Sondaj

Unical

Unical din toti mobii,respectiv toate mapele si eventurile + Chaos Castle normal, si Kalima boss cu 3 iteme unical
1 (10%)
Sau doar eventuri de genul BC,DS,Chaos Castle, K7
9 (90%)

Numărul total de membrii care au votat: 8

Votare închisă: Septembrie 14, 2016, 07:55:56 p.m.

Propunere !

  • 9 Răspunsuri
  • 2148 Vizualizări

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Propunere !
« : Septembrie 07, 2016, 07:55:56 p.m. »
Din ce se observa  onlineul pe server e in decadere continua,respectiv si atractia scade,Care este folosul Rayness ca ai ridicat numarul  goldurilor daca nu vine lumea la pvp,majoritatea stau afk si toul e pina la pierderea interesului total si se va da shift+delete la folder.De aceea  intrebarea principala ai de gind  te asculti de lume, sau ai interesele proprii ? Pe mine insasi nu ma intereseaza unicul dar din cite am inteles  acesta este  motivul principal  scaderei onlinului.De aceea mai jos am si eu niste idei pu sondaj,daca cineva doreste sa adauge ,sau inca idei rog  sa se implice

*

Offline Super

  • *
  • 10
    • Vezi Profilul
Re: Propunere !
« Răspuns #1 : Septembrie 08, 2016, 02:39:31 a.m. »
De fapt corect ar fi ca din momentul in care serverul sa lansat nu sa se mai faca nici un amestec in drop/exp/spoturi/skiluri/etc deoarece nu este corect fata de jucatorii care joaca de mai mult timp sau cei care abia incep in dependenta de modul de interventie si schimbarile care au fost sau urmeaza a fi facute, maxim din punctul meu de vedere s-ar admite dor solutionarea anumitor baguri (gen Teleport SM care se reclama pe forum), insa din momentul in care deja s-a intervenit in procesul jocului (balansari DL, skiluri/ haine) atunci ar fi corect sa se analizeze odata de catre administratie (la necesitate o perioada mai lunga de timp) toate minusurile/balansarile/neajunsurile ca  apoi acestea sa fie expuse spre dezbatere pe forum(la necesitate careva sondaje) ca in final sa se rezolve toate neajunsurile odata iar serverul sa devina STABIL fara careva modificare ulterioare, ori stabilitatea unui server nu inseamna doar ca acesta sa fie online 24/24....
Vin si cu sugestii asa cum s-a cerut.
1.Sugerez introducerea combo. (sa se spuna cand acesta va fi introdus (ex:o luna , un an) sau daca nu va fi introdus sa se spuna clar ca nu va fi (la lvl 328 stau ca un LOH cu staturil de la lvl 140 si astept daca va fi sau nu combo ca sa stiu cum sa pun staturile mai departe, si acest lucru din motiv ca nu sa spus clar daca va fi sau nu combo).
2.Sa se mareasca def si dmg la golds.
3.Daca careva neajunsuri ale serverului sunt din cauza financiara atunci sa se spuna si sa se faca donat insa fara beneficii in joc, cred ca sunt persoane care au posibilitate de a contribui financiar pentru server(pe site s-ar putea adauga rubrica contacte unde sa fie conturi bancare pentru donat master,visa).
4.Sa NU sa se ignore adresarile jucatorilor catre administratie, iar administratie sa ofere informatie la solicitare (intr-un termen rezonabil) pentru aceasta sa mai fie careva moderatori activi pe forum/in joaca care sa fie la curent cu politicile serverului si sa poata raspunde la intrebari.
5.Arena sa fie mai atractiva (1 spot LT/ 1 spot Atlans 2-3/ citeva Tarkan/ Icarus/Aida/CW/Kanturu etc..) am ajuns azi cu SM-ul in Arena si am ramas profund dezamagit, foarte putina inspiratie.
In rest din punctul meu de vedere serverul pare a fi ok...

Re: Propunere !
« Răspuns #2 : Septembrie 08, 2016, 03:17:29 p.m. »
Eu sunt deacord sa cada unic si din mobi

*

ALCAPONE

Re: Propunere !
« Răspuns #3 : Septembrie 08, 2016, 06:47:00 p.m. »
Din ce se observa  onlineul pe server e in decadere continua,respectiv si atractia scade,Care este folosul Rayness ca ai ridicat numarul  goldurilor daca nu vine lumea la pvp,majoritatea stau afk si toul e pina la pierderea interesului total si se va da shift+delete la folder.De aceea  intrebarea principala ai de gind  te asculti de lume, sau ai interesele proprii ? Pe mine insasi nu ma intereseaza unicul dar din cite am inteles  acesta este  motivul principal  scaderei onlinului.De aceea mai jos am si eu niste idei pu sondaj,daca cineva doreste sa adauge ,sau inca idei rog  sa se implice

