев  а за всю игру упало 4 вещи с лаком топовые) в общем жду инфу о новом сервере и там решу играть дальше или нет!а до тех пор играть не буду все гоблину отдал

*

Offline Rayness

  • *****
  • 1603
    • Vezi Profilul
Re: Ready for a new story?
« Răspuns #29 : Noiembrie 14, 2016, 07:00:24 p.m. »
Wega!!! Eu, doar dupa ce am ajuns lvl 400 am inceput sa primesc placere de la joc: pvp iventuri destule, padonki o gramadit toti baietii activi, si ne ofera un pvp interesant, fapt ce ne mobilizeaza si pe noi sa le raspundem dostoinik :)... Eu, personal, nu mam saturat de acest sezon, si sunt multi coechipieri care asteptau sa ridice lvl 400 sa devina si ei mai activi!!! Totul abia se incepe!!!!
In fine daca faci vipe iti recomand sa pui exp cel putin 15 x, nimanui nui place ka4ka4, cu excrptia a catorva baieti pasivi de felul lor!!!

Pe server va fi mai ușor de crescut pînă la nivelul maxim. Totodată vor fi 2 servere, ceea ce înseamnă mai mult spațiu pentru toți. Ne vom axa pe procesele și evenimentele care se petrec nemijlocit în joc. Va lucra guild chat-ul între servere, respectiv dacă cineva scrie un mesaj în guild pe al 2-lea server, se vede și pe 1.  Vom avea un mecanism de CHARACTER RELOAD (atenție, nu e reset), care îl voi introduce mai tîrziu.

Ceea ce e acum, va fi disponibil de la bun început. Important e să asigurăm cu informație utilizatorii care nu cunosc toate detaliile.