Server
Status
Online
WEGA
172 / 300

hren paimi de si fel de decadere de online vorbiti voi, o fost oare mai multi de 172? max ce am vazut 195

*

Offline Royal

  • ****
  • 270
    • Vezi Profilul
Re: Propunere !
« Răspuns #4 : Septembrie 09, 2016, 08:31:06 a.m. »
Hai sa fim seriosi), chiar din fostul tau guild s-au lasat de joaca o mare majoritate,guildul pagonku in general au ramas 2-4 oameni care joaca,in mare parte onlineul care ai aratat   mai mult e superficial),  tu singur ai zis ca in BloodWar jucati 2-3 persoane dupa 8-9 persoane).Si in majoritatea guildurilor asa-i situatia=).

*

Offline SKoT

  • *
  • 41
    • Vezi Profilul
Re: Propunere !
« Răspuns #5 : Septembrie 09, 2016, 01:34:16 p.m. »
Hai sa fim seriosi), chiar din fostul tau guild s-au lasat de joaca o mare majoritate,guildul pagonku in general au ramas 2-4 oameni care joaca,in mare parte onlineul care ai aratat   mai mult e superficial),  tu singur ai zis ca in BloodWar jucati 2-3 persoane dupa 8-9 persoane).Si in majoritatea guildurilor asa-i situatia=).

Deacord , onlinul care este acuma , e unul superficial , sa analizam simplu , din Padonki in loc de 30 oameni joaca 2-4 , Din Royal tot au lasat multi , Kings fix aceiasi istorie ,  asa ca degraba  cu asa modificari  o sa ramina wega cu serverul lui :D

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Re: Propunere !
« Răspuns #6 : Septembrie 19, 2016, 02:12:42 p.m. »
Royal voi ati stat ca niste guzgani 3 saptamini in zamok, si acum vreti unic din toti mobii? Eventurile care sunt va mai scot din borti de la afk si va mai activeaza oleaca...

*

Offline who?

  • ****
  • 306
    • Vezi Profilul
Re: Propunere !
« Răspuns #7 : Septembrie 20, 2016, 09:59:37 a.m. »
Royal voi ati stat ca niste guzgani 3 saptamini in zamok, si acum vreti unic din toti mobii? Eventurile care sunt va mai scot din borti de la afk si va mai activeaza oleaca...

Ca sa intelegi corect ..topicul e facut mai mult pentru voi ( aceea care nu erau in zamok ) sa nu plangeti !)

*

Offline Kazino

  • ***
  • 223
    • Vezi Profilul
Re: Propunere !
« Răspuns #8 : Septembrie 20, 2016, 10:54:59 p.m. »
Royal voi ati stat ca niste guzgani 3 saptamini in zamok, si acum vreti unic din toti mobii? Eventurile care sunt va mai scot din borti de la afk si va mai activeaza oleaca...

Ca sa intelegi corect ..topicul e facut mai mult pentru voi ( aceea care nu erau in zamok ) sa nu plangeti !)
Ce vrei sa zici???
Eu zic ca e skucina pe server, ne ducem si luam goldurile numai cu nabivi, nui pvp, nui interesant, ni concurenta, voi aveti in scop - 400 lvl si continuare afk, sau offline... Care este interesu vostru ij jok??? Afk si gata???

Re: Propunere !
« Răspuns #9 : Septembrie 21, 2016, 12:09:36 a.m. »
Royal voi ati stat ca niste guzgani 3 saptamini in zamok, si acum vreti unic din toti mobii? Eventurile care sunt va mai scot din borti de la afk si va mai activeaza oleaca...

Ca sa intelegi corect ..topicul e facut mai mult pentru voi ( aceea care nu erau in zamok ) sa nu plangeti !)
Ce vrei sa zici???
Eu zic ca e skucina pe server, ne ducem si luam goldurile numai cu nabivi, nui pvp, nui interesant, ni concurenta, voi aveti in scop - 400 lvl si continuare afk, sau offline... Care este interesu vostru ij jok??? Afk si gata???

Da ce folos. Am stat 3 ore in Castle uitinduma in ecran si nu a cazut nimic, am lepadat uitatu si am lasat numai afk ca nu am inebunit la cap sa stau atita si sa ma uit dupa drop asta deja nu e joc e lucru. Am fost la golds de 2 luni deja sami string set de care imi trebu si luam cite 1-3 boxuri regulat, si am gasit doar gloves cu optiunea cautat. 2 luni si doar gloves ... Asa e de placut cind te duci noaptea eai 5 golds faci vreo 5-10 pk, stai o ora la calculator si arunci si 2 iteme fara luck 2 weapons care nu le trebu la nimeni si 1 item cu luck zen. Nu ma mai duc nici la golds, las afk doar ca vreu sa ajung la 400 sa-mi eau deo grija )